Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Na VD o VD » Hádka nebo výměna názorů - kde je hranice?Hádka nebo výměna názorů - kde je hranice?
PetraPetra
29.8.2013 v 12:48:13

Tohle téma jsem plánovala už dlouho, ale nějak nebyla vhodná situace. Záměrně jsem vyčkávala, až tu nebude nic hořet, aby se debata nezvrtla k řešení jiné diskuze. Pro jistotu ale i tak předesílám – nejde mi o žádnou konkrétní diskuzi ani konkrétní návštěvníky stránek.

Zajímá mě, kde je pro vás hranice mezi výměnnou názorů a hádkou v diskuzi. Co je ještě ok a co už je moc? Co je vyjádření odlišného názoru a co je urážka?
Jak byste takovou hranici stanovili vy?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3
PadméPadmé
31.8.2013 v 12:49:24

Petro, to víš, že ne. Nemyslím si, že bys mazala příspěvky nebo komentáře, které jsou upřímné.
Já jsem v tu chvíli, když jsem to psala, byla pěkně “upravená“ a spíš jsem Ti chtěla říct, že kdybych napsala něco nevhodného nebo co by se nehodilo, tak že to můžeš zlikvidovat. Byla jsem “chytrá jak rádio“ :-D. Ten alkohol dělá věci! :-D

A zpět k tématu…
Já to vnímám asi tak, že když se někdo začne navážet či útočit a začne používat hrubější výrazy – jak tu už tuším napsala Kšanda, je mi to nepříjemné. Ona to sice není hádka jako taková, ale ten pocit z takovéhle výměny vnímám pocitově negativně. Je mi to prostě proti srsti.

Je to tím, jak tu už také někdo napsal, že každý máme tu svou hranici někde jinde. To, co někdo přejde, se někoho jiného může dotknout. A já jsem holt z těch, co jsou asi vnímavější (nebo citlivější?).

Na druhou stranu mám dojem, že takových situací tu nastalo jen pár, že to není často, spíš vyjímečně.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

TeruTeru
30.8.2013 v 22:08:00

Jak jsem psala v prvním příspěvku, hranice je pro mě napadání, osobní invektivy, urážky a tak. Jinak si ráda přečtu všechny názory, i když si dost často trvám na svém, ostatním to nějak vehementně nevnucuju. Myslim teda! :)

Anonym
30.8.2013 v 20:32:43

Petro, já tu hranici právě vnímám tak, že pokud mi člověk napíše, že má jiný názor a i třeba že nechápe, kde jsem k tomu svému názoru přišla i třeba, že se mu to zdá jako nesmysl… to vše je diskutování…, ale pokud mi napíše, že je vidět, že mám iq tykve, tak už je to urážka… Kšanda

ctiradkactiradka
30.8.2013 v 19:55:09

Petro, myslím, že se mi to určitě někdy stalo… Jen se mě neptej v jaké diskuzi, protože to se stává asi tak výjimečně, že si žádnou konkrétní nevybavím…. takže pokud se mi stane, že mám z psaného projevu tady na VD pocit, že je to hádka, je to asi velmi velmi výjimečně.

Njesem čovkě, který se rád hádá, ale strašně ráda diskutuji o čemkoliv…. protože strašně ráda přemýšlím o čemkoliv… A kdyby se mnou všichni jenom souhlasili, nikam by mě to neposunulo… Když se mnou někdo nesouhlasí a přitom diskutuje (dává třeba protiargumenty), tak mě to baví. Co mě ale nebaví je, že když dávám protiargumenty třeba já (nebo někdo jiný) a ta druhá protistrana je nechce (nebo není schopna a ochotna) pochopit a překrucuje všechno proti mě a ještě si myslí, že se hádám… :-)

,,,třeba ty děti v Africe.. :-):-) Proč si myslíte, že by měli ti lidé být šťastnější, když jim tam zasahuje do života někdo z “civilizovaného světa“ a nutí je dělat něco, čemu oni nevěří a věřit nechtějí, jen pro to, že na tom velké firmy z onoho civilizovaného světa vydělají majlant????
I když si někdo tohle myslí, proč by měl někdo jeho názor zavrhovat jako něco zlého? Je to názor, stejně, jako když je někdo jiný přesvědčen, že očkováním se spasí Afrika a ten civilizovaný svět to dělá jen proto, aby těm chudákům pomohl.. :-(

PeťkaPeťka
30.8.2013 v 19:21:11

Hádku považuji za ostrou výměnu názorů, kdy se nedojde k cíli a každý odchází více či méně uražen.

V internetových diskuzích hádku nevnímám. Když čtu pod nějakým článkem (ne na VD) diskuzi, kde jde téma zcela stranou, protože se řeší kdo je nejchytřejší, kdo má či nemá pravdu, diskuzi ani nedočtu. Ostatně na diskuze pod článkem (ne na VD)koukám dost málo, ale většinou když už kouknu, nic si z toho nevezmu a je to ztráta času. A když tam kolikrát vidím sprostá slova, urážky, napadání i tak bych to neoznačila jako hádku. Myslím si, že ve virtuálním světě není hádek. Je jen hloupých, zbytečných a nebo i nechutných diskuzí. Ale neberu to jako hádku.

Na VD bych našla možná jednu či dvě diskuze, které bych označila za vyhrocené. Ostatní diskuze mě dokáží obohatit téměř vždy. Mám tu hranici asi nastavenou vysoko. Samozřejmě jinak to vnímá ten, koho se to v té či oné diskuzi přímo týká. Ten pak může mít pocit, že jde o hádku či vyhrocenou situaci. Ostatním to třeba ani nepřjde. Občas se musím prokousávát příspěvky typu “ty jsi kravička“, “ty jsi nejchytřejší“…atd., ale nevadí, přeskočím a čtu dál.

A co mě docela zaráží, jak všichni neustále opakují jak jsou diskuze urážející či hádací a jak je to štve a přitom na takové diskuze dál chodí a přispívají. Tipnu si, kdyby to šlo nějak statisticky změřit, že sledovanost stránek VD prudce stoupne, když se objeví jednou za půl roku “vyhrocenější“ diskuze. A pokud by šlo změřit, kolik lidí si takovou diskuzi otevře vícekrát, tedy kolik lidí se tam vrací a chce vědět “jak to dopadlo“, bylo by to vysoké číslo.

Takže sa sebe. Hádky ráda nemám, doma se hádáme velmi výjmečně a když už, je to hádka na pár minut a pak se tomu zasmějeme. Zbytek je výměna názorů, kdy jeden respektuje druhého a to nepovažuji za hádku.

Pod slovem hádka si představím vystoupení z televizního seriálu alá itálie, kdy manželka vyhazuje z okna kufry manžela a on na celou ulici řve, jak nemožnou má ženu. :D.A to zkrátka ve virtuálním světě nejde.

radka2
30.8.2013 v 16:44:27

takže za mě. diskuze je o tom, že každý napíše svůj názor. bez obav, že bude nějak pranýřován. a cílem diskuze je buď se shodnout na nějakém názoru, nebo jen prostě vyslechnout názory ostatních, závěr mnohdy prostě není, ale může diskutující posunout, seznámit je s názorem druhých. pokud padají na názor který někdo napíše argumenty (ale opravdu argumenty a ne příspěvky typu – nojo, ty jsi nejchytřejší, nejkrásnější, nejbohatší, všechno víš nejlíp….)týkající se tématu, je to diskuze. když už padají urážky nebo osobní hodnocení diskutujících, není to diskuze. je to obyčejný trolling.
i extrémní názor (např. že v africe se děti mají líp protože nejsou očkované) je názor. ať už si myslím o autorovi a jeho iq cokoliv, nemělo by se to zvrtnou v to: ty jsi ale blbá, vždyť tam umírají hladem a na zarděnky. ale diskuze by měla vypadat asi takhle – proč si tohle myslíš? ty myslíš, že je jim líp i když umírají hladem nebo na obyčejnou chřipku?
každá dobře víme, jak má vypadat diskuze. jen je horší to někdy zvládnout:-)

a k tomu uvádění příspěvků slovy – já si myslím….podle mě když člověk něco napíše, tak je snad jasný, že si to on myslí, ne? proč to uvádět ještě takhle? v osobním hovoru taky neříkám že si myslím, že kouření škodí zdraví, ale prostě to jen konstatujiže kouření škodí protože….. když někdo nesouhlasí, tak prostě řekne že neškodí a proč. a je to diskuze a ne hádky.

bioviruskabioviruska
30.8.2013 v 12:52:51

hranice? v psaném projevu a ještě “ anonymně“ asi nejsou….nikdo totiž právě z psaného projevu nemůže vycítit, jak to dotyčný myslí a bohužel kolikrát ani smajli nepomůžou.
Co jeden může brát za normu- výměnu názorů, druhému se může zdát , že se hádají…..

MarinadaMarinada
30.8.2013 v 12:34:37

Díky za vysvětlení, čtenářko – už rozumím!

Anonym
30.8.2013 v 11:47:01

Mám na mysli názory, které jsou schopné vyslovit některé absolutní absurdity…například obdivování života v Africe, kde děti opravdu umírají na spoustu nemocí jenom proto, že tam nikdo nikoho nenutí je očkovat… (Toto je prosím jenom příklad.) To je v mých očích naprosto zcestný názor. Nicméně toto když někde kolem sebe vidím (třeba i v jiné verzi), tak ten názor většinou odignoruji, dotyčnému či dotyčné nechám, pokud se neopře do mého a nezačne mi ten svůj zcestný nutit. Pak se většinou pohádám, protože stačí jakýkoliv protiargument z mé strany a opozice to bere jako výzvu k boji. A když vidím zcestnost názoru někoho, pak se ne vždy ovládnu natolik, abych pokračovala v ignoraci takového názoru a občas se holt pohádám.

čtenářka

MarinadaMarinada
30.8.2013 v 11:43:07

Zcestný – pardon.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist