Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » ručení mučení :-(ručení mučení :-(
zuzina
27.7.2013 v 9:02:51

asi už z názvu je celkem jasné co momentálně řeším.V roce 2002 jsem šla ručit kamarádce,co mi v té době hlídávala dceru, na úvěr ze stavebního spoření.Problémy byly za celou dobu dvakrát,kdy došla na moje jméno upomínka,ale dotyčná vždy hned zaplatila,takže v klidu.a já zrovna uvažovala,že letos koncem roku by měl být úvěr splacený.Nicméně nedávno mi došel doporučený dopis,že smlouva je vypovězená a zbytek úvěru zesplatněný,protože ona dotyčná rodina se přihlásila do insolvenčního řízení.Tudíž mně jako ručitele vyzývají k zaplacení částky necelých 40 tis. :-(nejen,že takovou ,,volnou“ částkou nedisponuju,ale mrzí mě,že s onou dotyčnou se potkáváme,občas pijeme kávu,ale neřekla ani slovo.chápu,že se o takových věcech nechce chodit s kůží na trh/od jisté doby nejsme až tak dobré kamarádky/,ale tím,že se mě to přímo dotýká mě to celkem slušně řečeno štve… :-( na můj dotaz stavební spoř.,proč jsem nebyla informovaná dříve, mi poslali kopii dopisu z března letošního roku,kde mi psali,že je dluh 3500,ale já si tedy nejsem vědoma,že bych ho četla.ale to je asi v tuto chvíli už nepodstatné.
věc už jsem začala řešit sama za sebe,ale pořád se to ve mě pere..sice slíbila,že to doplatí i bez soudu,ale tomu věřit můžu i nemusím a na celé věci to nic nemění.
Máte i někdo z vás takovou ,,příjemnou“ zkušenost?třeba mě to uklidní,že tak blbá nejsem jen já.

…láska na celý život :-)

Stránky: [1]
kubajzMDkubajzMD
2.8.2013 v 16:21:32

Tak můj manžel po vojně ve svém prvním zaměstnání ručil své kolegyni.Cca před pěti lety přišla obsílka,že drahá kolegyně zemřela a pohledávka nebyla zaplacena.Po celou dobu manžela taky nikdo neupozornil a v bance nám dokonce bylo řečeno,že to není jejich povinnost.Manžel si to měl hlídat sám,jenže ten to po tolika letech úplně vypustil samozřejmě.Naštěstí dlužná částka byla “5 000,-“ .
Já byla ručit bráchovi,ale to naštěstí proběhlo v klidu a bez jediného problému

vdaná

zuzina
2.8.2013 v 10:02:07

ahojte,omlouvám se za bezreakci,ale neuvědomila jsem si,že jedeme pryč :-)
Marinádo díky za zkušenost,že nejsem jediná tak ,,blbá“.Mě to totiž nenapadlo,že by mohl být nějaký problém,protože jsem věděla,že v té ridně příjmy jsou.Že se asi dostanou někam kam nechtěli nemohli asi ano oni vědět,nebo to možná bylo nějak jinak,ale to se asi nedozvím.S tou spoř. se dá jednat na splátkovém kalendáři a ona rodina zatím spolupracuje.Otázka je jak dlouho,že. :-( v každém případě je to psané na mě a musím se s tím poprat.

…láska na celý život :-)

bamiskabamiska
31.7.2013 v 8:10:20

tak víš něco víc? je něco nového? ….zkušenost nemám a musím říct že si nejsem jistá jestli bych ručit někomu šla právě proto že jsem v tomhle velmi nedůvěřivá a nikdy nevím co by se mohlo stát… ale před 18 lety jsme si půjčovali na dodělání baráku né moc velkou sumu přesto musela ručit mamka a brácha a jsem rada že nebyli poseroutkové jak já :D

MarinadaMarinada
27.7.2013 v 11:45:19

Zuzino, moc Ti držím palce.Doufám, že se to vyřeší v klidu a k Tvé spokojenosti (a spravedlnosti).
A neboj, já jsem BYLA mnohem pitomější, ručila jsem kdekomu, dokonce i paní z práce, která měla problém s alkoholem a říkala jsem si, jak je hodná, že mi za to přinela bonboniéru. Ale půjčku splatila v pohodě.
Nalítla jsem si až s bývalým, kdy jsem mu ručila na kontokorent…a upomínka na 10000 Kč mi přišla v době, kdy jsem byla bez prostředků a on mi dlužil na výživném dvakrát tolik. Kdyby to za něj nakonec nezaplatil druhý ručitel (jeho bratr), tak to šlo za mnou. Oblítala jsem tenkrát co se dalo, snažila jsem se aspoň to svoje ručení zrušit do budoucna (protože kontokorent jede pořád dokola, jen jednou v roce se musí vyrovnat), ale bylo to bez šance. Prý mám doufat, že když to nesplatil, že mu ten kontokorent automaticky zrušej.Naštěstí zrušily, jinak bych měla obsílku pravidelně každý rok.
Už nikdy bych nikomu neručila.
Zuzi, tak ať to má u Tebe happy end jako u mě!

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist