Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » šikana v prácišikana v práci
Anonym
21.7.2013 v 23:11:07

Jak se bránit! :-(

Je mi z toho dost smutno, myslím si, že jsem naprosto nekonfliktní člověk a ve své podstatě jsem se nikdy do žádného sporu v práci s nikým nedostala. Přesto jsem do samého počátku trnem v oku jedné kolegyni.

Proč? Ač jsem se o místo zástupce mistra neucházela nebylo mi nabídnuto, prostě mi bylo oznámeno, že jím budu – tato kolegyně na něj měla zálusk. Jenže od té doby mám v práci galeje – pomluvy u ostatních, anonymní sms poslané vedení, teď už poslaný mail do vedení – že nepracuji, že dělám práci za mistra – což si sice protiřečí, ale takto nějak zněl došlý mail mé nadřízené. Ona mi jen řekla, že si mám dávat pozor – ale na co vlastně? Pracuji dle svého nejlepšího svědomí, tak co víc pro to mohu udělat? Jak se můžu bránit? Kam až tohle může zajít? Těžko se mi chodí do práce, to vám asi nemusím vyprávět, že? Trvá to už něco přes rok :-(

Stránky: [1]
Anonym
22.7.2013 v 9:17:43

E-mail a SMS byly poslány přímo mé nadřízené. Nemám možnost s tím udělat nic. Jen čekat.

Anonym
22.7.2013 v 9:15:59

Samozřejmě se snažím nechybovat, ale jsme jen lidé, nikoliv stroje a i mě se někdy povede drobné zaškobrtnutí. V práci patřím z pohledu vedení za dobrého zaměstnance – mám i informaci o možné povýšení. Nicméně, až to bude, tak tomu uvěřím :-). Smlouvu podepsanou nemám. To ale už předem tuším, že ona kolegyně neunese a trošku doufám, že buď odejde a nebo mi nastane peklo na zemi.

Sama se v práci prezentuju tak, že se nechodíme do práce přátelit nýbrž pracovat – to samotné už mnohým vadí, mám okolo sebe samozřejmě pár lidí, kteří jsou na mé straně a pak pár lidí, kteří čas od času podlehnou pomluvám – jsme v podstatě skoro ryze ženský kolektiv…drbárna děsná.

Snažím se tomu nepodléhat, jen se snažím najít řešení. V podstatě nemám ani důkaz, že tohle dělá TA kolegyně, ale jiného nepřítele v práci nemám. Dále je asi problém, že přeci jen se pár chlapů na pracovišti vyskytuje a ti mě berou velmi dobře, jestli se nejedná o prachsprostou žárlivost. Přitom nejsem vůbec atraktivní, štíhlá už vůbec ne a nemyslím si, že bych s kolegy koketovala – ale jsem dost výrazný tip a s muži vycházím velmi dobře. Navíc mám dobrý vztah jak se šéfovou tak i s ředitelem – ale všechno jen díky své píli.

Myslím si, že se na nikoho nepovyšuji – většina lidí za mnou ráda příjde jak s pracovním i rodinným problémem a snažím se každému dle možností vyhovět. Bohužel máme mistra, který ke své práci přistupuje velmi laxně, tudíž často dělám práci za něj, ale jako jeho zástup si k tomu příjdu kompetentní a bohužel i kolegyně chodí spíš za mnou než za ním. Mistr takovou výpomoc uvítal a mě je jedno jakým způsobem budu 8 hod. pracovat.

Kdo chce, vžycky najde si hůl – já si ostatních příliš nevšímám, vím, že i ona kolegyně nepracuje tak jak by mohla, ale nejsem jedna donašeč a pak je mi to jedno – nechci se chovat stejně podle jako ostatní.

Je mi z toho smutno, někdy mě to děsí a trápí. Už párkrát jsem chtěla dát výpověď, ale nechci ustoupit!!! Navíc je mi jasné, že se s takovým člověkem můžu potkat kdekoliv.

Všem moc děkuji, za podporu a všem takto “šikanovaným“ přeji hodně sil.

bamiskabamiska
22.7.2013 v 9:14:12

radu nemám asi bych se k tomu snažila postavit jak píšou níž holky….přeju aby se to všechno urovnalo a ty měla v práci klid…rok to je síla….ale myslím že samo od sebe to nepřejde a “něco“ by jsi s tím měla dělat…a pokud by jsi to rozjela s tou polici a máš mejlík a sms, tak myslím že oni mají páky zjistit odkud to přišlo (tedy doufám)

zuzina
22.7.2013 v 8:53:54

na mě je tohle silná káva..nějaké ty drby jsme asi zažily každá v práci,ale já se nesetkala s dalším stupněm jako je zasílání sms nebo emailu.A v těch sms je vyhrožování,nějaký nátlak na odchod nebo tak něco?Nebo ,,jen“ upozorňování na Tvé nedostatky?
Pokud o tom ví nadřízená a nejde to řešit přímo,zbývá jak psaly holky obrnit se trpělivostí,dělat svou práci zodpovědně a chybu snad udělá ta druhá….držím palce

…láska na celý život :-)

MarinadaMarinada
22.7.2013 v 8:42:29

V první řadě soucítím :-(

Nadřízená je evidentně na Tvé straně, což je strašně důležité. Dávat pozor si máš podle mě na to, abys neudělala žádnou chybu – protože Tvoje nepřející kolegyně právě na to čeká. A hrozně důležité je vydržet a nevzdat to, protože na to čeká taky.
Moc Ti držím palce. Musíš být silná a nevzdát to. A i když se Ti to třeba nezdá, určitě je spousta lidí na Tvé straně, jen Ti to nikdo neřekne.

Já zažila před xx lety něco podobného, jen asi měsíc nebo dva (jestli to zažíváš už rok, opravdu smekám)…Happyend je ten, že já jsem na svém místě stále a se všemi dobře vycházím (ťuk ťuk), zatímco ty dvě povedené kolegyně už byly dávno vyhozené.

Moc držím palce a vydrž – věřím, že i u Tebe to dospěje k happyendu. Možná i Tvoje vedoucí tiše čeká, až udělá chybu ta povedená kolegyně, aby jí mohla vyrazit…kdo ví.

nuninka
22.7.2013 v 7:56:32

telefonní čísla, sms, emaily, dopisy…ukládat. Můžou se ještě hodit. Zkusit zjistit něco od lidí v práci. A ta kolegyně to být nemůže? Jak jinak vycházíš s ostatními? Informovala jsi o tom všem vedení? (ne jenom ten email poslaný přímo jim)
To je hodně nezáviděnihodná situace, která trvá už dost dlouho. Asi bych se poptala i nějakého právníka, co by jsi mohla dělat.

Anonym
22.7.2013 v 6:00:10

Dávat pozor nač? Abys neudělala chybu nebo na nějaký fyzický útok?

Pokud je situace opravdu tak špatná, tak bych ti doporučovala pokusit se získat nějaké důkazy. Nepochybně bude všechno chodit anonymně, ale možná se ti povede získat něco, čím to dokážeš a pak se můžeš u nadřízených pokusit o to, aby byl takový viník potrestán. Může být i propuštěna, pokud to prokážeš, že je někdo na tebe takový. Nicméně toto je velmi, ale velmi těžké.

Nezbývá než se obrnit. Vím moc dobře, co to znamená, když o tobě kolují pomluvy. Ale zkus to vydržet. Přeci jenom nechodíš do práce přeci na prvním místě kvůli nějakému kolektivu, ale kvůli tomu, abys měla peníze. A to je pro tebe směrodatné. Začni onu osobu vysloveně ignorovat. Odpracuj si svoje a pak jeď domů.

Pokud se to bude stupňovat a (dám skutečně jenom příklad) ti někdo třeba objede korunou auto a nebo prořeže pneumatiky, tak k tomu zavolej přímo policii a tak, aby to i zaměstnanci toho podniku viděli. Až budeš sepisovat protokol, tak tam nech uvést, co se v podniku děje a že máš takové problémy.

Pokud by bylo nejhůř, tak můžeš zvažovat i trestní oznámení, protože toto, co se ti děje je naprosto jasný mobbing. Zkus se podívat po internetu. Pak bych ti doporučovala ale postupovat po domluvě s právníkem. Je o tom článků více než dost. Naštěstí nejde o bossing ze strany vedení (což by bylo docela v háji a bylo by lepší odejít). V každém případě se pokus sehnat pokud možno co nejvíc důkazů.

čtenářka

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist