Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Domácnost a bydlení » Také se vám hodí a skladujete „kde co" ?Také se vám hodí a skladujete „kde co" ?
ludlinkaludlinka
10.9.2013 v 9:59:37

Není to tedy můj případ, ale případ mého muže. Všechno se hodí, nebo se popřípadě může hodit. Má to určitě po svém dědovi, když jsme se do domku nastěhovali, nacházela jsem všude kelímky od jogurtů, dokonce takové ty igelitové pytlíky od mlíka, protože co kdyby se hodily? po každé se mě zeptá, jestli se mi na něco nebude hodit krabička od másla?
Manžel má schovaný dokonce takový ty tašky, říkalos e tomu somradlo, hrozný, kdykoli jsme to chtěla vyhodit, tak s enám to bude jednou hodit,třeba při stěhování, stěhovali sjem se 2x a ani jednou se nám „nehodily“. No už jsou v popelnici, ale musím to dělat potajnu, když není můj doma a postupně.
Já nejsem zastánce nějakého skladování, co nepotřebuji a nepoužívám, hned vyhazuji.
Akorát s oblečením mám trochu problém, to se mi moc vyhazovat nechce, ale četla sjem, že co rok na sebe nedáš, máš vyhodit nebo někomu dát.
Jak jste na tom se skladováním vy?

Stránky: [1] 2
Jindriska8Jindriska8
12.9.2013 v 0:13:21

Manželovi se taky hodí vše,ale je kutil.Máme dům,tak je to kde skladovat,ale v bytovce by to nešlo!

Buresátko

PeťkaPeťka
10.9.2013 v 18:16:46

Ludlinko, já jsem asi takový střed, když mám kam uložit, skladuji.
Ale docela pravidelně se mi stává, že vyhodím něco, co už léta nepoužívám a pravidelně do týden po vyhození to potřebuji! A to naštve! :-)

semelkasemelka
10.9.2013 v 17:27:36

zuzino, sedět a jíst z čeho je, to by bylo asi už něco v nepořádku ;-) .. ale neustále kupuju třeba nové hadry, naše spotřeba houbiček na nádobí by obstála v konkurenci pěti jiných rodin … on totiž vždycky sebere, to co je v koupelce nebo v kuchyni, použije to na svou činnost na zahradě nebo v garáži a vyhodí .. to už nikdy nebude potřebovat .. a za týden mi bere další téměř nové potřeby…
nebo na rozdělávání sádry si pokaždé bral novou plastovou nádobku (tehdy jsem měla ještě docela dost kelímků od Ceresu) než mu známý řekl, že to má nechat zaschnout, vyklepnout a použít znovu … já mu to říkala asi 50x, ale to víte, já jsem jenom ženská a ještě k tomu ta jeho ;-)

zuzina
10.9.2013 v 16:58:41

semelko tak tvůj přítel to dotáhnul k dokonalosti.Máte ještěš doma na čem sedět a z čeho jíst :-D :-D :-D

…láska na celý život :-)

Piškotka
10.9.2013 v 15:05:27

Mně se pokaždé neskutečně uleví, když vyhodím staré věci (výborně se o tom píše i ve Feng Shui) a má to něco do sebe. S tím oblečením je to taky pravda, ale např. teď jsem nějaká kila shodila a s potěšením jsem zjistila, že obléknu dvoje starší a pořád krásné rifle. Takže s oblečením to dělám opatrně. Ale nejvíc líto mi je, když uklízím po holčině kresby, kreslí opravdu hodně a často a není to kam ukládat, musím to redukovat v její nepřítomnosti a opravdu pečlivě zvažuju, co musí pryč. Většinou vybírám obrázky nedokončené a nevybarvené. Jinak přiliš neskladuji, dělá to moje teta a je to děs.

semelkasemelka
10.9.2013 v 13:04:06

tak u nás je to pravý opak … přítel vyhazuje kde co…
z rekonstrukce jsem si schovala barevné dráty od staré elektriky na vyvazování rajčat a jiného plevele na zahrádce, krásně smotané a zabalené do pytle a najednou nebyly … vyhodil je
když jsme káceli jeblůňku nechala jsem její krásně dlouhé dvoumetrová rovné výhony na opékání buřtů, byly úplně stranou, vzadu u ohniště aby se nepletly s větvemi na drcení a i o ně jsem přišla a tak je to skoro se vším vyhazuje se všechno .. horko těžko zachraňuju kelímky od smetan aby bylo na jaře do čeho dát výsadbu, zavařovací sklinky na zavařování
dokonce se vyhazují papíry, na kterých mám recepty nebo důležité poznámky…
dokonce chtěl vyhodit letos koupené uhlí na grilování “že nehoří“, to už jsem nevydržela a řekla mu, co si o jeho úzkosti ze skladování myslím a neodpustila jsem si, že to nehoření není uhlím ale rukama

tak proto teď nevím co je horší .. skladovat nebo neskaldovat

nuninka
10.9.2013 v 12:07:45

Ludlinko, promiň, ale musím se smát :-) Tvůj muž je teda dobrý. :-)
Ano, asi to bude všude stejné. Muž taky říká, to nech,třeba se to bude hodit. Ale kelímky od jogurtu fakt ne :-)

Já jsem taky začala úklidem. Tento týden třídím oblečení – podzim-zima. Jednak proto, abych vědla co je třeba dokoupit a pak vyřazuji. Všechno po nejmenším dávám pryč a také po dceři. i když je mi některých věcí líto, nemám to kam dávat. Vůbec nemám skladovací prostory. a než aby to splesnivělo v krabicích, tak s tím něco udělám teď. Něco jsem zanesla do bazárku a plný kufr oblečení, jsem už dala do sběrných kontejnérů na oblečení a boty, hračky to stejné. Některé račky, dávám taky do mami centra a ty co byli drahé zkusím prodat. Ale jde spíše o ty miminkovské/batolecí hračky. Protože pak už děti mají převážně lego, nebo hračky které vydrží dlouho.

zuzina
10.9.2013 v 11:29:12

už jsem se dopracovala k vyhazování.začala jsem u sebe a oblečení,protože sříně nejsou nafukovací a zůstalo mi o dost méně věcí,ale jsou to ty,které jsem stejně nosila.a potom mnohdy důvod koupit si něco nového.Mám problém odmítnout nabízené a často třeba vím,že ten svetr je sice pěkný,ale stejně skončí u mě ve skříni na ten rok,dva/přece to tchýně nevyhodí,že/než ho pak vyhodím já..
na zahradě máme takovou boudu,kde se skladuje kde co,aby se to 2x ročně vyhodilo.proč se to nevyhodí hned je ve hvězdách… :-)
no a hračky od se musí vyřazovat tajně,protože TOHLE počebuje a nejvíc si s tím hraje./samozřejmě v době,kdy to chci vyhodit…

…láska na celý život :-)

MANKAš
10.9.2013 v 11:08:59

Letos jsem poprvé udělala doma velkou čistku, oblečení ve kterém jsme nechodili, jsem pořád někde skladovala, před týdnem jsem dala dva velké pytle na charitu…dneska dělám pořádek v papírech, zjistila jsem že tady mám složku stavebních spoření, které už jsou deset let po vyplacení, takže jsem asi velký skladatel, ale snažím se s tím teďka něco udělat.

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

halinahalina
10.9.2013 v 10:09:15

Ono stačí bydlet v malém panelákovém bytě a člověk vyhazovat musí, jinak bychom se tem nevešli. Je mi jasné, že prostory půd a sklepů svádějí k tomu to nevyhodit, co kdyby….

…starosti, ale hlavně fůru radostí.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist