Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » odkašlávání, mandle nebo něco jiného???odkašlávání, mandle nebo něco jiného???
bamiskabamiska
14.9.2013 v 14:40:47

Holky jdu si pro radu a zkušenosti jestli náhodou nemáte.

Malej mi už tak dva měsíce pokašlává ale jen takové odkašlání ehmmm – jednou a dost ale za sebou častěji, intervaly se mění ….

Byli jsme na alergologii tam nic není a v pátek byl s manželem na orl a tam také nic neukázalo sice máme větší mandli ale trochu a prý to v tomhle věku je normální. Doktorka mu řekla, že odstarnění je rozhodnutí na nás a že by se tím vyloučila příčina toho jestli to od toho je…no to jsem viděla skoro rudě když mi to říkal. Nechat ho zase uspat po tom všem co už má za sebou jen aby vyloučila příčina. Kdyby to tím bylo tak neváhám, protože myslím že to busí i pro něho být obtěžující.

Holky ono je to opravdu často to odkašlání….cca 2minuty

Volala jsem výsledky dětské a ta by ho také nedávala….ale jsem trochu bezradná co s tím dál dělat, sice jsme říkali jestli už to není nějaký tik, říkala že nějaké děti po tom všem co prodělal tohle můžou mít, takže mám počkat a nevšímat a uvidíme co to udělá….ale já nevím přeci jen to zas tak neřeším, neupozornuji ho na to…..

A tak jsem se chtěla zeptat jestli s tím nemáte někdo zkušenost svou nebo třeba u kamarádek, nevíte čím by to mohlo být, nenapadá vás něco?? Určitě to chci dotáhnout a nějak vyřešit….

Stránky: [1] 2
Piškotka
19.9.2013 v 10:42:09

Jééé,aniž bych to četla, tak to už vidím, že ti ho doporučili :-)

Piškotka
19.9.2013 v 10:41:32

Bami,zkus pořídit Vironal od Energy (lépe přes někoho, kdo je u nich registrovaný, budeš to mít levnější). Já s ním mám fantastické zkušenosti, stačí preventivně 2 kapičky třeba ráno a večer, tři týdny a pak týden pauza. Jsou drahé, ale vydrží dlouho!!! Já na Vironal nedám dopustit a fakt nejsem žádný jejich dealer :-) Vím, že právě na takové pokašlávání “z ničeho“ on je dobrý. Držte se.

Anonym
19.9.2013 v 9:48:10

bami, já mám zkušenost u prcka s permanentním kašlem v období cca říjen až duben. Vždycky kašlal v noci, k ránu a příšerně hned po probuzení. To byl tuberák kuřák hadr proti němu. Ale za půl hoďky se vykašlal a celý den klid. Původcem toho je zřejmě alergie, trpěl i na velmi časté laryngitidy, nebylo výjimkou, že měl 3 do týdne. Hrůza.

Kdy Ti kašle? Je to ve stejné denní/noční doby? Pokud je to po delší období, může to být alergické, případně jestli to není nějaký zápal plic jako komplikace po prodělaném infektu…

A jinak s Vironalem mám taky zkušenost, u sebe. A můžu doporučit. Ale nejdřív je potřeba vědět, kde je (nebo může být) problém a pak hledat vhodný způsob léčby.

Mimochodem, já teď frčím na Grepofitu od téže firmy, páč se o mě pokoušela chřipka či co a jsem během jednoho dne z 90% fit.

nepřihlášená babofka

halinahalina
19.9.2013 v 9:02:48

Bami, mám doma astmatičku (bez akutních problémů, ale astma tam je) a tohle dělává, když je buď nachlazená nebo venku třeba inverze. Nemívá pocit, že by se jí blbě dýchalo, ale to tělo si prostě takhle ulevuje.

…starosti, ale hlavně fůru radostí.

bamiskabamiska
19.9.2013 v 8:12:43

3,5 roku

blueladik
19.9.2013 v 8:11:15

A kolik že je malému?

Míla

bamiskabamiska
18.9.2013 v 22:55:17

holky děkuju za odpovědi….jarmuschko můžu poprosit o písnutí víc do OV…

pokašlává pořád, možná ty intervaly jsou delší dvě hodinky ni a pak zase třeba po těch dvou minutkách, nějak nemůžu vypozorovat od čeho by to mohlo být

JarmuschkaJarmuschka
14.9.2013 v 17:34:40

Já to jako děcko dělala taky. A když mi táta naordinoval Ypecarin (nebo jak se to píše), tak to na čas ustalo.
Táta už se smál, že jsem závisla na efedrinu v těch kapkách na kašel.
No, pak se ty moje kašle zhoršily – táta mě léčil na sníženou imunitu.
Na VŠ mi na doporučení logopedky vytrhli nosní mandli a pak odstranili i nosní přepážku, přesto po pár letech se moje kašle vrátily, a to v takovém rozsahu, že jsem v podstatě kašlala od října do dubna (ale nepřetržité rýmy už nemám).
A zabralo až opakované užívání Vironalu (víc když tak v OV – ať neděláme nepovolenou reklamu ;) ).

…obavy i radosti až do smrti.

ludlinkaludlinka
14.9.2013 v 16:02:51

Bami mohl by to být i zlozvyk, Zdenda to jednu dobu taky dělal.

nuninka
14.9.2013 v 15:23:47

Bamisko, mrzí, mě se na tebe hrnou další zdravotní problémy. Bohužel ti neporadím. :-(
Ale to píšeš znám. Já to mívám při změně počasí. Hlavně na podzim. Jakoby mi v krku něco vadilo, ale odkašlání nepomůže.
Většinou pomůže, když se napiju.

Tak doufám a moc ti přeju, ať to malého přejde.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist