Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Jak jste učili děti smrkat a s jakým úspěchem?Jak jste učili děti smrkat a s jakým úspěchem?
keenspeedkeenspeed
29.8.2013 v 17:59:14

Ahoj, otázka je jasná. Dr na ORL pokaždý řekne, že na uši trpí, protože i špatně smrká. Jenže zatím ho smrkám já.

Přes x vysvětlování zmačká kapesník do kuličky a tím si utírá nos. Když už ho chytne do ruky normálně, tak zase nechápe, jak si má držet jednu dírku a druhou smrkat.
A v mš na tohle asi nikdo čas nemá a nevím jak děti dbají na smrkání…páč co slyším a vidím u Ela… rukáv je jasnej.

Stránky: [1]
zbynula
31.8.2013 v 20:22:39

Tak syn bude mít v řéjnu šest a když chci, aby se vysmrkal poořádně, dávám ho já. Jinak to odflákne. Dcera 3,5 roku smrká ukázkově od dvou let. To je totiž její koníček – vybaluje pap. kapesníky, ukrývá si je na různá místa a pak smrká – i když nemá co. Ona totiž na rýmy trpí málo, syn dost. Asi to není ve stylu “výuky smrkání“, ale v dítěti. Buď chce, nebo nechce a nic ho nepřinutí…

Anonym
30.8.2013 v 23:04:53

Ukazovat,ukazovat a chtit to po nich/vlastní příklad,ostatne jako ve vsem/,vše v klidku,s humorem.Jako se deti/všechny/nauči/my je to naučíme!/ chodit na nočniček,na wc,chodit i jezdit na kole..nauci se i smrkat.Ale jsou i takové,co smrkat neuměji i napr.v 8,10letech!Proč asi,že.
K přistupu -zasoplených “chudačku“ v MS,se nejde slušně vyjadřit.

Mé děti uměly uplně, cca v roku.Pomàhalo foukame jako velkyý sloník a “trefit“se do kapesniku/a chválit,hodne chvàlit/ a hlavne naučit se smrkat co nejdřive a správně-jednou dirkou,následně druhou-i dle ORL,to předchazí problemům s oušky..Což se potvrdilo.
To “dáte“/daji/ ;-)

nuninka
30.8.2013 v 22:38:44

Ukazovat, vysvětlovat, ukazovat a zase vysvětlovat :-)

U nás s tím problém nebyl. Děti smrkají dobře už od malička a ani ve školce nebyl problém.
U syna pomohl slon Fufík. Ten taky neuměl troubit a nakomci se to naučil. Takže u nás bylo – A teď ukážeme jak troubí fufík :-)
Syn se nadechl a nosem co nejvíce vfoukl.
No a nejmladší má dva roky a smrká sám. Vezme si kapesník, krásně se vysmrká a pak, když si utírá nosík, to rozetře po pusince :-)
To ještě musíme doladit. Ale on to vidí u starších sourozenců, takže nechce se smrkáním moc pomáhat.

keenspeedkeenspeed
30.8.2013 v 12:23:18

Foukat umí taky, jen s tím kapesníkem v ruce mu to nejde..jedna dírka, druhá dírka.

Anonym
30.8.2013 v 12:20:01

Naše holky jsem jednoduše naučil smrkat tak, že jak už uměly fouknout pusou (třeba do píšťalky), tak jsem je navedl aby zavřely pusu a foukly. A to jim bylo něco přes rok. Když zjistily, že se jim uleví, tak už to bylo jednoduché.

Anonym
30.8.2013 v 12:00:59

čtenářka

Anonym
30.8.2013 v 12:00:42

Pak nezbývá než ukazovat, ukazovat, vysvětlovat, vysvětlovat, snažit se z toho udělat nějakou zábavu a chválit a chválit atd. Například hra o to, kdo víc frkne… Jako se vším. Učit to, dokud se to prostě nenaučí. :)

keenspeedkeenspeed
30.8.2013 v 11:55:12

Jo do školky kapesníky taky nosíme, ale když pak slyším od prcka, že kamarádi (jeho nevyjímaje) mají nudle u nosu a na rukávu…

S tatínkem to asi neklapne… když spolu nežijeme. On tyhle věci celkem opomíjí i když tam prcek je víc dní..jako třeba stříhat nehty apod.

Anonym
30.8.2013 v 9:46:15

U nás ve školce je běžné, že mají děti celou krabici papírových kapesníků v převlékárně na poličce a tam si chodí pro kapesník, když se chtějí vysmrkat. Jinak na to opravdu nijak nedbají. Kolikrát jsem přišla pro malou, když začínala chodit do školky a ona celý obličej od soplů, když jí nosánek trochu tekl, jak si to roztírala ručičkami. Inu…co se dá dělat. Ale naše malá smrká krásně už hodně dlouho. Teď už i docela sama.

A důvod toho všeho je, že ji to samozřejmě učil tatínek. :D Ono všechno, co tatínek učí, tak se snáz a rychleji naučí, protože se snaží. On táta tak často nic neučí. Takže jako první se chodilo opravdu poctivě kakat na záchod, protože to učil tatínek. S čůráním to bylo složitější. Totéž ohledně smrkání. Taky naučil tatínek, tak to umí už hezky dlouho. Co zkusit tuhle taktiku? Ať učí smrkat tatínek – ukáže do svojí velké ruky, jak roztáhnout kapesník, jak se vysmrkat a jak to nemačkat do kuličky, jak opravdu pořádně zatroubit… :D

čtenářka

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist