Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Mordování s kojenímMordování s kojením
Anonym
21.9.2013 v 8:33:28

Dobrý den. Myslela jsem, že mám už po prvním dítěti dost zkušeností, ale teď si bohužel rady nevím. Proto prosím o pomoc vás, jestli nemáte nějaké zkušenosti, jak vyřešit tento problém. Upřímně mám velkou chuť vzdát kojení. Moje první dcera měla také problémy, ale ta alespoň opravdu tahala a tahala. Moje mladší malá prostě netahá. Byl s tím problém i v porodnici, ale pokaždé se mi nějak povedlo jí tu bradavku nacpat hluboko do pusinky a byť po určité námaze (občas jsem byla fakt vysloveně vyčerpaná po takových snahách) se prostě přisála a nakonec po já nevím kolika pokusech začala pít. Doufala jsem, že se všechno už zlepšilo, ale teď jsme týden doma z porodnice a co proběhlo tuhle noc bylo něco naprosto strašného. Od pěti odpoledne do tří do rána neustále jenom přikládání a přebalování a do toho hladový řev. Prsa už nemám tak nalitá, jako před tím a opravdu mám pocit, že v nich snad ani nic není. Po tolika hodinách se ve tři ráno konečně přisála a napila jak z jednoho, tak druhého prsu.

Problém je v tom, že ona prostě nevyplázne jazýček. Nechává jej vzadu a jednoduše si bradavku nechytí. Pokaždé jí musím tu bradavku doslova nacpat hluboko do pusinky. Ale to není všechno. Ona se pouští. Máchá hlavičkou ze strany na strana, otevírá pusinku jen částečně a ne pořádně, jak by měla a pak se chytá len povrchově a je těžké bradavku do pusinky hlouběji dostat. Takže každé jedno kojení je boj. Teď jsem třeba s ní strávila v posteli více než hodinu, kdy jsem střídala prsa a neustále přikládala a přikládala. Přiznám se, že mi začínají téct nervy. Starší mi do toho skáče a neustále něco chce, což je jasné. Ale i když jde k tchánovým dolů do patra, tak se mi mladší prostě nepřisává. Nemáte někdo zkušenost s tímhle problémem? Protože každé jedno kojení je jak běh maratonu, než konečně uslyším, jak ta maličká polyká.

čtenářka

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »
ctiradkactiradka
3.10.2013 v 22:53:07

Taky držím palce, potěšila mě ta dobrá zpráva….

LienLien
3.10.2013 v 19:09:46

čtenářko taky jsem ráda, že to dobře dopadlo, zrovna dnes jsem si na tebe vzpoměla, jak asi pokračujete

JanaKJanaK
3.10.2013 v 18:50:39

Čtenářko, krásně se to čte, jste prostě holky šikovný :D

PadméPadmé
3.10.2013 v 16:49:38

Čtenářko, tak to je krásná zpráva :-). Díky, že jsi napsala. Je skvělé, že jsi to nevzdala.

A opět se podepisuju pod to, co Ti napsala Peťka – nic jiného teď neřeš, věnuj se miminku. Všechno ostatní buď počká nebo rozdávej úkoly, jak jen to půjde.

Držím palečky, ať jde všechno tak, jak má a kojíte v pohodě :-).

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

nuninka
3.10.2013 v 16:39:13

Čtenářko tak to je super :-) je moc dobře, že jste to zvládl :-)

PeťkaPeťka
3.10.2013 v 16:36:08

Čtenářko, to jsou moc hezké zprávy!
Ono si to ještě vyžádá hodně času, ale jste na dobré cestě. Opravdu nekoukej na hodinky, na úklid v bytě a věnuj se jen maličké. Koj kdykoliv bude mít zájem. Pokud by se stalo, že budeš mít pocit, že je mlíčka málo, je třeba ihned zahájit kroky na zvýšení tvorby mléka, není na co čekat. Metody na to jsou a jsou účinné, jen je vždy třeba začít jednat hned, protože zvýšení tvorby mléka od zahájení kroků trvá i 2 – 3 dny.
Držím palce, ať už je u vás v oblasti kojení vše v pořádku.

Anonym
3.10.2013 v 15:58:34

Takže… :D

Dnes jsme byly na převážení a maličká přibrala 400 gramů za jediný týden. Lahev jsme už před dvěma dny docela vrátily do skříňky a na umělé jsem nesáhla, protože…chvíle napětí…PLNĚ KONÍJE! Laktační poradkyně nakonec opravdu nemohla ani jedna. Ta třetí mi ani nezvedala telefon. Jestli nebyla někde na dovolené nebo nevím. Každopádně na přeskáčku umělé, odstříkané a přikládání jsem maličkou nakonec rozkojila sama.

Nicméně bylo jasné, že Lucinka kojená být opravdu chce. Pokaždé, když dostávala lahev, tak se mi před i po kojení otáčela sama na prs. Jakmile dostala nepochybně trochu síly z toho, jak se konečně pořádně najedla z umělého a i mateřského mléka byť po lahvi, tak se začala daleko více snažit.

Takže doufám, že už je vyřešeno. Pevně doufám v to, že už to tak vydrží i nadále. :D

čtenářka

Anonym
26.9.2013 v 17:18:19

Peťko díky. Nicméně jsem trochu moc unavená na to snažit se do malé dostávat cokoliv po prstu stříkačkou. Vím jak je to náročné, protože tak jsme dávali malé nutrilon, když jsem měla zpožděnou laktaci. Možná kdyby mi tu neustále neskákala starší, která má trochu kašel a rýmu, takže do školky nemůže. A věř tomu, že je nezastavitelná, nehledě na to, že tu stříkačku nemám. A lžičkou promiň, ale fakt ne.

Malá se chytá prsu lahev nelahev. Zatím ji měla dneska jenom ráno a pokud to vyjde, tak ji odložíme. Pokud bude lahev nutná, tak pro minimální použití prostě zůstane. Ale i tak děkuji za rady.

čtenářka

PeťkaPeťka
26.9.2013 v 15:20:50

Čtenářko, škoda, že se nezadařilo a zrovna poradkyně v blézkém okolí nemohou. Jsem si jistá, že taková návštěva by ti vrátila optimismus, uklidnila a vše by pak šlo mnohem lépe.

Až budeš mít klid, pročti si pozorně tento článek:
http://www.vasedeti.cz/vyziva/kojeni/technika-kojeni/

Na technice je postavené úplně vše. Až bude miminko větší, můžeš na nějakou techniku docela v klidu zapomenout, starší děti se nakojí během chviličky prakticky jakkoliv.

Nyní je u vás nejdůležitější opravdu zahodit tu flašku, to je konec kojení. A to myslím úplně vážně. Odstříkávej, dokrmuj UM pokud máš pocit, že je to nutné (miminko opravdu nemůžeme nechat plakat hlady, nebo nechat hubnout), ale jen lžičkou či přes stříkačku, určitě ne savičkou. Ano, savičkou to je pohodlné, ale tím taky končí kojení. Je to jiná technika.

Rvaní dítěte k prsu je nesmysl a již jsem to několikrát psala. Takže znovu. Zalést do postele, nahé tělo na nahé tělo, klid, pohodu a přikládat. Odstříkat pár kapek mléka na bradavku, přejet bradavkou kolem pusinky miminka, to vyvolá hledací reflex, dítě otevře pusu a přisaje se. Najít vhodnou polohu, nic nesmí být mezi tebou a miminkem, žádný uzel od zavinovačky, polštář apod.

Jste na dobré cestě, někdy ty začátky jsou hrozně těžké, ale jde to vždycky, jen je potřeba to vzít za správný konec. Malá přibrala, nehubne a to je důležité.

Anonym
26.9.2013 v 11:13:48

Moje osvědčená rada: pokračuj dál, zkus na to tolik nemyslet a ODPOČÍVAT jak jen to jde!!! A jinak naprosto souhlasím s Hanzlíci.A taky s tím snešťastným přístupem v nemocnici.jana231

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist