Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Jaké jsou dnešní babičky?Jaké jsou dnešní babičky?
nuninka
10.8.2013 v 9:48:44

Pamatujete si jaká byla vaše babička? Hrála si s vámi? A jaké jsou ty dnešní babičky? Dokáží si s dětmi hrát a blbnout, nebo jsou spíše konzervativní?

Stránky: [1] 2
Anonym
15.8.2013 v 20:41:36

Bamisko, svatá pravda, že děti vnímají babičky úplně jinak – já si myslím, že tchýně jako babička stojí za …, ale děti ji milujou… Stejně tak souhlasím, že ani dřívější babičky nebyly všechny zlaté – já měla jednu jak z pohádky a druhou … škoda mluvit… S tou jsem se začala “přátelit“ až když já jsem dospěla a ona hodně zestárla a zjistila, že není vše to co ona považovala za důležité a směrodatné opravdu potřebné… Kšanda

Anonym
15.8.2013 v 20:37:34

No, já bych řekla, že změna je – myslím, že dnešní babičky nejsou tak “vyklidněné“ jako ty dřívější a taky bych řekla, že babičky méně s dětmi pracují – např. já se svou babičkou chodila krmit slepice… to už je teď málo… Ale je to jen můj pohled – mění se všechno – děti, rodiče, tak proč by babičky měly zůstat stejné. Jinak je to pochopitelně o povaze, ale prostě myslím, že i babičky (stejně tak jako tato doba) jsou uspěchanější. Kšanda

radka2
15.8.2013 v 18:10:53

dnešní babičky jsou naprosto stejné, jako ty dřívější

zbynula
15.8.2013 v 17:59:16

Také si myslím, že to není v generaci, ale v člověku. Jasně, dnešní babičky jsou často zaměstnané a mají svoje koníčky a zájmy. Ale která babička chce, čas na vnoučata si udělá, která nechce, tak nechce. Např. moje mamka chodí do práce a má spoustu zájmů a vnoučatům se věnuje, jak může. Tchyně se všelijak fláká už 10 let (od svých 46 let), je nezaměstnaná a nedělá vůbec nic. Prakticky nevychází z bytu a o vnoučata nejeví žádný zájem. Nemocná není, teda teď už možná psychicky, protože jí z toho nicneděláná “hrabe“. Moje babičky – bylo to podobné, jedna o nás děti nejevila zájem, druhá nás hlídala velmi často. Neuměla si s námi hrát a blbnout, ale měla nás ráda, postrala se a brala nás na výlety i dovolené.

Anonym
13.8.2013 v 9:52:04

Já nemůžu napsat jaká je naše babička protože a je to smutné i když je v důchodu tak o moje děti nemá zájem. Je mi to strašné líto ale nic s tím neudělám. Já můžu ale napsat že jsem měla skvělého dědečka ale bohužel umřel když mi bylo 8. Když bych měla možnost hned bych adoptovala babičku a dědečka. BB

bamiskabamiska
12.8.2013 v 22:33:54

nuninko ale já si myslím, že tohle není generací babiček, ale tou danou osobou, takže ani kdyby se jejich babička narodila v předešlé generaci tak by k tomu třeba nebyla a nebyla tou zlatou z let předešlých….

stejně tak si myslím že ani ty dřív nebyly všechny super…opět záleží jaké prostě kdo měl štěstí…no nemůžu porovnat druhou babičku jsem neznala ale když to porovnám podle dědečků…jeden byl úžasnej a prožila jsem s ním vše co mělo být od hub, koupání, malování, pletení košíků…bože na to tak ráda vzpomínám a na jeho povídání….no a druhý dojelo se na návštěvu a dostala jsem slávie bobony a tyčinky seděla na kanapi a naši si povídali….takže na něj mi utečou myšlenky méně, protože se mnou nebyl, ale neřekla bych že jsem nějak utrpěla…no nevím jestli víš jak to myslím…prostě každý je jiný a někdy holt babičky nezapadají do našich obrazů představ….

nuninka
12.8.2013 v 22:16:01

No právě, pamatuji si, jak se mě děti ptaly proč je babička nemá ráda. :-( Už je to sice nějakou dobu zpátky, ale ty děti to vycítí. Pro ně je to sice pra babička, ale ona uznává jenom jednu vnučku, ostatní jí nezajímá.

My máme takovou “adoptovanou“ babičku a ta si s nimi hraje a dělá hlouposti. sice už má také svůjvěk a v určitých věcech už dětem nestačí, ale snaží se a hlavně je má ráda :-)

bamiskabamiska
12.8.2013 v 21:58:07

moje byla bezvadná…ale já si myslím že to je většina babiček pro svá vnoučata….

ono se musíš zeptat dětí v našich očích to je jiný pohled

pokaždé budou jiné a odlišné jednou generací…

JarmuschkaJarmuschka
12.8.2013 v 11:23:35

Nuninko, prokládali to ukázkami z filmu Babička (ta s Barunkou v podání Šafránkové – jméno Babičky mi teď sakra vypadlo).
K tomu názory různých mladých – jaké jsou babičky a jestli znají tu literární (filmovou).
No a pak konkrétní babičky, mmch i účastnice soutěže babiček.

No, a moje ségra “obabičkovala“, když jí bylo 45…
Je na vrcholu kariéry a libuje si, že objektivně si vnučku může vzít na pár hodin a pak ji musí vracet, protože má povinnosti.
No a občas, když přijedu já s holkama, tak na plánovaný výlet vyrážíme my a ségra s vnučkou. U ségry si asi nikdo není jistý, jestli je babička nebo maminka (no, ona navíc vždycky vypadala mladší).
;)

…obavy i radosti až do smrti.

nuninka
12.8.2013 v 11:04:14

Jarmuschko a o čem to bylo nebo o co v tom dokumentu šlo? Bylo to zajímavé?

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist