Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Okamžitá výpověď a nárok na odstupné? Poradíte?Okamžitá výpověď a nárok na odstupné? Poradíte?
nuninka
14.9.2013 v 9:25:37

Kamarádka dostala ke včerejšímu dni výpověď a to okamžitou.
Vůbec nechápe co se stalo. Šéfka jí dala půlroční hodnocení, ze kterého vyšla jako naprostý idiot, který nedokáže nic udělat sám. Měla k tomu napsat své vyjádřní. Reagovala tak, že s tím nesouhlasila.
Díky tomu jí donutila (nadřízená) napsat okamžitou výpověď z její strany. Může to udělat? A má ona teď nárok na odstupné?
Dostane vůbec podporu, když výpoveď podala sama?

A ještě, když napsala datum ukončení prac. poměru k 15.9 a zaměstnavatel to podepsal s datem 13.9 je vůbec ta výpověď platná? Nebo se to bere tak, že 13.9 byla podaná výpověď, která nabývá platvosti od toh 15.9.?

Snad jsem to napsala srozumitelně, pokud ne tak se omlouvám.

Stránky: [1] 2
PeťkaPeťka
15.9.2013 v 16:13:49

Díky za odpověď.

radka2
15.9.2013 v 15:00:44

omlouvám se, od 1.8. už ne 9800 ale 10400

http://www.podnikatel.cz/clanky/od-cervence-vyssi-minimalni-ale-i-zarucena-mzda/

radka2
15.9.2013 v 14:59:22

http://www.podnikatel.cz/zakony/narizeni-vlady-567-2006-sb-/skupiny-praci-pro-ucely-stanoveni-nejnizsi-urovne-zarucene/

radka2
15.9.2013 v 14:55:52

kdysi jsem sem do nějaké diskuze obtáhla komplet zatřídění prací včetně čísel. většina prací má zaručenou mzdu 9800 (kuchař, číšník, řidič, pokladní, prodavačka….)i uklízečka, pokud jen nezametá,ale umývá okna, vysává apod. má mít víc než minimální.

PeťkaPeťka
15.9.2013 v 14:10:29

Nuninko, je to sice nepříjemné, ale chápu. Na druhou stranu věřím, že si kamarádka najde brzo jinou, vhodnější práci a nebude se stresovat někde, kde to pro ni nebylo vhodné. Ať kouká dopředu a už ne zpět. Ať jde a hledá jiné, vhodné zaměstnání a netrápí se.

Radko, zaujala mne tato poznámka:
zda měla zaručenou mzdu. pokud ne, lze u soudu bez problémů podat žalobu o doplacení za celou dobu zaměstnání

Kde člověk zjistí jaká je jeho zaručená mzda? Jsou na netu nějaké tabulky?

nuninka
15.9.2013 v 10:37:26

Lien, bez mozku to ne :-), ale je dost pod mamčiným vlivem a nedokáže jednat sama za sebe. Domluvit se s ní na čemkoliv je fakt těžké :-) ale hloupá není, jenom spoléhá na to, že vždycky všechno někdo vyřeší za ní. :-(

Radko, veškeré lékaře které s dětmi absolvovala a měla od nich razítko, si musela naddělat. V práci jí řekli, že jim potvrzení od doktorů ani nemají nosit, protože ho nechcou.
Ale říkala, že je má doma schované.

radka2
15.9.2013 v 10:05:33

to nevím lien, ale pokud ji nutili naddělat lékaře a splnila podmínky pro proplacení (propustka, nutné ošetření či vyšetření, nejbližší lékař k domovu nebo práci apod.)obrátila bych se být jí na inspektorát práce a požadovala doplacení. totéž dovolená. a ještě bych si zkontrolovala, zda měla zaručenou mzdu. pokud ne, lze u soudu bez problémů podat žalobu o doplacení za celou dobu zaměstnání (lze až tři roky zpětně).

pokud je svéprávná a umí číst a psát, tak těžko uhraje že nepodepsala dobrovolně.

Anonym
15.9.2013 v 9:59:40

radko a nedalo by se to nějak uhrát, že napsala dohodu pod psychickým nátlakem, tedy že ta výpověĎ je vlastně vynucená, neexistuje něco takového, že by pak byla neplatná? Nepř. Lien

Jinak teda máš sice jen zprostředkované informace, což chápu, že ona řekla ty si taky řekla může být hodně zkreslené, ale takhle podle toho co píšeš mi přijde kamarádka jako bez mozku.

radka2
15.9.2013 v 9:45:54

nemusí hradit vždy zaměstnavatel.
V případě, že pracovněprávní vztah mezi uchazečem o zaměstnání (zaměstnancem) a zaměstnavatelem vznikne, je povinen uhradit náklady na vstupní lékařskou prohlídku zaměstnavatel. Tuto povinnost ale nemá, pokud zvláštní právní předpis stanoví jinak nebo se zaměstnavatel s uchazečem o zaměstnání předem dohodne nebo následně již se zaměstnancem dohodne jinak, tedy že prohlídku zaplatí sám zaměstnanec a této dohodě nebrání jiný právní předpis (tak je tomu v případě zaměstnanců pracujících v noci a zaměstnanců mladistvých, kdy hradí prohlídku vždy zaměstnavatel).

a k návštěvám lékaře – doba nezbytně nutná je placená. ale na nutné ošetření, které nejde mimo pracovní dobu. takže pokud např. doktor má ordinační dobu mimo pracovní dobu, zaměstnavatel nemusí proplatit. stejně tak se neproplácí rehabilitace, psycholog apod., jen když sám zaměstnavatel chce.

bamiskabamiska
15.9.2013 v 9:33:17

vstupní a výstupní platí zaměstnavatel….já to tak teď měla a u lékaře byla i napsaná tahle informace…proto jsem se ptala a ředitelka to nevěděla ptala se a pak proplatila …

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist