Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Prvńáčkovské třídní schůzkyPrvńáčkovské třídní schůzky
nuninka
18.9.2013 v 11:30:03

Včera jsem šla na třídní schůzky a když jsem tam tak seděla, došlo mi, že malý už vlastně není malý. Už je to školák. Přestože jeho šlolu znám, (dcera na ní chodila 4 roky) první třídní schůzky v novém roce, jsou snad každý rok o tom stejném, přesto to bylo letos jinačí. alespoň pro mě.
Došlo mi, jak ty děti rychle rostou a jak ten čas letí.

Jak vnímáte třídní schůzky? Dozvěděli jste se na nich všechno pořebné? Míváte je společné nebo každá třída zvlášť?

Stránky: [1] 2
MajulkaMajulka
20.9.2013 v 23:42:34

My měli třídní schůzku včera, tedy 19.9. a učitelka všechny děti chválila, jak nosí úkoly, jak jsou šikovní a poslouchají. Že jsou prý dobře vycvičený ze školek. Tak jsem si tak říkala, že by si to měla užívat, že to dlouho trvat nebude. Jsem zvědavá na další schůzce :-)

danasidanasi
19.9.2013 v 19:10:02

Nuninko, nás teprve třídní schůzky čekají 26.9. A já si s sebou děti vzít musím. Přes týden jsem bohužel sama a nemám komu děti dát. Elišku možná dám do družiny. Tak to alespoň bylo v NJ, že děti mohli být v družině, ale Denču si musím vzít s sebou.

…být neskonale šťastný

alena5alena5
19.9.2013 v 18:13:29

U nás ve škole měli prvňáčci třídní schůzky minulý týden,každá třída svoje,ale v jeden den.Ostatní třídy budou mít až tak v říjnu,nebo listopadu.Na třídní schůzky běžně děti nechodí,ale když příjde dítě s rodičem tak to učitelka neřeší-se mnou byla dcera jednou,ale není to ono

AňaAňaAňaAňa
19.9.2013 v 11:25:08

Ahojte, už máme taky první rodičák za sebou. U nás ve škole máme myslím super systém rodičáků. Každé pololetí jsou 2 rodičáky – první je pro všechny rodiče a řeší se tam víceméně organizační věci jako sběr, výlety, exkurze… druhá schůzka je pak individuální pohovor – tam jde jen rodič s dítětem a schůzka trvá tak 15-20minut. Termín si vždycky už předem rezervujete právě při prvním společném rodičáku… Celá škola má ten den ředitelské volno a od rána do odpoledne probíhají tyto individuálky… Dítě tam samo rodiči ukáže co ve škole dělají, pochlubí se výtvory… má možnost říct co se mu líbí/nelíbí… mně osobně se to moc líbí, nemusíte poslouchat jak paní učitelka vykládá, že ten a ten je děsně zlobivej, ta zase neustále něco zapomíná… je to prostě 20 minut určených jen a jen vašemu dítěti:))) Dítě může samo oponovat na nějakou výtku, není to takové to O nás, bez nás… Zato naši školu moc schálím!!!

nuninka
18.9.2013 v 22:33:08

Můžou jít na třídní schůzky s vámi také děti?

Když jsem byla malá, tak něco takového teda nehrozilo a přitom si myslím, že by to tak mělo být. Třídní schůzku jsou o dětech, tak by u toho přece měli být.
Naše škola to tak třeba má postavené. Ať se děti také vyjádří k tomu co jim jde/nejde. Ať se pochlubí sešity atd….

nuninka
18.9.2013 v 21:21:38

A nikdo jiný z prvňáčků třídní schůzky ještě neměl?

semelkasemelka
18.9.2013 v 14:04:58

my teda měli první prvňáčkovskou schůzku hned první týden, dořešovaly se organizační záležitosti – co pořídit, co nepořizovat, co nachystat, kdy chystat písmenka, info o kroužcích, o družině, jak bude probíhat výuka apod. a vybíraly se peníze na pomůcky, podobnou schůzku měli i druháčci
byla to moje první schůzka, takže jsem hltala všechno, jestli se zadaří, tak oba další kluci by mohli chodit ke stejné učitelce (tato je bude mít do třetí třídy a pak bude mít zase prvňáky a kluci půjdou pokud nebude odklad po třech letech od sebe – chudák paní učitelka, jestli bude učit celou naší rodinu), takže příští první prvňáčkovské schůzky bych mohla brát jedním uchem tam druhým ven :-D

první prospěchová schůzka pro všechny třídy bude někdy v listopadu

PetraPetra
18.9.2013 v 13:50:31

nuninko, příští rok už to budeš moct odvykládat za učitele ;-)

…neustrnout ;-)

nuninka
18.9.2013 v 12:35:43

Petro, ne, bylo to všeobecné pro všechny. Nic co by se týkalo jenom prvňáčků. A jelikož to znám už od dcery. Já jsem totiž pocticec, co chodí na každé třídní schůzky a ještě se během roku průběžné ptá přímo učitelů, tak to byla celkem nuda. Pro mě, se tam teda neříkalo vůbec nic nového. Výlety nebo divadla se děti a rodiče dozvídají v průběhu školního roku.

PetraPetra
18.9.2013 v 11:46:19

nuninko, takže u Natyho se řešily jen organizační věci kolem celé školy? Speciálně pro prvňáčky nic na začátku roku nemáte?

U nás jsou vždycky na začátku pololetí schůzky ve všech třídách. Řeší se tam organizační věci jak školní, tak i pro tu danou třídu. V první třídě je ta schůzka delší, protože je potřeba tam toho probrat hodně. V dalších ročnících je to už celkem rychlovka, protože většina věcí se opakuje, jen se upřesní termíny. Dál pak záleží na tom, kolik toho má uč k té svojí třídě. Když je nová uč, tak je to zase o něco na dýl. My jsme letos u druháků strávili asi 20 minut, v první třídě to bylo necelou hodinu. Letošní prvňáci to měli náročnější, rodiče tam byli asi hodinu a půl.

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist