Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Dětské TV programy - sledujete?Dětské TV programy - sledujete?
PetraPetra
20.9.2013 v 10:04:50

Od konce srpna vysílá Déčko, které nechytáme, takže jsem se původně chtěla zeptat na něj – jestli je sledujete, jak se vám líbí atd. Ale teď si říkám, že to vezmu trochu víc ze široka – vyhledávají vaše děti dětské TV programy?
Jaký názor na ně máte vy? Regulujete jim, jak dlouho se můžou dívat? Vybíráte pořady?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1]
nuninka
21.9.2013 v 8:58:22

Déčko nechytáme. Děti sledují minimax, cool nebo animáček. Občas ranní vysílání pohádek na primě.
Malý má rád vláčky a Matýsek a jája. To mu pouštím na počítači. :-)

Teď když je škaredé počasí, tak sledují televizi více než třeba v létě, ale co začala škola, tak si raději hrají v pokojíčku. :-)

Anonym
20.9.2013 v 15:09:04

Déčko sledujeme od samého počátku,ale pouze pořady odpovídající našemu věku (4 roky).Nejraději máme Čtení do ouška, to už je malý v pyžámku, poslechne si pohádku, vypínáme televizi a jdeme na kutě a spokojeně usneme:). Takový náš nový rituá, který zatím funguje:)
Dále třeba Hýbánky-to se zapojí 1,5 letá Michalka a cvičí podle nich (je pohybově nadaná) a pořady animované.
Určitě Večeníček, Kouzelnou školku, běžel i Krteček, Bořek Stavitel, Králíci z klobouku aj. Výběr je široký, alespoň pro nás, do té doby jsme moc televizi nezapínali.jana231

Anonym
20.9.2013 v 14:46:18

Tak my to slavné déčko taky nechytneme, takže se děti dívat nemůžou no hlavně že platíme poplatky.

semelkasemelka
20.9.2013 v 10:25:56

Tak Mates ráno vstane a první co udělá je pustí televizi, obvykle Animáčka a pokud ještě není (což se stává často bo vstává v šest)tak kouká na ty policajty, co jsou na barrandovu před animáčkem, tuším že nějaký německý, zatím co jsem zvládla zahlédnout, tak to nejsou žádný drasťárny ale normální vyšetřování normálního nekrvavého zločinu, takže ho nechávám na to koukat
V Animáčku mi vadí ti autoboti a winxclub taky není žádná nádhera, ale kouká na to málokdy a není ten typ, co se tím nechá ovlivnit – naprosto jasně rozlišuje televizi a realitu, což se odráží i třeba u pokusů dětských pořadů o interaktivitu “pojďte zavoláme všichni“ “Máťo, říkal, že máš taky zavolat, tak volej“ “mami dyť je to jenom televize“, tohle mi povídal ještě mu nebylo ani 5 let..
Míša obvykle přisedne k Matesovi a sleduje to co Mates

dříve jsme sledovali kouzelnou školku, večerníček a to co bylo po večerníčku až do osmi, co to přesunuli na Déčko, tak se kouká jen na večerníček, což nám vyhovuje i vzhledem k rannímu vstávání. Déčko sice chytíme, ale blbě, a hlavně děti o tom, že ho chytíme neví ;-) Déčko pouštím občas Míšovi (tomu zatím nedochází, že ho máme) když není ve školce ale doma.

Mnohem častěji ale koukají na pohádky na počítači, na youtube si něco najdou a pouští si to, mají na to hodinu denně a pouští si bolka a lolka, pat a mat (nedabovaný, jsou tam i nadabované a sprostě, takže to Mates musí vypnout zvuk a koukají jen na obraz), kačera donalda jim ještě nechám ale když narazí na road runner nebo jiný americký mlátičky tak jim najdu něco méně agresivního. měli rádi byla jednou jedna koťata, ale to už na youtube bohužel není .. nebo hrají neagresivní hry a poslední dobou jsou u nás hitem on-line omalovánky :-D

A Marečkovi (9m), pouštím v televizi cokoliv jen abych ho na chvíli zklidnila a abych ho mohla aspoň trochu nakrmit, protože on nemá čas na jídlo, s puštěnou televizí obchází jenom stůl a nemusím ho honit po celém bytě .. ale nejraději má AZ kvíz, z toho je vždycky úplně paf, pěkně sedí, nikam nezdrhá a jídlo do něj padá jak do studny

JežečekJežeček
20.9.2013 v 10:18:46

No, u nás je televizní/pohádkový maniak malý (4). Jemu, kdyby se to nevyplo, tak je schopný sledovat od rána do rána. Malá je jiná, tu to baví chvilku, pak se začne ošívat a dělat blbosti.
TV kanály znají Jim Jam a Minimax. ALe jsou to placené kanály, takže ty mají jen někdy, když si je babička koupí, my máme základ a ostatní nemáme zájem platit. Tak to jim pak dovolím, že se můžou dívat déle.
Ale v normálních dnech mají pohádky večer, před spaním a to jsou klasické programy jako Barrandov, kde to prostě v osm vypnou a prostě není. Kanály typu Jima Jam mi prostě nevyhovují tím, že to hraje pořád i v noci a jak potom dítku vysvětlit, že prostě je konec, je pozdě a jde se spát? *

PetraPetra
20.9.2013 v 10:09:07

Mám pocit, že naše holky ani neví, že nějaké dětské kanály máme :-) Ne že bych je před nimi vyloženě tajila (televizi si zvládnou a můžou přepínat samy), ale nějak mi nepřišlo důležité je na ně upozorňovat. Evidentně si vystačí s tím, co nabízí “normální“ kanály, ani tam zase nějak extra na dětské pořady nekoukají.

Vcelku pravidelně sledujeme nedělní pohádku na ČT1, o víkendu ráno si pouští TV, když ještě spím :-D Jinak se k dětským pořadům moc nedostanou, uvidíme, jak to bude za chvíli, až nebudou moct ven.

…neustrnout ;-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist