Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Odměňujete dobré známky?Odměňujete dobré známky?
PetraPetra
22.7.2013 v 9:59:48

Sice máme prázdniny v plném proudu, ale i tak se chci zeptat, jestli (a jak) odměňujete dobré známky…

…neustrnout ;-)

Stránky: [1]
MarinadaMarinada
23.7.2013 v 6:50:21

Ještě abych upřesnila – ta naše “odměna“ není podmíněna dobrým výsledkem :-)

MarinadaMarinada
23.7.2013 v 6:48:17

Konečnou známku neodměňuju (stejně většinou nemá žádnou vypovídající hodnotu o tom, co žák opravdu umí), ale snahu občas odměňuju (ale spíš bych to nazvala motivací než odměnou). Jdeme plavat, na výlet, uvařím něco dobrého k jídlu, atd.

matodatomatodato
22.7.2013 v 13:29:03

Jejda, tak to bych se asi uplatila :) Naše paní učitelka známkovala téměř všechno, takže občas už nebylo místo ani v žákovské. Ale do budoucna odměňování zcela nezavrhuju, ale spíš jako motivaci ve smyslu – Když bude v pololetí nebo na konci roku tolik a tolik jedniček – koupíme, pojedeme, dovolíme ti to a to…samozřejmě pokusit se nedávat nereálné cíle. Ale zatím toho naštěstí není třeba, synovi vlastní motivace rozhodně nechybí.

zuzina
22.7.2013 v 11:36:57

ve své podstatě ano.ale ne penězi.jsou-li dobré výsledky ve škole,má větší řekněme pohodu a klid ode mně :-D pokud nejsou vyslechne si ,,debilní kecy matek“ :-D :-D :-D
ale zatím jsem si jistá,že i kdyby dostala pět pětek za jeden den,tak se nebude bát jít domů a to je pro mě daleko větší plus než samé jedničky a slibované materiální odměny.

…láska na celý život :-)

nuninka
22.7.2013 v 11:18:01

Nijak, odměna je puze za pěkné vysvědčení :-) Ani během školního roku za známky neodměňujeme. :-)

PetraPetra
22.7.2013 v 10:54:00

bami, já vím, že uprostřed prázdnin je tohle téma skoro i nevhodné :-D na druhou stranu proč to neprobrat právě teď, když známky nevyvolávají žádné silné emoce ;-) – navíc děti se o prázdninách setkávají s novými kamarády a tak i na tohle můžou zavést řeč a pak přijdou domů s tím, že XY dostává za každou jedničku pětikačku a on chce teda taky…
Já jsem třeba měla donedávna za to, že proplácení známek je už v dnešní době pasé, nebo se k němu max uchylují rodiče čtyřkařů apod. ve snaze namotivovat je k lepším výkonům.

U nás za známky žádné odměny nejsou, přijde mi, že známka sama o sobě je už odměnou za odvedenou práci ve škole, takže proč ji ještě dál odměňovat. Když to převedu do pracovního života, tak mi to přijde stejné, jakobych odrostlému dítěti platila za to, že dostane v práci výplatu – čím víc vydělá, tím větší odměnu dostane i doma…?
Netvrdím teda, že známky přecházím bez povšimnutí, ale zůstává u slovních komentářů.

…neustrnout ;-)

bamiskabamiska
22.7.2013 v 10:07:44

ano troufám si říci, že je to otázka mimo mísu :D ….

nijak pokud se nepočítá pochvala….přímo odsuzuji peníze atd za známky, také jsem se s tím setkala za jedničku tohle za dvojku tohle za pětku odčítat… :D

ani jsme zatím nepoužili když budeš mít takovéhle vysvědčení, dostaneš tohle, neříkám že tohle by nebyla fajn motivačka ale tak nějak s mírou(odhadnout jestli na to to dítě má, aby když se bude snažit na to opravdu dosáhlo….tím chci říct, že bych třeba Vašíkovi neslíbila motorku za samé jedničky…nikdy by to nedal…..)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist