Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Výživa, vaření, recepty » Jak dlouho kojit, aniž by to bylo "divné"?Jak dlouho kojit, aniž by to bylo "divné"?
nuninka
12.9.2013 v 10:38:22

Malý už má 2 roky a 6měsíců a já stále kojím. Předem chři říct, že mi to nevadí, jenom reakce okolí bývá různé. Někdo kroutí hlavou, někdo se směje a jiný to berou jako normální věc.
Dceru ani druhého syna jsem tak dlouho nekojila, ale malý je takový “závislák“ a zvláště, když mu něco je. Nemocný, unavený, nebo při nějaké změně. Jako třeba teď když dětem začala škola. Malý zase chce prso častěji, než třeba o prázdninách. Užívá si toho, že je se mnou doma sám a více se chodí mazlit. :-)

Jak dlouho jste kojily? Není divné kojit když už má dva a půl?

Diskuze týdne 37/2013

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »
Danielka BamDanielka Bam
30.9.2013 v 21:14:36

Když jsem ještě neměla děti tak mi to přišlo nepříjemné vidět maminku kojící dítko na veřejnosti. Divné mi přišlo, že kamarádka kojí 3 leté dítko ale od té doby co sama kojím tak už nikoho ńesoudím. Je to intimní věc dítka a maminky a pokud s tím ostatní mají problém tak je jen a jen jejich :-D

Danielka

zaneta81
28.9.2013 v 22:17:47

Kojit jak dlouho to jde a na okoli kaslete!

nuninka
21.9.2013 v 19:28:42

Babofko, tak s tím muž problém opravdu nemá.:-)

babofka
21.9.2013 v 19:11:34

Jani, brzo už mu bude 7 :-)

Nuninko, a můžu se zeptat trochu intimně – co na Tvé kojení partner? Já dokud kojila, partner se v rámci sexuálních hrátek mým prsům vyhýbal obřím obloukem… :-) Co kdyby z nich náhodou začlo kapat MM :-)

nuninka
21.9.2013 v 18:29:59

Babofko, na veřejnosti nekojím. Jenom doma :-) A v noci jenom, když je nemocný, nebo když mu něco je. Jinak před spaním a pak ráno když se probudí.

nuninka
21.9.2013 v 18:28:16

Jani tak to máš ještě dobré :-), u nás malý nechce být ani s tatínkem.

Anonym
21.9.2013 v 16:07:11

Babofko, tomu rozumím. A jak jsi to řešila s hlídáním? Manžel, babičky?? Já to měla navíc ztížené tím, že dcera byla (jěště donedávna) klasický mamánek, takže až od 19.měsíce jí konečně může někdo pohlídat. Beze mě vydržela maximálně hodinu s manželem a s ostatními ani ťuk. Navíc vyžaduje pozornost, takže já nemůžu ani uvařit, musím se jí prostě všímat a věnovat.Takže žádný odpočinek taky nehrozil. Ale aspoň víme, že ty děti máme, že?Kolik let je teď vlastně tvému prckovi?jana231

Anonym
21.9.2013 v 15:19:58

Aha, takže každý zdravý člověk, díky.

babofka
21.9.2013 v 13:44:37

Lien, píšu, jak mi běží myšlenky. Znamená to úplně jednoduše, že “v noci je běžné spát“. Takže každý zdravý člověk, nepracující na noční směny, by měl v noci zkrátka spát.
Dokonce i wikipedie v tomto smylu říká: “Spánek u lidí a mnoha dalších savců je načasován především na dobu, kdy je tma, nicméně některé druhy savců spí ve dne za světla (např. hlodavci).“
Nebo “Rušení nebo neumožnění spánku vede k psychickým potížím a používá se též jako metoda mučení. Při pokusech na psech a kočkách odpírání spánku a opakované buzení vedlo po asi patnácti dnech ke smrti.“

Jano, už je to dávno a v noci spím už i já. Ale řeknu Ti, byla jsem po tom roce naprosto fyzicky vyčerpaná. Malý sice v noci spal jak dudek, ale já pravidelně v noci otročila s odsávačkou, protože když jsem nalitá prsa ignorovala, stejně mě bolest vzbudila, ale to už byl mokrý od mléka polštář, deka a hlavně matrace. Mazec :-)
A protože i prcek měl sníženou potřebu spánku, přes den nespal skoro vůbec, takže já neměla kdy ten deficit dohnat…

jana231jana231
21.9.2013 v 13:07:50

Babofko,buď ráda za to, že tě dítě nechá vyspat.
Určitě bych tohle nebrala za samozřejmost, dokonce ani u dvouletého dítěte.
Můj klučina spal také od 2. dne celou noc, a to byl kojený.
Zato dcerka je pravý opak. Kojím jí, to je pravda, ale ona má sníženou potřebu spánku, takže tady není hlavní příčinou kojení. V noci spí málo a ve dne maximálně hodinu. Když nespí, tak je čilá, nikoli uplakaná.Den co den jsem utahaná, nejradši bych pořád spala. Věta nemůžu usnout je mi opravdu cizí:(Ale už jsem s tím smířená, nikdy by mě nenapdalo ničeho litovat.

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist