Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Dceřina první menstruaceDceřina první menstruace
PetraPetra
23.7.2013 v 10:40:36

Jak jste (byly) obě připravené na první menstruaci?

Diskuze týdne 30/2013

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3
Anonym
10.8.2013 v 22:47:40

Na první Em jsme byly připravené obě. Hůř jsem zvládala já její nepravidelnosti. Já měla začátek děsný, tak jsem se bála, aby nebyla po mně. Ale naštěstí nic hrozného se nekonalo ;), jen má poměrně krátký cyklus (pouhých 20dní)…

Mě musela o všem poučit starší sestra, moje máma by se mnou o těchto věcech tehdy nemluvila…

alena5alena5
10.8.2013 v 21:29:12

Zuzino,přesně tak,když vidím jak ji vidí okolí,tak se hrozím chvíle kdy dcera bude chtít zneužít toho že vypadá starší.Snažím se jí připomínat že uspěchat některé věci není dobré,tak snad to v ní zůstane.

zuzina
10.8.2013 v 15:25:52

aleno žádná sranda co,hlídat dceru více než,když byla malá,protože pokušení jsou jiná :-) /tím nechci říct,že by tvoje dcera sama chtěla ty dospělácké věci zkusit/.ale na dovolené jsem taky už pozorovala,že se třeba na koupališti na tu moji mladíci dívali jinak,než ještě třeba před dvěma lety.

…láska na celý život :-)

alena5alena5
10.8.2013 v 13:31:19

Zuzino jen pro pobavení-byli jsme teď na dovolené a měli jsme plavbu na moři kde rozdávali pití-na tácu bylo červené víno a limonáda a když přišli k nám tak chlap si vzal víno,já limonádu,protože v tom vedru jsem na pití chuť neměla a dceři chtěla dát víno a já říkám že ne,tak se slečny napadlo se zeptat na věk a byla pěkně vyděšená když jsem řekla že je jí 13 a ona mi na to řekla že vypadá jako by už dávno měla 18 :-) .
O dva dny později u večeře šel majitel podniku a všem dětem dával oplatek,synovi dal a dceru minul,přitom u vedlejší stolu byl kluk stejně starý a oplatek dostal,tak dcera brblala že ona je taky dítě a ne dospělá :-))

alena5alena5
10.8.2013 v 13:17:59

Mariko, nám to gynekolg říkal taky že do roka můžem čekat menses,ale dceři bylo v té době 9. Myslím že vy v 7 letech nejste běžný průměr když už dcera začala mít první znaky dospívání a řekla bych že menses v 8 letech by mít taky nechtěla,takže asi buďte rády že i přes první příznaky se to pak zpomalilo.

marika81
10.8.2013 v 9:03:16

Mno musím reagovat, anonym psal, že do roka od projevů jako je růst prsou a ochlupení, tak nastane první menstruace…………budu oponovat / někteří ví, jak docházím s dcerou na endo/, tak je to dva roky a dcera nic :D
A to bude mít 9 let, od 7 let jí raší ochlupení, sice to bylo minimálně, ale k dnešku můžu říct, že nyní to má jako 11-letá holka+ teda špičky prsou………..dle UTZ a gynekologického vyšetření ani ty vaječníky neviděli, což je jedna ze známek, že menstruace určo ještě ne…………..na svůj věk je stavěnější, vyšší, vyvinutější, prostě kus baby, já osobně bych jí hádala 10 let a druzí se podivují, že jde už do 3.třídy :-)

Má určitě dizpozice mít menzes dřív, já to dostala v 11 letech, ale doufám, že ještě pár roků nic z toho nebude.

Petro to koupání jsme ted taky probírali, nějak to nejspíš nepochopila, že jsem byla v bazéně jen min. času, víc fakt ne, jako v těch vedrech víjmečně, jinak při svých dnech do vody fakt nevlezu, i kdyby prodávali sebelepší špunty jde mi to proti srsti……….tak jsem vysvětlovala, vysvětlovala a nic, pořád jí jen šlo, at tam zůstanu a ráchám se s něma :-)
Knížky taky u nás taky nefrčí/ jen ty pohádkové a tam víly a čarodějnice řeší úplně jiné problémy :D/, i když jsem se fakt snažila jí to vysvětlit, začala cosi o páření zvířat a na můj dotaz, co je to páření se culila, jak nevinná v koutě, tak jsem jí to vysvětlila, ale stejně kdybych ted se jí zeptala, tak neví nic…………….jsem zatím ráda, že to tak je……………tělem je to puberťačka a duší zatím dítě, které nemá potřebu zrovna tohle řešit :-)

zuzina
10.8.2013 v 8:04:27

libuno z čeho se dělá problém v této dizkuzi?nějak jsem to z tvého příspěvku nepochopila.

…láska na celý život :-)

libuno
10.8.2013 v 1:46:38

Nemám vúči této diskuzi žádný problém. Věřím, že některé maminky či snad dcery s tím měly problém.
Moje babička, ročník 1920, mi kdysi vyprávěla, že jako 15ti letá nepoučená dostala menses v době, kdy byla na “Matějské pouti“. Byla z toho vyděšená. Maminka ji nepoučila. Tady se z toho dělá problém. Vždyť je to normální.

alena5alena5
26.7.2013 v 17:06:38

Zuzino dcera je nejen vysoká,ale i docela vyvinutá a postavu má statnou,ne drobnou i proto vypadá starší.

A jinak ani u mě ani dceru prsa při růstu nebolela ale menses má už od cca 11 let,přitom já ji měla až od 13,5 let.

zuzina
26.7.2013 v 8:48:10

ten věk kolem těch deseti už je předzvěst.Dcera byla v té době po operaci slepáku v lázních a lékař dle ultrazvuku říkal,že už se připravuje a máme menzes čekat brzy.Současně s ní tam byla neteř,která byla oproti dcery daleko méně vyvinutá/prsa,ochlupení atd/ a tvrdil,že má ještě spoustu času minimálně dva až tři roky.V realitě to bylo naopak a neteř se pak během půl roku neskutečně rychle proměnila.
aleno dcera je také vysoká,vypadá prý tak na 15,ale tím že se nemaluje,to není až tak markantní,spíš v buse musí ukazovat průkazku a tak.že by jí chtěli někde nalít,nad tím jsem ještě nepřemýšlela/raději :-)/

…láska na celý život :-)

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist