Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Už jsou u vás děti rozesazené?Už jsou u vás děti rozesazené?
nuninka
16.9.2013 v 11:13:52

Děti už sedí dva týdny ve školních lavicích. Naty si s radostí vybral místo kde si sedne a vedle sebe pak držel místo pro svého kamarádova.

Sedí děti tam kde první den a se stejným kamarádem, nebo je paní učitelka už stačila rozesadit?

Stránky: [1] 2 3
zbynula
25.9.2013 v 22:23:40

Tak tuto diskuzi jsem s chutí pročetla. Ještě uvidím, jaké to pro mě bude z hlediska matky, obě děti mám ve školce. Z hlediska učitelky – sice jsem tady čekala větší kritiku ze strany maminek – ale přesto si neodpustím: Kéž by si to mohla kricitká maminka zkusit, kočírovat třeba 6 hodin v kuse živou třídu. Já se držím hesla “Kdo nazažil, neuvěří.“ ve všech oblastech života a snažím se nekritizovat to, s čím opravdu nemám zkušnosti. Jinak k přesazování – taky bych to nejradši nedělala. Ale nejde to. Mám ve třídě 15 kluků a 12 holek. Naštěstí už jsou v páté třídě a s některými se dá domluvit.S některými nehne nic. Letos si sedli tak, jak chtěli a vydrželo jim to celé 2 týdny. Pak jsem rozsadila jen minimálně. Zítra ale musím rozhodit další kluky.
Nelíbí se mi ale, když učitelky “úkolují“ vzorné holčičky, že bude na grázlíka dohlížet, nebo mu radit nebo cokoli. Některé moje holky měly tyto tendence, ale když jsem jim párkrát řekla, že si toho kluka nemusí všímat, že je to jeho věc a jeho problém, celkem to vzaly, věnují se samy sobě a je to klidnější. Maximálně nesnáším, že někdo bude zapisovat zlobidla. Z toho vznikají jen hádky. Setkala jsem se s tím, když jsem suplovala ve třídě u kolegyně – děs.

Anonym
23.9.2013 v 20:43:27

U nás už rozsazuje, po týdnu nebo 14 dnech je prý bude v lavicích střídat – nebo i dříve – když budou zlobit :-D

danasidanasi
19.9.2013 v 19:22:32

Nuninko, ano je nás pár poctivých. Ovšem problém je, že právě jen pár.

…být neskonale šťastný

nuninka
18.9.2013 v 14:13:42

Danasi, já tam jezdím 20 a i to mi příjde rychle, když vidím jak tam ty děti pobíhají.

danasidanasi
17.9.2013 v 18:22:00

Tak u Elišky ve třídě dělal rozesazování paní učitelka hned ve středu.

A u Komenských škol to hrozilo již dávno. Policie tam hlídku jen od půl osmé do osmi. A já sama jsem byla i v minulosti svědkem, že tam nejednou brzdilo auto. Problém je v tom, že jsou tam dvě školy za sebou a když rodiče vysadí dítě u nové Komendy neřeší starou a naopak. Přechod není ani u jedné školy. Přechody jsou na Bezručce a na Šrámka. Po celé délce Komenské u škol není jediný přechod. Snad tam ty přechody udělají, nebo alespoň zpomalovače.

…být neskonale šťastný

nuninka
17.9.2013 v 17:17:50

Piškotko, ona prý vyletela z auta přímo do cesty aniž by se rozhlédla.

Tak malý sedí sám, protože ho spolužák rušit a paní učitelka ho přesadila jinam :-(

Piškotka
17.9.2013 v 12:53:56

Nuninko, nehodu jsem sice neviděla, ale údajně maminka nechala dceru jít přes křižovatku, já občas taky holku vozím autem a vím,jaký je tam šílený provoz (jsou rodiče, kteří by nejraději svým bourákem nacouvali až do šaten :-() aby to jejich ratolesti neměly tak daleko… nepochopitelné!… Ale když už holku vysadím, tak vylezu z auta s ní a pečlivě se obě díváme, zda z obou stran něco nejede, většinou ale přijíždím po směru, chci se ale co nejvíc snažit chodit pěšky, někdy jsou ale rána časově hodně náročné, ale to je na jinou debatu.
Jinak mě neštve, že holky posazují třeba s klukem, ale tam jsou takové praktiky, že těm hodným holčinám učitelka řekne, že jsou její pomocnice a mají na ty lumpy dohlížet. Už prý se stalo, že byla vybrána holka, co bude zapisovat nezbedy po dobu chvilkové nepřítomnosti učitelky a pokud nebude ve třídě ticho, bude to na ni, tohle mě vytáčí. Schytali jsme loni zrovna to nešťastné rozhodnutí (teď nevím jestli MŠMT nebo jen ředitelů škol) o tom rozdělení tříd pouze na A a B. Máme ve třídě 30 dětí, a teda pěkně živých, no letos některé školy udělaly zase tři třídy a tak jsem naštvaná, že zrovna na nás to loni trefilo – 61 žáků jen do dvou tříd. A učitelka ani po roce bohužel neměla u dětí ten správný respekt. V “áčku“ problém nebyl. Ale to jsem odbočila.

MarinadaMarinada
17.9.2013 v 10:49:59

Jarmuschko, kupodivu jsem v obraze :-)
No pěkně blbě jsem to napsala, myslela jsem tím, že by musela být chlap, protože dcera mají učitele chlapa (takže to nemůže být Pavlínka :-) ).

JarmuschkaJarmuschka
17.9.2013 v 10:38:41

Marinado, Pavlinkav je učitelka…
:P

…obavy i radosti až do smrti.

bamiskabamiska
17.9.2013 v 10:24:17

zatím se nerozsazovalo…ale u obou dětí bych uvítala aby seděly v první lavici a samotní :D ….dávali by větší pozor :D

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist