Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Několik dotazů :)Několik dotazů :)
TeruTeru
24.8.2013 v 17:23:06

Ahoj, tak jak plyne čas a Aleškovi už je půl roku, mění se samozřejmě i věci, které řeším ve svém máma-mozku. Dokud byl ležící miminko, bylo to tak nějak v pohodě. Jenže už se točí jako kolotoč a vydrží docela dlouho na 4 a pokouší se lézt a sednout si, tak se chci poptat na vaše zkušenosti.

1) Spaní – postýlka je mu malá, jak se přetáčí na bříško a zpátky na záda a plazí se všemi směry, tak se bouchne dost často o okraj a probudí se s řevem. Mám tam samozřejmě mantinely, dokonce 2, takže nemyslím, že by ho to bolelo, spíš se asi lekne ze spaní. V posteli s ním spát už nejde, to se nevyspíme nikdo, jak furt přelejzá a točí se. Do spacího pytle ho sice s řevem narvu, ale nezdá se mi to nijak lepší, budí se stejně s řevem, tentokrát proto, že si nemůže udělat pohodlí (asi). Je mi ho líto a nevím, jestli by s tím nešlo něco udělat, nebo jestli mám prostě počkat a ono se to upraví časem.
2) Kočárek – nechce do golfek. Opět – řve jak tur. Vyžaduje hluboký kočár, který je mu ale už skoro malý. Vždycky se jakoby schválně trošku posune, aby mohl vyhodit nožky přes okraj, resp. si je opřít o hranu. Říkala jsem si, že golfky mu budou vyhovovat, že bude mít víc místa a nožky si opře o to držadlo tam. Zkoušela jsem už 2 kočáry, co máme doma, předělat na golfky a musela se vrátit ke korbám. I když hrozně rád vidí a má přehled, golfky mu prostě nevoní. A zase dilema – zkoušet nebo počkat. :)
3) Oblíkání – už cca 3 měsíce strašně řve, ať ho svlíkám nebo oblíkám. Oblíkání je samozřejmě pomalejší a proto i uřvanější. Dělám opičky, to se směje, začnu oblíkat, brečí nebo se vzteká. K doktorovi chodíme zásadně ve 2 (přítel nebo babička se mnou), jeden ho rozptyluje, druhý oblíká, aby neřval na celou čekárnu. Dilema stejné jako u předchozích dvou bodů. Jenom tady to čekání probíhá už ty cca 3 měsíce a moc se bojím podzimu a zimy…

Aby to zase nevypadalo, že ten náš kluk jen řve a vzteká se – to jako ne. On je jinak milionovej, buď kouká jak zjara s otevřenou pusou a vypadá fakt vtipně, nebo se směje. Ale asi právě proto ten kontrast s tím výše uvedeným je o to větší, když je jinak zlatíčko.
Doufám, že jsem vás opět pobavila a čekám rady, názory a zkušenosti, případně jakoukoli jinou reakci. Díky. ;)

Stránky: [1] 2
TeruTeru
28.8.2013 v 17:35:03

Jani, přebalování začíná bejt fakt peklo. A ještě jsem mu, já hloupá, na skříň za přebalovákem nalepila žáby, včelky a tak, takže se otáčí a chce si je osahat, strhnout a strčit do pusy, což se mu občas povede. V noci to dělám tak, že mu dám do rukou flašku s mlíkem, on si jí dokáže chvíli držet a pak ho rychle přebalím.
Jestli přebaluješ vestoje, tak klobouk dolů. :) Koukám, že bych se měla víc trénovat ohledně přebalování.
Zoubky ještě nemá a česání je v poho, když je skoro plešatej, tak to jen ulíznu po koupání kartáčem.
Přítele zapojuju, obzvlášť po koupání, když oblíkám pyžamko, tak on Aleška rozptyluje a dělá mu ty opičky. No obávám se, že už to prokoukl a občas stejně řve. :)

Anonym
28.8.2013 v 16:03:58

Teru, já měla a dosud mám to samé. Dceři je teď 18 měsíců a všechno chce dělat sama, takže děsné scény u oblíkání-nasadí si obráceně šatičky a já si dovolím jí je otočit a vypukne řev. Při přebalování hrůza. Už od tří měsíců se přetáčela. Potom v období, kdy se stavěla, musela jsem ji přebalovat jedině ve stoje a ted mi zdrha. Jak to máš ty s přebalováním? A jak to máš s manipulací? U nás hrůza-česání, čištění zoubků…Takže určitě trpělivost, ty to zvládneš holka, proč by taky ne??? a zapojuj manžela:)jana231

TeruTeru
28.8.2013 v 15:42:53

Tak už jsem zpátky na netu, byla jsem u mamky na pár dní.

Semelko, díky za uklidnění. K těm zubům, myslím, že se to tam připravuje, ale uplně aktuální to ještě není. Nemá tam nic vidět, nemá nateklý dásně, ani zarudlý. Já trpěla i na teploty a ty taky nemá. Leda že má lehčí průběh. Ale budí ho v noci podle mě jen to, že narazí na kraj postýlky a nemůže se už dál otočit.

Lussy, já bych ho do golfek (já vlastně nevím, jestli myslíme to samé, nemyslím klasické golfky, kde se jen sedí, ale takovou tu sesli, která je součástí 3kombinace kočárku a dá se sklopit i na ležení) nedávala, ale právě že je mu hluboký kočár už malý a otáčí se a staví na 4, aby viděl okolo. To by pak viděl líp. No ale když se mu tam nelíbí, tak má samozřejmě dál hluboký. Jenže už má 70 cm a je tam narvaný. Teple oblečený a s fusakem se tam nevejde vůbec.

Padmé, já jsem právě neobratná i po půl roce, tak nepočítám, že se to ještě někdy zlepší. :) Spíš se bojim, až malej bude ještě pružnější, že už ho prostě neoblíknu. ;)

Nuninko – no právě podzim a zima mě pěkně straší, proto to řešim už teď. A trpělivostí bohužel moc obdařená nejsem, i když se s Aleškem fakt snažim vykopat jí v sobě co nejvíc. Zatím to ujde, uvidíme, jak dál.

Bamisko, jak jsem psala, klidně ať je v hlubokym další rok, ale on se tam prostě nevejde a hlavně chce vidět a točí se mi na bříško a zvedá na 4, aby viděl. :)

Jinak díky všem za odpovědi, budu se snažit být nadále trpělivá a čekat. :)

bamiskabamiska
25.8.2013 v 11:28:41

no k postýlce…také jsme sestovali, pokud to bylo neúnosné tak skončil u nás v posteli…ale jak píše semelka nemůžou to být zoubky…?

bamiskabamiska
25.8.2013 v 11:27:05

nanapíšu nic víc než holky…jen přidám slova podpory vydrž…

s oblékáním to je asi všude, klukům to moc nevadilo ale nesnášeli čepičky ….. ale určitě bych se z toho nehroutila u doktorky neboj oni to znají a stejně tak i okolní maminky, kterým pokud mají větší dítko hlavou projede, uff tohle je už za námi :D
a určitě se hod ty do klidu, jak z toho začneš být nervní že ti to nejde tak jak si přeješ, tak to dítko vycítí a i tvoje ruce nebudou tak hbité jak jindy…

s kočárkem proč spěcháš z hlubokého….já tam měla dítko přes rok a bylo to fajn, schovanej, rovná záda…a hlavně prostě je to ještě miminko toho golfáče si užije ještě dost…

semelkasemelka
25.8.2013 v 10:31:37

k tomu spaní mne ještě napadlo … má půl roku, nelezou mu zuby? to může způsobovat dost velký neklid i když přes den nic nepozoruješ, tak v noci “v klidu“ se to může projevit … našemu teď lezou 4 naráz a to máš vidět to “tóčo“ v noci…

nuninka
24.8.2013 v 21:32:28

Jak píšou holky, na golfky je brzo. Oblékání je snad u všech děti stejné a počkej na podzim, až se zase bude oblékat vice oblečení.:-) To teprve bude řev.
Spaní: u děti to bylo stejné. Vydrž, to se srovná samo.
Jediné co je potřeba, je trpělivost.Z lidí si u dr. nic nedělej. Každá mamina si tím prošla.

PadméPadmé
24.8.2013 v 21:26:39

Teru, buď úúúplně v pohodě a hlavně – nedělej si kvůli výše uvedenému vrásky na čelíčku :-). Jsou to všechno věci, které k tomu patří, jsou jaksi přirozené a naprosto normální :-).

K tomu spaní – já jsem malého dávala do postýlky, pravda je, že se občas “břinknul“, tak jsme koupili ty “mantinely“ a bylo to dobré, tak nějak zjistil, odkud kam může. Dala bych tomu čas, já si myslím, že si na to přijde sám.

Kočárek – syna jsem vozila první rok v hlubokém.
Do golfek bych počkala (být na Tvém místě).

Oblékání … no jo, no… když Ty zrovna děláš to, co on nechce… a on Ti to jinak říct neumí … než tím kníkáním :-).
Teru, já si myslím, že to chce čas a z Tvé strany možná i cvik. Pamatuju si na sebe, jak jsem ze začátku byla nejistá a možná i trochu neobratná a potom to už šlo samo, hladce a hlavně – rychle.

A přidávám se k Semelce… klidně se ptej … kdykoli, na cokoli… taky si ráda zavzpomínám na dobu, kdy jsem měla doma malé miminko… :-)

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

LussyLussy
24.8.2013 v 21:20:19

Přidávám se k semelce :-)

Se spaním vydrž, začíná se hýbat a je to pro něj nové.

Do golfek bych půlroční dítě nedala ani za nic, sice je čilý, ale je to pořád miminko. Dokud ve vejde do hlubokého, nechala bych ho v hlubokém,navíc, když se mu tam líbí. Já mám dceru květnovou a byla v hlubokém určitě přes rok, vešla se tam i s fusakem, i když to vypadalo, že se tam nenacpe ani náhodou. Syn je prosincový, takže ten byl v hlubokém 2 zimy, určitě do nějakých 15 měsíců.

A oblíkání – spíš by bylo divný, kdyby se mu to líbilo.
Pamatuju si, jak dcera nenáviděla čepičky, začal podzim a ona řvala jak Viktorka, nedostala jsem jí na hlavu nic, když usnula v kočárku,tak jsem opatrně čepičku nandala, ona se hned vzbudila a tak pořád dokola. Pak jí to přešlo a měla zase období, kdy se začla parádit a bez kloboučku by ven nevyšla :-)

semelkasemelka
24.8.2013 v 19:34:43

1) vydržet, nic jiného s tím udělat nejde. Časem to přejde.

2) pokud chce být v hlubokém, buď ráda. Je vhodnější pro jeho záda, pokud mu golfky nevyhovují není třeba do nich spěchat. Moji první dva kluci byli v hlubokém do 11m, jezdili “na stojáka“ a byli spokojení.

3) naprosto normální věc. Protože se chce hýbat, jak chce, a při oblíkání to prostě nejde. Časem to přejde, ale může to trvat i dva roky. Doktorka i ostatní maminy vědí, o co jde a neboj nedělají z toho vědu. Až budeš chodit k doktorce sama se třemi dětmi, tak nebudeš řešit, jestli mimino při oblíkání huláká nebo ne :-D

klidně se ptej dál, rádi zavzpomínáme na doby, kdy jsme řešili podobné záležitosti ;-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist