Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Dovolená a domácí zvířátka?Dovolená a domácí zvířátka?
nuninka
23.7.2013 v 9:36:29

Jak řešíte dovolenou se svými domácími mazlíčky?
Jezdíte na dovolenou se psy?
Přizpůsobujete se potřebám zvířat, nebo máte i jiné možnosti? Např. psí hotel, hodné sousedy atd..

Stránky: [1] 2
kubajzMDkubajzMD
25.7.2013 v 11:31:04

Tak my jsme vyléčený s pořizováním psa do paneláku a vzorem byli mí rodiče.Vždy,když jeli k moři tak já si musela brát dovolenou,protože mazlíček musel být v domácím prostředí,jinak nežral a měsíc mu veterinář léčil nervy ;-) Jediné co na tom bylo pozitivní,že brali dceru s sebou a já měla úplný veget :-)

vdaná

LienLien
24.7.2013 v 10:27:38

chachacha sebou :-)

No my dovolenou řešit nemůžeme, rozhodně ne tedy třeba týden, když je to prodloužený víkend, využíváme sousedy, ael občas to nedopadne – viz. naposledy dvě kozy do mrazáku. Takže my se snažíme nejezdit na déle než jeden den, jedna noc, což vydrží s dobrou zásobou, max. ve velkých vedrech někoho požádáme o vodu, ale mají tu i jezírko, což je taková pojistka, kdyby náhodou došla.

MarinadaMarinada
24.7.2013 v 9:12:18

Lussy, my takhle jezdíme taky hlídat pejsky (no spíš malé mamuty :-) ). Pro nás je to dovolená na venkově mezi zvířaty a pro ty známé úlěva, že o pejsky i dům je postaráno…

Nuninko, ten hotel, kde bylo naše morče, je pro všechna zvířata a paní je vystudovaný profesionál milující zvířata. Byly jsme nadšené a morče se tam ještě naučilo dobrým způsobům a vrátilo se s ostříhanýma drápkama :-)
Byly jsme se podívat vevnitř, tak jsme viděly obyčejný byt, ve kterém bylo spousta klecí a vevnitř morčátka, králíci, osmáci atd. Kolem pobíhaly dva pidipejsci a na hlídání dalších psů má paní zaměstnance. Kromě toho ještě jezdí do bytů krmit lidem v době dovolené kočky, nebo třeba i ta morčata, když je jich smečka…
To hlídání morčete se vším všudy (krmení, čištění, drápky, atd.) vyšlo na dva týdny kolem 1200Kč. Není to málo, ale pro mě to byla jediná varianta…

KyllerKyller
24.7.2013 v 8:59:45

My jsme dřív jezdili i s pejskem. Teď už by to bylo prostorově náročnější, tak hlídají moji rodiče. Želvička přežila sama.

nuninka
24.7.2013 v 8:33:25

Lussy, tak to gratuluji :-) My byly se psem na dovolené párkrát a musím říct, že muž z dovolené pak nic neměl. Když jsme jeli na výlet, chodil se psem venku a my šly dovnitř (zoo, zámek atd…)
Pak hlídal brácha. Byl na tu dobu u nás doma a když byl v práci a nemohl hlídat, tak chodily sousedi. Ráno ho pustit ven a dát mu vodu+ granule. Přes den zkontrolovat, dát vodu, večer dát vodu a granule a pak večer zase zavřít. :-)

HanzliciHanzlici
24.7.2013 v 8:08:31

Lussy, to je báječné řešení! :-) tím se nechám jednou inspirovat.

LussyLussy
23.7.2013 v 12:13:42

Dřív jsme jezdili s 2 berňákama, hledali jsme ubytování podle toho, aby tam mohli být a taky, aby se za psa neplatilo víc než za nás, což leckde je :-)

Když jsme začali jezdit s dětma, nechávali jsme psy doma, to už by nebyla dovolená, ale organizovaný stres, navíc bysme se nevešli se zavazadlama do auta.
Takže jeden rok hlídala hodná sousedka, jeden rok u nás bydlel brácha s přítelkyní, jenže těm se to tak zalíbilo, že od našich se hned přestěhovali do podnájmu, pořídili si sami domácí mazlíčky a další rok hlídat nemohli :-)

Teď to už 4 rokem řešíme tak, že tu bydlí s přítelem dcera našich kamarádů, jsou to studenti, mají to jako dovolenou zdarma, užívají si samoty a my víme, že dům někdo hlídá a o psa se postarají taky.

HanzliciHanzlici
23.7.2013 v 12:08:55

Dovolenou jsem nejčastěji vybírala tak, abych mohla jet i se psem. O kočky se postará hodná kámoška nebo někdo :-) Teď už máme s dovolenýma utrum, protože koza není kočka :-D

nuninka
23.7.2013 v 11:15:13

Marinado a napíšeš své zkušenosti s hotelem? Vím o tom, že je hotel pro psy. Teta ho využívá každý rok pro jejich psa, když jedou na dovolenou, ale že je hotel i pro jiné zvířátka, to nevím :-).

MarinadaMarinada
23.7.2013 v 9:40:57

Naše morče bylo letos poprvé v hotelu :-)
Minuléh morče mi hlídala kamarádka, ale tohle v noci zlobí a oni mají garsonku, takže si vyzlobilo dvoutýdenní pobyt v hotelu :-)
Rybička přežila sama doma :-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist