Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Jen když tam bude K... máte to taky tak?Jen když tam bude K... máte to taky tak?
PetraPetra
6.9.2013 v 8:11:37

Tak dnes nejdu vyzvídat jen tak pro zajímavost, potřebuju se poradit nebo to aspoň probrat, jestli to podobně funguje i u jiných dětí.
V posledních dnech pořád slyším hlášky typu: “Tam bych chtěla chodit, ale přihlásím se, jen když bude chodit i K“ (K – jméno kamarádky). Dokonce to funguje i naopak – vloni celý rok chodila na kroužek, který ji nebavil, jen proto, že tam chodila K. Letos měla strašné dilema, jestli bude pokračovat nebo ne.
Jsem ráda, že má kamarádku, na které jí záleží, ale mrzí mě, že je na ní takhle závislá.

Máte to někdo doma podobně? Řešíte to nějak?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2
PetraPetra
9.9.2013 v 10:57:14

Děkuju za další postřehy ;-) Přes víkend mě ta moje starostlivost v tomhe směru i s vaší pomocí celkem přešla, nechám tomu prostě volný průběh. Asi to na mě padlo teď kvůli těm kroužkům, jak jsme to tu řešily pořád dokola a ne a ne k něčemu dojít. Teď ještě přijde rozhodování mezi školními kroužky, tak uvidíme, zatím to vypadá, že tam by se mohly i sejít.

bami, já bych taky nijak neřešila, že někam chodí jen kvůli tomu, že tam chodí K (nebo kdokoli jiný), kdyby pak celý rok nebrblala, jak je to hrozný a zároveň se nedokázala odhodlat ani k odhlášení. Tohle už si naštěstí vyřešila, tak to fakt nechám koňovi.

zuzino, jj ty třecí plochy ve trojici jsou někdy taky chuťovka, ale tam mi to přijde tak nějak pochopitelnější ;-)
Věřím, že ten náš problém není nijak příjemný ani z té druhé strany – jak jsem psala, já jsem tohle taky nesnášela. ale myslím, že ta maminka to nemyslela nijak proti tvojí dceři, spíš se to tak snažila vysvětlit té svojí, že se musí rozhodovat sama podle sebe. V tom právě vidím ten háček – že jen přebírá rozhodnutí někoho jiného.

MANKAš, zvládnou to úplně v pohodě, uvidíš ;-) U nás je to vodění vyřešené – kroužky jsou buď přímo ve škole nebo v protější budově (ne přes silnici), takže chodí děti samy – z družiny je jen pošle a ony se tam pak zase vrátí.

…neustrnout ;-)

MANKAš
8.9.2013 v 17:42:34

Tak u nás se o to také teďka starší pokusila, ale já na to moc neslyším, protože teďka si vybrala zrovna kamarádku, která by sice do kroužků chodit chtěla, ale maminka už loni řekla, že na to nemá čas, ji vodit. Takže letos se pouze nabídnu, že do zimy bych ji vyzvedávala s naší a od zimy, by to holky zkusily spolu samy, není to tak daleko. Ale jinak je to spíš tak, že chodí do kroužků, protože chce sama, ne proto, že tam chodí kamarádky, třeba do jednoho tanečního už letos chodit nechce, i když je jich tam ze třídy asi šest, ale chce místo toho keramiku.

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

zuzina
8.9.2013 v 7:18:26

to je zajímavé :-)my jsme kdysi řešily spíš kamarádství ve třech,kdy vznikaly třecí plochy,já se s tebou /ne/kamarádím,protože se víc bavíš s K nebo J.co se týče kroužku tak tady tot bylo jen v první třídě,kdy všechna děvčata začaly chodit na tanečky,ale dceru to nebavilo ani když tam chodila K.i J a naštěstí se našla v něčem úplně jiném,takže je sama za sebe :-)
Teď mi zase přijde,že dcera je ona K a maminka té dívčiny je naštvaná :-(ona jí dost píše,zve na své akce a i dcera si sama uvědomila,že něco není v pořádku.Úplnou náhodou vyslechla i jejich rozhovor stylu,A skočí z okna a ty taky..S dcerou jsme to probíraly,že to není dobré a tak trochu ji odstřihla.Snažila jsem se jí vysvětlit postoj maminky oné kamarádky,když už to vyslechla,že to nemusí být namířené přímo proti dcery,ale že chce,aby se ona rozhodovala sama za sebe,tedy bez ohledu na ni.ale teď je to jednodušší,protože jsou věkově trošku jinde.

…láska na celý život :-)

nuninka
7.9.2013 v 20:34:44

Bami myslíš?
Vyplňovala jsem přihlášky na kroužky a syn se nemohl rozhodnout na co bude chodit. Loni měli oba výtvarku. Letos jí nechtěl, aby nechodil sám. Dcera už má kroužků dost, vytvarka by už na ni byla hodně.
A jak to dopadlo? Už na ní chce, protože by chodil s K. :-)

bamiskabamiska
7.9.2013 v 16:26:00

no já si to nějak neuvědomuju …..jsme v období, že přijde na co by chtěl chodit a já neřeším jestli je to kvůli někomu….ale myslím, že ho na to někdo zblbne :D není z těch aby chodil na něco sám, že ho to zaujalo…

ale u kluků je to asi trochu jiné jak u holčiček….

Danniella
6.9.2013 v 10:25:17

Petro, taky by mi vadilo to omezení v možnostech, ale zase – ono to tak má asi hodně holek a takhle intenzivní to nebývá napořád. :-)

MarinadaMarinada
6.9.2013 v 10:18:28

Petro :-)

PetraPetra
6.9.2013 v 10:15:24

Marinado, potěším tě – chtěla brát i fixy a blok, ale to jsem už zatrhla, leda by si to nesla sama :-D

…neustrnout ;-)

MarinadaMarinada
6.9.2013 v 10:10:41

Teda, Petro, ty mi dáváš :-) Dcera si chce taky brát “na truc“ ven knihu, když jdeme jen tak do parku, protože co jinýho by tam prý asi tak dělala…? Tak jí vždycky říkám, že by byla jako magor – s knížkou v parku v jejím věku – a teď s radostí koukám, že je to běžný standard i v jiné rodině :-)

PetraPetra
6.9.2013 v 10:04:40

Marinado, dík za uklidnění :-) s těma “ocáskama“ máš nejspíš pravdu. To je asi ten zakopaný pes – já tohle prostě nemám ráda, odjakživa mi vadilo, když se na mě někdo takhle upnul a já pak měla pocit, že nemůžu udělat krok, bez takové kamarádky u zadku. Tak asi z toho mám strach, že jí pak K bude mít plné zuby…

Danniello, dík za rady. Tohle už jsem zkoušela několikrát, nefunguje to :-( možná na to jdu blbě, možná to fakt nemá cenu. S tou zumbou je rozhodnutá – jak tam nebude K, tak prostě chodit nebude. Možná kdyby tam chodila nějaká jiná kamarádka, tak bych to ukecala, ale zatím vím jen o jedné spolužačce, se kterou se zrovna dvakrát nemusí (= o důvod víc tam bez K nevkročit).
Při lehkém odporu taky přesvědčuju, tohle je teď dost rezolutní. Dnes je poslední termín na odevzdání přihlášek, takže jsem jí to vyplnila a podepsala a je na ní, jestli ji odevzdá nebo ne. třeba se ještě nějaká kamarádka objeví.
Ještě uvidím, jak to bude u školních kroužků, zatím nedostali rozpis, tak třeba vybere něco tam.

Nuninko, já bych neřekla, že jsem naštvaná, to ne, spíš mě to mrzí kvůli ní, že si takhle i sama přidělává zbytečný starosti, nebo jak to napsat. Ani o to placení nejde, ve škole mají kroužky navíc zdarma. Spíš mi přijde divný, že možnost dělat něco, co by ji mohlo bavit zahazuje jen kvůli tomu, že tam nebude K.
Ono se to netýká jen těch kroužků (to jen že tohle je zrovna aktuální).
Třeba nedávno jsme se měli sejít se známýma a jejich dětma a měla tam být taky K. Její maminka pak nemohla přijít, takže A začala protestovat, že tam taky nejde. Nakonec teda šla, ale brala si s sebou knížku (na hřiště), že si tam bude číst, protože co jinýho by tam bez K asi tak dělala. Dopadlo to tak, že lítala s jinou kamarádkou a knížka se akorát pronesla tam a zpátky, takže dobrý. Jenže nebýt toho, že by jinak musela být sama doma, tak prostě bez K nejde ani za nic.

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist