Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Na VD o VD » Přátelé na VDPřátelé na VD
PeťkaPeťka
2.8.2013 v 12:03:12

Zajímá vás, kdo má koho uloženého mezi své přátele?

Přiznám se, že mě nové úpravy na VD v sekci informace o členech Klubka trošku rozhodily.

Nestydím se za to, koho mám uloženého v přátelích, ale opravdu to musí být veřejné?

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »
PadméPadmé
15.8.2013 v 12:31:09

Ahoj Peťko, omlouvám se, že píšu až teď, byla jsem na dovolené a tak jsem nějak “prošvihla“ Tvůj dotaz, promiň .

Co se týče Tvé otázky – jestli mě zajímá, koho kdo má uloženého – tak “ne“ – nezajímá.

Nicméně – nové úpravy na VD “rozhodily“ i mne.

Pravdou je, že úpravy na VD mě osobně rozhodí pokaždé (celkem spolehlivě).

Vnímám je negativně (ty úpravy). A to z jednoho prostého důvodu – stále se přibližují k tomu, co “nesnáším“. Ať už jsou to reklamy, recenze či cokoli podobného – vnímám za tím “obchod“, tzn. “peníze“ (tzn . počet kliků).

Dřív byly VD krásné, růžovo-modré, poklidné, rodinné a moc ráda na to vzpomínám a to je to, co mě drží “při životě“, ty krásné vzpomínky :-) .

A informace o “přátelích“?
Považuji to za zcela soukromé území.
A pokud někdo toto zvěřejní, beru to jako zásah do soukromí.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

ksanda.1MD
4.8.2013 v 15:22:09

Jinak ještě k těm pocitům ze samotných “přátel“. Sama bych nikdy o přátelství nežádala – přijde mi to taky takové “trapné“ – přesně jak psal Ježeček a na druhou stranu by mi přišlo “nevychované“ někoho odmítnout, když o mé přátelství žádá a já nemám nějaký extra důvod.

ksanda.1MD
4.8.2013 v 15:19:04

Tak já tedy nevím, kde to vidíte, ale já jsem nic nenašla:-). Je pravda, že mi to teda nepřišlo zas tak lákavé, aby mi stálo za to, tomu věnovat víc jak tři minuty. Jinak já “přátelé“ nijak neřeším – mám tam 4 (jsem teď koukala) a to proto, že mě požádali. Nějak jsem nepátrala, jestli můžou přátelé nahlížet do víc informací než ostatní členky… Jinak bych to viděla podobně jako Lien – taky bych chtěla být aspoň dopředu upozorněna, že nějaká změna nastane, abych se mohla přizpůsobit neb takhle mi to přijde, že když se VD rozhodne, že by bylo hezké, kdyby aktivní účastníci přijeli ke mně na kafe, tak zveřejní adresu, aby věděli kam… To je samozřejmě trošku přehnané, ale na stejném principu. Jak je to na FB nevím – nevlastním účet.

keenspeedkeenspeed
4.8.2013 v 11:54:59

Tak až díky této diskuzi jsem zjistila, že byly nějaké seznamy přátel zvěřejněné. Tohle jsem tady nikdy nezkoumala, vzkazy si s někým píšu tak 2x rok. Nezkoumám kdo přišel nový,ani jiný věci.
To že si někdo s někým padne víc do noty, je normálka..jako ve skutečným životě. To že se někdo vyjadřuje za zády dotyčného… no tak to se bohužel děje i naživo.

LienLien
4.8.2013 v 9:29:06

Ještě dovysvětlení, povídat si s někým o nějaké diskusi a jak v ní reaguji a jak reaguje někdo jiný s někým přes OV nebo email mi samozřejmě jako pomlouvání nepřipadá, pokud se ve stejněm znění také vyjadřuji veřejně.

Ale napsat někomu, aby se podíval na někoho jiného, jak si přidává přátele, asi aby byl oblíbený, je pro mě prostě drbárna jak vyšitá.

LienLien
4.8.2013 v 9:09:07

Peťko mně nepřipadá, že z něčeho něco dělám, já prostě pomlouvání za zády = psaní osobních vzkazů a emailů o něčem, někom, když se zároveň nevyjádřím veřejně ve věci, které se to týká, nazývám šuškárna neboli pomlouvání. A toho, kdo je schopen jen šuškání za zády a ne přímé konfrontace s dotyčným, nezývám zase zbabělá drbna. To je celé. Tobě to nepřijde divné, protože, jak sama píšeš, dělá to každý. Tak tě můžu ujistit, že každý ne. Já třeba ne a pokud už mi někdo napíše OV o někom, odpovím, ale buď neutrálně, nebo se v tom samém smyslu a znění vyjádřím i v diskusi, o které mi OV přišel.

Na rovinu, zrovinka u tebe mě to maličko překvapilo.

radka2
3.8.2013 v 22:00:45

nuninko, ať si myslí kdo chce co chce, ne? to by mě teda vůbec netrápilo:-)

nuninka
3.8.2013 v 21:23:14

Radko, já to myslela tak, aby si ta druhá strana třeba nemyslela něco jako a proč teď,co tak najednou atd. Nebo, že je to jenom na oko, kvůli většímu počtu.

JežečekJežeček
3.8.2013 v 20:13:40

Po pár dnech na VD a nestíhám číst, kolik jste toho napsaly :-)
K otázce Peťky. Nevadí. Nevadí mi zvěřejnění seznamu a ani teď jsem nenakoukla na žádného člena, koho asi má v přátelích. Obecně tuto kolonku já nemám ráda. Mám pár lidí v přátelích, ale bylo to čistě z důvodu toho, že když jsme si psali OV, tak jsem nemusela vyplňovat nick. Nic víc a nic míň. A dokonce už jsem i v té době nežádala nikoho, byť jsme si psaly, protože mi to přišlo divné, nebo snad trapné? Nevím, jestli je to správné slovo. Opravdu tuto kolonku z duše nesnáším. Snad prot, že jsem taky poznala pár lidí, kteří si tím dokazovali svou oblíbenost, nevím. Takže z duše je mi ukradené, zda to vidět je nebo ne.

Další otázkou, která tu padla bylo datum narození. Nad tím bych se nerozčilovala, protože při registraci je (bylo) uvedeno, že pokud si nepřeji zveřejnění, tak nemám vypňovat, jinak se datum narození ukáže, bez roku.
Pak jsem nějakou dobu nestíhala narozky sledovat, pár nicků mám v mobilu, jako připomínku na narozeniny, takže por mě bylo letos dost nemilým překvapením, že už není zvěřejňováno datum při kliknutí na člena. Za tu dobu, co jsem to neřešila, tak jsem poznala pár dobrých duší, kterým bych ráda popřála, ale už nebyla možnost. Nicméně se mi také nezdá řešením, že se neukáže datum při kliknutí, ale jinak v den narozenin je zveřejněno. To mi moc rozum nebere :-)

CO se týká posledních žádostí k přátelství, tak jediný, kdo se mi ozval, byla Meggi. Nereagovala jsem na to. Není to nic proti Meggi osobně (Meggi opravdu to tak neber!!!), ale je to právě proto, že k tomu nemám důvod. OV si můžeme napsat i bez kolonky a víc v tom opravdu nevidím.

Zákulisní šuškárna/šaškárna.. To mě docela pobavilo. Drby byly, jsou a budou a tím se nemíním zabývat, jestli si někdo mezi sebou, mimo veřejnou diskuzi, píše, že “Ježeček je blbec, jak může s takovým názorem existovat?“ Ať si to píše, mě to je jedno a něčím se lidi asi musí bavit :-D

Hezký večer *

katka2000katka2000
3.8.2013 v 15:00:22

moc nechápu, co se tady řeší. Mně je to osobně úplně šumák, jestli někdo vidí nebo nevidí moje přátele. Vždyť o nic nejde. Koho tam mám, tak sem stejně skoro ani nechodí, jen Meggi mě žádala tento týden – ta je asi jediná z aktivních členek, koho tam v seznamu mám.
Stejně je to ale takový seznam v podstatě k ničemu. Když jsme se sem zaregistrovaly hromadně holky z mojedite, tak jsme si myslely, že to má nějaký hlubší význam, třeba jako na FB, ale žádnou výhodu jsem v tom nespatřila.
Co se týká ženského a mužského kolektivu, nemáme si s chlapama co vyčítat. Od 18 let pracuji výhradně s chlapama a jak ti se pomlouvají a přetvařují, to byste koukaly.

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist