Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Žloutenka A - očkováníŽloutenka A - očkování
Anonym
9.7.2013 v 13:22:01

Ahoj zkušené maminky,
mám dotaz na vedlejší účinky na očkování proti žloutence typu A. Naše paní doktorka toto očkování velmi doporučuje, po prostudování webu jsme se pro něho rozhodli. Máte někdo konkrétní zkušenosti s vedlejšími účinky? Rádi bychom očkování zvládli už teď v létě, mezi dovolenými, před podzimním návratem do školky a navíc má teď VZP akci na vakcínu pro děti :-)
Děkuji.

Stránky: [1] 2
Anonym
30.8.2013 v 7:23:28

Lepší je nechat se naočkovat pokud možno hned, než začnou podzimní deštíky a s nimi vlečící se nachlazení a kašílky. Alespoň u nás to tak bývá. U očkování žloutenky si vybrat můžeš, takže nemáš-li zázračné dítě bez nemocní, tak raději očkuj před “virózovou sezonou“. Navíc teď, jak čtu, ti na to vzp dá i nějaké peníze.

Anonym
20.8.2013 v 21:50:19

Ze svého okolí jsem o nežádoucích účincích neslyšela. My jsme žádné neměli.
Btw, ta akce na vakcínu není jen pro děti, ale i pro dospělé (tam je to na žloutenku AiB).

Anonym
18.8.2013 v 20:20:53

Ahoj,
akci má vzp popsanou na jejich webovkách. Ale je to naprosto jednoduchý. Je potřeba vyzvednout si voucher, koupit si obě dvě očkovací dávky a první z nich nechat naočkovat do konce tohoto roku. Další dávku jde dat nejdřív za 6 měsíců od první. Před nástupem do školky to rozhodně stihnete, pokuď jste zdraví. Není dobrý očkovat, je-li dítě nemocný. Ty vedra taky nejsou moc dobrý, tak bych pár dní ještě počkala.
Celkem teď to očkování vychází na 1150,- bez toho příspěvku. Ten je 750,-, takže celkem je to 1900,- To už se vyplatí na tu pojišťovnu zajít :-)

Anonym
13.8.2013 v 22:53:00

ahoj holky,
můžete mě prosím popsat, jak přesně probíhá postup s využitím té akce od VZP? Přemýšlím, že nechám naočkovat děti proti žloutence před nástupem do školy, stihnem to ještě pořešit? díky

Anonym
5.8.2013 v 20:14:58

Po tomto očkování žádné vedlejší účinky neměli. Byli jsme na tom teď v létě a naprosto v pohodě. Dokonce jsme zvládli i ty vedra. Ten voucher jsem si byla taky vyzvednout, takže nám to VZP taky z části zaplatila. To se hodí.

PetraOPetraO
26.7.2013 v 19:31:58

Naše pojišťovna dává příspěvek na očkování 1500,- (pro děti i dospělé), takže jsme také využili-vyjde nám to tak na obě dávky. Zatím bala vždy v květenu (-červenu) na nákup vakcíny akce (i když nevím, jak pro dospělé)-takže jsme se cenově do toho vešli (jedna dávka něco málo přes 700,- i s poplatkem za aplikaci). Pojišťovna, co jsme měli před tím nedávala tolik a tak jsme si očkování rozvrhli tak, že jednu dávku jsme dali v jednom roce a druhou dávku následující rok, takže nám také vlastně proplatili obě dávky.

Anonym
26.7.2013 v 10:24:48

Ahoj Jano,
na co myslíš věková hranice? Na tu žloutenku pro děti nebo pro dospělé? Dohledala jsem na stránkách vzp o té akci, tam věková hranice je. Pro ty dospělé je to od 24 let, pro ty děti od 2 do 6 let. Tak se mrkni asi tam. Ale asi je to tak, že tu věkovou hranici mají na tu jejich akci, jinak to jde asi očkovat kdykoli (ale bez akce :-)). To se pak poraď s doktorkou.
Tonicka

jana231jana231
25.7.2013 v 16:18:28

je tam prosim nejaka vekova hranice?

Anonym
25.7.2013 v 14:44:27

Ahoj Olivie,
díky za podporu. Nakonec tím očkováním neprojde jen naše dítko, ale i já s mužem. Ani jsem ho nemusela přesvědčovat. Zjistil, že VZP má akci na vakciny i pro dospěláky. Dávají příspěvek nejen pro ty prťata na žl. A, ale i na vakcíny pro dospělý a to na A i B zaráz. Tak ho to příjemně potěšilo. Jen je škoda, že to nezvládneme před letošní dovolenou, manžel brouzdal netem a zjistil, že žloutenku si lidi z dovolených vozí poměrně často :-(
Díky,
Tonicka

OlliviaOllivia
17.7.2013 v 11:11:44

Toničko:
já myslím, že jste se rozhodli dobře. Minulý týden jsem četla článek o očkování….tohle je výtažek
“Očkování proti hepatitidě A
Jedná se o onemocnění tzv. špinavých rukou. Onemocnění se šíří v nevyhovujících hygienických podmínkách. Často má charakter epidemie. Onemocnění nezanechává většinou následky, vyžaduje však dlouhodobou hospitalizaci a zavedení dlouhodobých dietních opatření. Nejsou popisovány vedlejší účinky a očkování neprobíhá v prvním roce života. “
celý článek se dá najít na http://www.pojistenideti.eu/index.php/diskuze/rodina/item/120-o%C4%8Dkov%C3%A1n%C3%AD-jako-prevence
Já teď přemýšlím nad očkováním proti neštovicím, děsím se, co bude, až je malý dostane :/. Jako není to nic vážného, ale on má Downův syndrom, tak má hodně nemocí divný průběh.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist