Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Zase ty naše trable s doktorkouZase ty naše trable s doktorkou
HanzliciHanzlici
24.7.2013 v 8:22:24

Sice to ještě není v kalendáři aktuální, ale v hlavě se tím dost intenzivně zabývám. Změnila jsem dětskou Dr., byli jsme u ní poprvé někdy v červnu. Po tom, co prohlédla JIndru, chtěla udělat vstupní prohlídku i Aničce. Byla to tragédie a nepovedlo se nic, ani poslechnout srdíčko. Dr. to nechala být s tím, že příště už ji prohlédnout opravdu musí, ale to příště bude asi až tříletá prohlídka. Prostě Áňa se neskutečnym způsobem bojí a nenechá na sebe sáhnout. Podle informací v očkováku je prý nárok (tedy nikoli povinnost) na ten a ten počet preventivních prohlídek. Mířím tím k tomu, že pravděpodobně budu preventivky odmítat do doby, než se holka přestane bát cizích lidí (mimo Dr. se bojí každého, koho nezná). A už se připravuji na sociálku. Ještě jsem to s Dr. neřešila, tak mi třeba doporučí nějaký jiný postup….(?) Rady typu “hraj si s ní na doktora“ už pochopitelně proběhly, ale on je problém jinde. Napadá vás něco? Ani nevím, o čem bychom tu měly diskutovat, ale ráda to proberu s dalšími.

Stránky: [1] 2
JanaKJanaK
24.7.2013 v 19:44:55

Hanzlíci, ta tvá holčina je celá já :D teda ne že bych měla strach z bílých plášťů :D spíš ve vztahu k cizím lidem – s dětma v pohodě blbnu, ale jak mám komunikovat s cizím dospělým, tak to je děs běs, potím se, klepu se, začnu koktat, prostě nee a ještě horší to je s telefonem, když mám někomu volat ;)

HanzliciHanzlici
24.7.2013 v 15:20:45

jéé, děkuju za všechny reakce. No ten strach z cizích lidí mě taky zaráží, ale trochu míň, když vidím, jak ostatní děti přibl. jejího věku se “stydí“ (takové to tetičkovské “ona se stydí, nechte jí“), tak jsem v klidu. Ančí všechno žene do extrému, takže její stud je strach. Slyší na básničky a písničky, to se jakoby pak odváží jít blíž k tomu člověku a trochu se s nim kamarádit. Jenže chtějte po doktorce říkat básničky a dlouze se seznamovat. Na to mi hodí bobek.
Každopádně jsem nabyla z reakcí dojmu, že to je jakž takž normální, takže se tím nebudu trápit.
JInak kontakt s dětmi naprosto bezproblémový, dospěláci jsou na tom hůř. A čím starší, tím horší.
U doktorky brečela vždycky už od mimina, nejhorší bylo ale to poslední zpropadené očkování – po tom už odmítala vstoupit do ordinace. To bylo v roce a půl, je možné, že to je tím.

bamiskabamiska
24.7.2013 v 13:49:25

u nás proběhl strach z bílých plášťů, ale u nás to tak nějak bylo i předpokládáno, nechodil i do pekárny kde měli bílé zástěry….ale k doktorce jsme chodili y neustoupila bych, nikdy to doktorka nelámala přes koleno, vždy ho dokázala nějak zvládnout i případně odměnit, a pochválit i když to bylo se řevem…ono někdy prostě ten poslech je potřeba…pořád se mluvilo atd….no a poslední dvě to zvládnul bez problémů a neřveme….tak počkej věkem se to upraví, ale nepřestávala bych chodit proč, to přeci není řešením….možná by to bylo fajn, kdyby poslechla nejdřív malého ten to zvládne a pak jí….určitě najdete cestičku jak to zvládnout….

Anonym
24.7.2013 v 12:26:14

Taky si myslím, že hodně dětí se bojí doktorů, třeba po nějaké špatné zkušenosti.
Spíš by mě docela zaráželo, že se tvoje malá takto bojí všech lidí.
Není nutné, aby byla s každým kamarád, s každým si chtěla povídat apod.
Pokud je ten strach opravdu velký, nepřijde mi to až tak v pohodě. Socializace je myslím důležitou součástí dítěte.
Peťka

Anonym
24.7.2013 v 12:09:23

taky bych to hrála na tvojí “přístupnost“ lékařům jak pise lien, proste hrat na snazivou matku. A hlavne se poradne domluvit a snazit se byt kryta.Treba nebylo by mozne domluvit navstevu driv nez v tech trech letech, proste ji rict, ze chces mit jistotu, ze je holka fakt zdrava?Ja zas bych se uz dneska bala, aby me nenahlasila na sociálku,
ale asi spis z toho duvodu, ze mam jednu neprijemnou zkusenost za sebou a chystam se ji napsat do diskuze.
Myslim, ze ty vis sama nejlip, jestli je toho schopna.Ja verim ze takova mrcha neni: I kdyby, co ti muze dokazat? Nic, stejne by to odlozili, holka se proste boji a ty ani nikdo s tim nic nezmuze Ty jsi zadnou chybu neudelala,nic nezanedbala.
A jak to bylo predtim?To se porad takhle bala? nabo ma nejaky neprijemny zazitek?jana231

kubajzMDkubajzMD
24.7.2013 v 10:38:42

Tak u nás je to zase obráceně ;-) .
Nikdy nebyl žádný problém u žádného doktora.Kuba jak začal mluvit(třeba i pár slov)hned s každým diskutoval a na vše se vyptával.Ve 3,5 roce se mu pod bradou udělala boule o které nikdo nic nevěděl,skončili jsme 3 měsíce v nemocnici a za tu dobu prodělal dvě operace.Měsíc a půl(první operace)ještě v pohodě.Všichni z něj byli úplně paf,že tak nebojácné a spolupracující dítě tam dlouho neměli.Pak se jednou ráno probudil,viděl jen sestřičku a dostával hysterický záchvaty.Teď je mu 5 a jsme ve stádiu,že pokud sním doktor mluví,vše v pohodě,nesmí se na něj šahat-to je boj.A neustále posloucháme“KDYŽ SI BYL MALÝ,TAK SI BYL ŠIKOVNÝ A TAKOVÝ ŘVOUN Z TEBE VYROSTL“.Zajímavé je,že u zubaře problém není-dokonce si nechal bez problému vytrhnout zub.

vdaná

semelkasemelka
24.7.2013 v 9:58:30

úplně jsi mi připomněla jak probíhala naše tříletá u Matesa. v čekárně se vyslíkl, ale jakmile se otevřely dveře do ordinace neudělal ani krok, spustil hysterický záchvat a bylo po prohlídce. Dr. si pozvala dovnitř jen mne a já odpovídala na otázky kolik váží a kolik měří, jestli pozná barvy, jestli by jí řekl nějakou básničku na což jsem odpověděla, že jak vidí tak JÍ by určitě žádnou neřekl, na čež jsme se všechny zasmály. V čekárně ho pak zběžně vyšetřila s konstatováním kdyby neměl dobré srdce a plíce, tak by takhle neřval. Nakonec mne instruovala jak mám doma vyzkoušet jestli dobře vidí. NO, nakonec se díky lentilkám uklidnil, když dr. už byla pryč, ale sestřičce vše co měl předvedl a dr. stála za dveřmi a jen poslouchala.
Dr. to brala naprosto v pohodě, že to dělá většina tříleťáků, že nejlepší prohlídky jsou devítileté, že to plně spolupracují a ještě s nimi nemlátí puberta, takže se nepředvádějí a ni netváří otráveně…

Míšova tříletá nebyla tak katastrofální, jen se odmítl svlíknout a odmítal komunikovat s dr., takže jakž takž proběhla v oblečeném stavu

takže tříletou prostě nějak přežijete a neboj v 5ti letech to už bude vypadat úplně jinak.. takže se s tím zbytečně nestresuj

nuninka
24.7.2013 v 9:37:12

Hanzlici, to se spraví neboj, u nás to trvalo rok, ale pak jako když mávneš kouzelným proutkem, bylo to najednou ok. Chce se to obrnit trpělivostí a u doktorů vysvětlováním.
Dobrý doktor to pochopí a bude se snažit získat si důvěru dítěle a nebude na něho tlačit.

JanaKJanaK
24.7.2013 v 9:33:14

Hanzlíci, já bych to vůbec přes koleno nelámala, u nás takový problém nemáme, malej byl často nemocný a strach z doktorů nebo bílých plášťů nemá, spíš je bral jako kamarády, akorát teda injekce nee.

My taky máme výhodu, že doktorka bydlí kousek od nás, takže ji potkáváme běžně. Já bych pracovala na tom, aby z doktorky nebyla neznámá, ale známá kamarádská osůbka. Třeba namalovat obrázek a donést jí ho do ordinace (aby tam nechodila jen kvůli vyšetření, ale i jen tak), zkusit se domluvit s ní, jestli by nepřišla třeba na kafe, prostě holčinu s ní více seznámit.

Jinak souhlasím úplně s Lien, nevidím důvod, proč by vás sociálka měla sledovat ;)

HanzliciHanzlici
24.7.2013 v 9:04:50

Lien, díky, to je pravda, nějakou domácí přípravu udělat můžem, to by snad nemělo být nic proti ničemu.
Nuninko, hra na doktorku proběhla, doma poslouchání srdíčka i vyžaduje, to není problém. Problém je strach z cizích lidí. Vysvětlování ok, to pobere, ale jak přijde na věc, hysterie a konec. Ona i koukala, jak vyšetřuje Jindru. Nebo koukala… ona ležela v sesterně na zemi u dveří.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist