Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Samy/i o sobě » Jak odpočíváte,co Vám to přinese. Máte nějaké koníčky?Jak odpočíváte,co Vám to přinese. Máte nějaké koníčky?
libuno
7.8.2013 v 3:02:34

Milé přispěvatelky,
tak mi to tu připadá docela smutně, občas několik příspěvků. Věřím, že vy, maminy, máte spoustu práce kolem svých ratolestí nemáte či máte čas si odpočinout. Jak to zvládáte?

Já pamatuji na doby, kdy se mi narodily děti. Manžel chodil do práce na směny, takže na odpočinek nebyl čas. Věnujete se svým koníčkům?

Já tenkrát neměla čas, dnes jsem ve věku babiček. Dříve jsem hodně pletla, háčkovala, šila na děti. Byla jsem na operaci s karpálním syndromem. Dnes dělám keramiku, ale jen ve volných chvílích.
Přeji všem hezký den.

Stránky: [1]
MANKAš
9.8.2013 v 16:06:02

Já ráda čtu, chodím do divadla a miluju rodinné výlety :-) Musím se přiznat, že někdy mě mrzí, že jsem se nikdy nenaučila zrovna háčkovat, nebo jen tak pro radost si doma něco spíchnout.

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

HanzliciHanzlici
8.8.2013 v 15:32:10

Já jsem se začátkem července rozhodla pro aktivní odpočinek a vzala si do pronájmu koně. Takže chodím jezdit nebo jen tak na ně koukat. Vzhledem k tomu, že jsem se k téhle aktivitě vrátila po mnoha letech, tak si to náramně užívám, protože se tím i zbavuju velkého bloku a strachu, který jsem si na koních kdysi obstarala. A vzhledem k tomu, že moje prvorozená koně také miluje, tak jsou to dvě mouchy jednou ranou, jezdíme obě :-) A je to opravdu relax absolutní, taky dřina a zodpovědnost, je to moc fajn. Dneska pojedeme poprvé ven, takže zpracovávám smíšené pocity… ale určitě si odpočinu, to ano. I přesto, že mě pak budou bolet nohy a budu ufuněná, ale i takový může být odpočinek :-)

bambula
8.8.2013 v 8:27:16

ahojky, otázka hezká, ale bohužel nyní jsem v situaci, kdy mám dvě práce, syn jde do 4 třídy a tak nestíhám moc odpočívat. Už si ani nepamatuji, kdy jsem si naposledy přečetla nějakou knížku, přitom se totiž odpočívá nejlépe :-) Snad se to brzy zlepší a bude volněji

….neskutečné štěstí

ZavaZava
7.8.2013 v 9:21:11

Hezká otázky. Myslím, že máme všechny jeden společný koníček – internet a hlavně VDéčka. :-D
Je dobré, nemít za koníčka jen tu rodinu, i když je to někdy těžké. Ale je potom o to horší, když děti vylítnou z hnízda… a myslím, že čtení nebo luštění křížovek to nezachrání.

Abych jen nemoralizovala, odpovím i já, co moje koníčky. Koníček šití a tvoření se u mě stal byť malým, ale přivýdělkem. Ráda kromě VDéček plkám s podobně postiženými na Fleru, kde svoje věci prezentuju. Potkala jsem tam lidi, co chtějí být soběstační a ekologičtí, takže jsem začala péct kváskový chleba, pěstovat trochu zeleniny a ovoce, vařit mastičku, chystám se na vaření vlastního mýdla. Ne z polotovarů, ale od základu. Jogurt nedopadl (díky domácímu mléku, které u nás odmítají a z toho kupovaného mi to přijde málo “ekobio“ :-D ) Velký koník je lovení kešek, má v sobě ukrytou turistiku nebo cykloturistiku, luštění, hledání… A teď nejnovější koníček – splněné dlouholeté přání – zrcadlovka. Takže lítáme po keškách, já navíc s těžkým foťákem. :-)

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

bamiskabamiska
7.8.2013 v 8:35:50

marinádo hezká poznámka o koníčku co se rovná rodině :D

libuno krásné koníčky….na háčkování se také chystám ale až budu ve věku babičky a budu mít vnučky :)…mám tři kluky a ty by o čepičky, či kabelky nestáli ….ale jednou háček proženu…

no koníčky jako takové asi nemám…ale ráda tvořím sem na stránky, píšu recenze na knížky …to mě nabíjí hodně, ráda něco zkouším když to vidím, ono tomu předurčuje to že jsem v mš a tak mě to tvoření, malování atd s dětmi baví…občas si ušmudlím něco pro sebe, v podobě pletení z papíru, levandulové paličky….

loni jsem zkoušela se dostat na keramiku pro dospělé tady vě městě bylo plno …letos to chci zkusit znovu :D třeba bude volné místečko…

no asi to bude znít divně ale já relaxuju i u úklidu, tedy ve chvíli kdy mě to chytne a mám potřebu třídit likvidovat, přerovnávat,….

stejně tak při povídání s kamarádkou, včera jsem četla o mandalách, jdu postahovat a těším se na chvilku pro sebe i takovýmhle způsobem….

myslím že energie lze nabrat a odpočinout si i u luštění křížovky…..

hezký den

MarinadaMarinada
7.8.2013 v 8:27:00

Ahoj Libuno, to máš krásné koníčky!
Já byla před mateřskou náruživá sportovkyně, po mateřské jsem se hodně zklidnila a sportuju jen rekreačně a taky hodně čtu a chodíme na výlety.
Vždycky jsem nenáviděla, když se v úvodu televizní soutěže nějaké ženy zaptaly, co má za koníčky a ona odpověděla, že svojí rodinu…ale zpětně to chápu, protože toho času (a peněz) na vlastní koníčky je opravdu málo…

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist