Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Vychováváte, jak jste byli vychováváni?Vychováváte, jak jste byli vychováváni?
PetraPetra
27.8.2013 v 10:54:47

Nedávno jsem si uvědomila, že čím jsem starší a holky větší, tím víc se odkláním od toho, jak jsem byla vychovávána já. Přitom bych tipovala, že to bude spíš obráceně (nejdřív snaha dělat to jinak a pak postupně člověk sklouzne do toho, na co byl sám zvyklý).
Jak to máte vy? Přebíráte toho hodně ze své vlastní výchovy?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2
cibulinecka
3.9.2013 v 9:11:32

vychovávat,vychovávat,ale zároveń se učit od dětí

…odpovědnost za výchovu svých potomků,aby z nich vyrostl dobrý člověk…

Anonym
28.8.2013 v 10:43:46

Protože moje matka prostě přišla do věku, kdy ji chtěli vyvdat a zrovna chodila s mým otcem. Protože poprvé přišla do jiného stavu, pak podruhé šla na potrat, protože jsem prý byla moc malá a pak do toho prostě vlítla potřetí. Tenkrát prý nebyla nic moc antikoncepce. No a pak se to prostě bralo, jak to bylo. Měli moc práce, babička dostupná, tak my postupem času vlastně pořád u ní. Jednoduše se nad tím asi nepřemýšlelo…

čtenářka

Anonym
28.8.2013 v 9:26:45

čtenářko, na tohle mě napadá otázka. Proč to dělali? Proč si takoví lidi pořizují děti?

Anonym
28.8.2013 v 6:36:20

Moji rodiče mně vychovávali tím stylem, že mně odsunuli k babičce a vyzvedávali ve všední den v deset večer, v sobotu jsem u babičky byla také a někdy i v neděli. O prázdninách jsem je vlastně neviděla vůbec. Takže tohle opravdu nehrozí, že bych udělala. Takže v žádném případě.

čtenářka

Anonym
27.8.2013 v 22:13:01

Tak já asi hodně přebrala od našich , resp. dost často slyším svoji mamku… Ale na některé věci už mám jiný názor – člověk se musí přizpůsobit také době… Kšanda

alena5alena5
27.8.2013 v 17:58:10

vhledem ke komplikované vztahu s mojimi rodiči,vychovávám děti jinak,ne natruc naopak,ale snažím se vyvarovat toho co mě osobně nejvíc vadilo.

radka2
27.8.2013 v 16:38:38

jediné, v čem mám stejnou výchovu s rodiči je bití. teda spíš nebití:-)a snaha umožnit dětem aktivní dětství – výlety, poznávání, prostě pořád se něco děje. ale výchovné metody mám naprosto jiné, přístup k dětem taky.

lnorilnori
27.8.2013 v 15:02:07

Moje výchova bude asi kombinace obojího od mých rodičů a spíš po tatínkovi. Nějakou tu hlášku taky občas pronesu, a když malá (se svými zatím malými problémy) přijde, tak se jí s manželem oba snažíme pomoct tak, že jí pomůžeme postavit se k problému čelem, zauvažovat o něm a samostatně ho řešit, nakonec máme společnou radost, že to zvládla. Snad to jednou nebude chápat tak, že jsme jí nikdy nepomohli a všechno si musela vyřešit sama. Když si tak zpětně vzpomenu, tak to pro ní někdy musí bejt dost silný kafe. Zatím nejtěžší pro ni z mýho pohledu bylo, když jí o něco starší cikánka na hřišti sebrala sundanou botu, nejdřív mi to přišla oznámit jako katastrofu a čekala, že jí tu botu hned zachráním. Já jsem jí vysvětlila, že pro to nejdřív musí zkusit něco udělat sama, tak si o botu šla říct a zkusila na ni dosáhnout a samozřejmě to po dobrým nešlo, tak začala natahovat a žalovala mi. To byl hroznej pohled, zkoušela jsem i svoje nervy a vysvětlila jí, že se teda musí zkusit poprat, že tu botu bude potřebovat.. Naštěstí má svou hlavu a usoudila, že silou to asi nepůjde, když holčička byla větší a tak použila sílu hlasivek a zvládla to. Ale teda musim přiznat, že jsem se bála, aby z toho nebyla mela. A jako dodatek – ta holčička pak postupně sebrala botu ještě mojí kamarádce a mně. Asi aby nám to nebylo líto :) Hlavní podle mě je, že jsem na ni za ty samostatný krůčky hrdá a ona o tom ví, protože spolu o tom mluvíme.

MarinadaMarinada
27.8.2013 v 13:17:41

Ještě jeden velký rozdíl jsem si uvědomila…Problémy si s dcerou vždycky vyříkávám.
Moji rodiče to řešili dusným tichem a popravdě jsem ani kolikrát nevěděla, co jsem zrovna udělala… Vlastně je to tak dodneška :-)

MarinadaMarinada
27.8.2013 v 13:14:47

Já vychovávám asi dost podobně, jen na rozdíl od svých rodičů se snažím vyvarovat jedné věci – nepěstuju v dceři pocit provinění, když si dělá věci podle svého.
Ale určitě to zase nevědomky nahradím jinou chybou, které se bude jednou snažit při výchově vyvarovat zase moje dcera :-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist