Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Jsou homeopatika placebo?Jsou homeopatika placebo?
katka2000katka2000
5.9.2013 v 9:15:37

Nedávno jsem narazila na tenhle článek http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/240458-chemici-vliv-homeopatik-na-lidsky-organismus-je-nulovy/

Stránky: [1] 2
Brigita
4.9.2014 v 9:26:12

U zdrav.problému jsem zašla za dětskou MUDr homeopatičkou. Prý mi bude líp. Byla jsem u ní asi 4x. Poprvé 1000 Kč, při další a další návštěvě po 500 Kč. Cítila jsem se pořád stejně, přestože mi p.doktorka tvrdila, že testy jsou každou návštěvu lepší a lepší. Nevěřím tomu, přestala jsem k ní chodit.

Anonym
5.9.2013 v 20:35:33

tohle je zajímavý článek
http://technet.idnes.cz/homeopatie-cwx-/veda.aspx?c=A130108_144158_veda_pka

semelka

Anonym
5.9.2013 v 20:28:28

viděla jsem jinou reportáž, kde to bylo ne z pohledu otisku ale právě té zředěnosti a právě vyplývalo, že např v ředění C10 už pravděpodobně není žádná molekula účinné látky..

osobně jsem pár homeopatik na nachlazení vyzkoušela a žádné na mne ani na děti neúčinkovalo
známá léčila homeopatiky atopický ekzém svůj i dítěte a velmi se jim i jejich peněžence ulevilo, když s homeopatiky skončila

ale pokud to někomu funguje, tak mu to nevyvracím .. i placebo je lék…

semelka

nuninka
5.9.2013 v 20:22:37

Tak s homeopatiky zkušenosti nemám. Ale kamarádka je brala když kojila na tvorbu mlékaa byla spokojená.Byla doba kdy je dávala i dětem. Ale už nevím jestli byla taky spokojená.

babofka
5.9.2013 v 20:21:44

ludlinko, taky už jsem od pár lidí ve svém okolí slyšela, že na ně homeopatika nefungují. Já jsem kdysi dáááávno zkusila osciloccoccinum a “nefungovalo“. Až po letech jsem potkala homeopatku, která mi vysvětlila zásady užívání homeopatik a já pochopila. Proč to ani zabrat tehdy nemohlo…

Stejně tak ve svém okolí občas pozoruju, že pokud to nepomáhá, dotyčný vůbec netuší, jak vlastně správně užívat a čeho se vyvarovat. Druhá varianta neúspěchu je bezesporu ve správně zvoleném léku.

A je mi jasné, že když to člověk zkusí a nepomůže to, tak se hned tak neodhodlá dát další šanci…

babofka
5.9.2013 v 20:16:06

No, přiznám se, že bych ráda slyšela vysvětlení těch, kteří tvrdí, že homeopatika jsou placebo, jak je možné, že efekt homeopatik lze pozorovat u velmi malých dětí nebo i u zvířat.

Já díky zkušenosti na synovi a posléze i na sobě jsem zjistila, že homeopatika fungují. Nevím jak a je mi to v podstatě jedno. Podstatné je, že nám pomohly. Jak při jednorázových potížích, tak i při řešení dlouhodobých potíží, na které klasická medicína byla krátká… :-(

ludlinkaludlinka
5.9.2013 v 20:05:53

Kači, na mně homeopatika vůbec nepůsobí, když jsem se o tom bavila, tak údajně protože tomu nevěřím, tak nevím, jak to pochopit

makinea
5.9.2013 v 11:09:37

Homeopatika nejsou placebo.
To, že nedokážeme chemicky změřit jejich účinnost je naprosto nepodstatné pro pacienta, který na sobě pociťuje změny.
Placebo efekt určitě hraje svou roli ve všech druzích a metodách léčby.
Na druhou stranu myslím, že se v souvislosti s homeopatiky dost přeceňuje.
Většinou člověk chodí roky k lékaři, bere na svůj problém klasické léky a zcela jistě věří, že mu pomůžou. Pokud nepomůžou, v zoufalství zkusí homeopatika a ty mu třeba pomůžou. Těžko to svádět na efekt víry v uzdravení, protože ta byla určitě přítomná už na začátku, už u první krabičky léků od klasického doktora.
Stejně tak homeopat často netrefí ten správný lék napoprvé, kdy je určitě víra v uzdravení největší… Ale pomůže až třeba třetí lék.

U homeopatie je hlavní problém v tom, že je potřeba najít ten jediný správný lék v tu chvíli. A to se nemusí povést. Ty metody k nalezení léku se liší, někdo čistě jen vyhledává lék s pomocí a třídění symptomů – toto je sympatické mně, někdo do výběru léku tahá i kyvadlo, astrologii apod.
Pak je taky povrchní homeopatie, kterou praktikuje mnoho klasických lékařů, ordinují na základě názvu nemoci, ne na základě toho, jak se projevuje u pacienta. Stejně tak míchají mnoho léků dohromady. To je i případ homeopatie, kterou známe z reklam.
Zkrátka je potřeba dobrý homeopat, který vybere ten pravý lék a hodnotí reakce.

Co se týče ceny, tak je to dost relativní. Zdravotnictví se sice tváří jako že je bezplatné, ale kdo má nemocné dítě nebo vícero dětí, tak ví, že to není pravda.
A zas je to homeopat od homeopata. Já se třeba léčím u jednoho, za první konzultaci si vzal 1000Kč, za kontrolu 600Kč. Jinak všechno řešíme po mailu a telefonicky, za to nechce nic. Někteří chtějí peníze i za ty mailové a telefonické rady.
Vybrala jsem si homeopata z daleka, takže mně se to prodraží cestovným, ale mně to za to stojí.

Ale chápu, že někdo o tom dost pochybuje… taky jsem nevěřila a pochybovala, dokud jsem sama na sobě nezažila sílu, jakou homeopatika mají. To na placebo efekt svést nejde.

Ivča a DomčaIvča a Domča
5.9.2013 v 10:31:46

Ta psychická stránka v uzdravování má velmi důležitou a nezastupitelnou roli. Zda jsou homeo jen placebo nechám na odbornících, ale pokud by lidi věřili, že jim homeo pomůže a cítili se pak lépe (i kdyby skutečným lékem nebyly), pak je to jedině dobře. Výstižně to napsala Bioviruska a mohu ze zkušenosti z nemocnice jen potvrdit. Taky jsme tam placebo kolikrát dávali (ty lidi to samozřejmě nevěděli a žili v domnění, že dostali ten svůj lék třeba na bolest atd. – a vida – pak chodili a říkali, jak je jim dneska líp po té pilulce:-)

Ta síla víry je fakt neuvěřitelná.

LussyLussy
5.9.2013 v 10:28:58

Mě a mým dětem pomáhají a je mi jedno, jestli je to placebo nebo ne.
S cenou problém nemám, když jsme chodili k pediatrovi, nechali jsme v lékárně pětistovku a za 14 dní zas.
Teď koupím tubičku homeopatik za 90,- a vydrží i rok, protože pokaždé spotřebuju jen pár kuliček.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist