Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Na VD o VD » Využíváte anonymitu internetu?Využíváte anonymitu internetu?
PetraPetra
4.7.2013 v 10:07:12

Využili jste už někdy toho, že na internetu můžete být prakticky kýmkoli?
Pokud se někde zaregistrujete, zůstáváte “věrní své přezdívce“? Co vás případně vedlo k tomu, abyste si ji změnili nebo ji “zapřeli“ (=psali záměrně bez přihlášení)?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »
MarinadaMarinada
18.7.2013 v 7:09:04

Anonymitu na VD jsem nikdy nevyužila, ale dřív jsem byla Danda. Ke svým starým příspěvkům se hlásím, ale po delší pauze už se mi nepodařilo pod Dandu znovu přihlásit, tak jsem se začala podepisovat pod příspěvky Marina a nakonec z toho vznikla registrovaná Marinada.

Před dvěma lety jsem se na přání přítele zaregistrovala na Facebooku a tam jsem mu pak potají nakukovala na profil za účelem zjistit, kdo je jeho nový “přítel“ (zajímaly mě samozřejmě ženský :-) ). Sama sobě jsem se pak hnusila a to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem profil po pár měsících zrušila a od té doby je mi mnohem líp.

Dřív jsem chodila ještě na stránky ohledně všeho okolo Tuniska, arabštiny, atd., ale tam se pak už nedalo přispívat ani číst kvůli nevítaným návštěvníkům. Celé zdravé jádro se loni přesunulo na Facebook a tím jsem zůstala mimo hru :-)

Anonym
17.7.2013 v 4:27:41

Anonymita na internetu je velmi relativní pojem. Ono totiž není zase tak snadné docela svou identitu skrýt. Už jenom z toho důvodu, že IP adresu, která se klouzavě mění nemá zase každý. Dále i když využije někdo anonymizér, tak ID počítače je stále stejné a dá se cokoliv dohledat. A kdo si bude kvůli nějakému serveru pořizovat nový přístroj a nebo měnit IP adresu (což sice jde, ale je s tím zařizování).

Je hodně míst, kde se na internetu poslední dobou pohybuji. Nejde jenom o diskuzní servery. Nicméně ano, čas od času většinou všude obměním přezdívku. Důvod je velice jednoduchý a to, že vlastně téměř všude se vyskytují něco jako “internetoví šílenci“. Nejhorší zážitek mám z jedné stránky, kde jsem se myslím setkala s čistou formou kiberšikany. Naštěstí jsem těm osobám (protože jich bylo víc) nedala na sebe žádný kontakt v reálu ani nekývla na osobní setkání. Dnes vidím, jak tomu bylo velmi, ale velmi dobře, protože to peklo, které se pak rozjelo bylo něco opravdu velmi nehezkého. A obávám se, že kdybych jim dala nějaké indicie z reálu, tak se to nejspíš přesunulo i tam.

Nechce se mi o tom rozepisovat, ale poradím jenom jedno – pokud možno s nikým si nezačínejte komunikaci přes icq nebo tak. Taková intenzivnější komunikace svádí k tomu, že člověk často řekne jen tak něco, co ani tak nemyslí a nikdy nevíte, kdo to proti vám později použije. A to se stalo mně. Jistí lidé začali moje vlastní slova z historie ICQ používat proti mně a zesilovat tak svoje pomluvy a hlavně se mně snažit všemožně ponížit. Je to skutečně ošklivý zážitek a nepřeji nikomu zažít. Nicméně zrovna na tomto místě se neskryjete. Ono to tam je prostě špatné. Ale to je dnes už jedno…

Každopádně co jsem zjistila, tak téměř vždy se čas od času na internetu objeví nějaký takový blázen, co se na vás přilepí a pak nevíte, jak z toho ven. Řešením je právě změna identity. Někdy to pomůže na stálo, někdy dočasně, ale jedno je jisté, že nejvíc z anonymity na internetu těží právě takoví jedinci, kteří si zde něco kompenzují z reálu a to hlavně stran své agresivity a snahy o to, nad někým mít na vrh (ve velmi, ale velmi jemně řečené formě).

Pokud jde o VD, tak tady bývají diskuze občas také pořádně drsné, až to člověka vytočí, ale pořád si myslím, že to není až tak strašné jako jinde. Ačkoliv kdo ví, kdo se může skrývat za tím a nebo tím nickem? A pokud jde o mou přesdívku, tak si nepamatuji heslo a opravdu se mi nechce ho nějak dohledávat. Takže píšu anonymně a pokud se nezapomenu podepsat, tak je asi jasné, že to jsem prostě já.

čtenářka

radka2
16.7.2013 v 20:32:12

krásně řečeno:-) nebo teda napsáno.

bedomedo60bedomedo60
16.7.2013 v 20:21:46

nie nik nikdy nemením všade na stránkach nám ten istý z dvoch dôvodov nový by som si nepamätal a potom nemám čo schovávať som aký som a robiť na FB niekoho iného to nie nemám rád klamárov a neklamem lebo čo ste povedali v klamstve treba si pamätať a načo si zaťažovať hlavu a potom by som sa memohol holiť lebo by som sa nemohol pozerať v zrkadle na toho klamára.

Danniella
12.7.2013 v 13:50:19

Ještě jsem chtěla napsat, že mám účet ještě na jednom webu, jsou to stránky týkající se knih. A mám tam jiný nick.
A důvod je jednoduchý. Moc nestojím o to, aby si mě kdekdo vygůglil tady a četl si to, o čem chci diskutovat s vámi. (I když vlastně nevím, kdo a proč by to dělal, je to spíš takový pocit.)
A je to vlastně jednostranné. Nijak by mi nevadilo, kdyby zdejší lidi znali můj nick tam, ale naopak to nechci, tady píšu i intimnější věci, které prostě patří jen sem.

Anonym
12.7.2013 v 13:34:48

Koukám, že diskuze malinko zapadla a nikdo se vlastně nevyjádřil konkrétně. Nikdo z těch, kterých se to týká. Tak třeba se nyní ještě zapojí, třeba i jako anonymní. Také by mě zajímalo, co člověka vede k takovému chování?
Peťka

HanzliciHanzlici
8.7.2013 v 13:13:06

:-) anonymitu na netu používám velmi zřídka, ale pamatuju si jeden případ, zrovna zde na VD, kdy jsem vystoupila anonymně, protože jsem se “styděla“ za to, co jsem se chystala napsat. Nebo né styděla, ale samotné mi to téma není ani dodnes příjemné, přesto jsem se chtěla a potřebovala vykecat, takže jsem to udělala takhle. A jestli se dobře pamatuji, někdo mě tam stejně poznal.
Jinak to, že jsem jen nějaká přezdívka a můžu tedy plkat cokoli, to u mě takhle vůbec nefunguje. Já prostě lhát neumím, takže pod přezdívkou ze mě lezou jen samé pravdy :-D

ledooledoo
7.7.2013 v 19:02:28

Nestydím se za to kdo jsem a proto, pokud to krátkost mého nicku dovolí, jsem registrovaná všude stejně. Někdo to považuje za hloupost…

…být nad věcí.

bamiskabamiska
6.7.2013 v 22:36:35

corino ráda tě tu vidím, kolikrát si vzpomenu jak jsi na tom a jak koukám tak stále pracovně…tak nakoukni a písni aspon sem tam, nebo si písnem ov

heleno nevidím také nic špatného na tom že jeden nick chceš zrušit když ti nostalgicky připomíná to co už není a nechceš..

starou žádnou aférku si nepamatuju, spíš jsem myslela jestli nejde o něco novějšího….jednou tu i proběhlo “zmatení kolem soutěže“ …. no to bude i tím že já vypouštím nepodstatné :D

myslím že asi nikdo víc nepísne…škoda ráda bych věděla proč si někdo zkrášluje život nebo nepíše to co je pravdou….

zuzina
6.7.2013 v 22:21:43

ono celkově,já se někdy dívám kdo je přihlášený a z toho počtu kolik lidí je registrovaných.Ve velké většině je registrovaných přihlášených v desítkách méně než kolik lidí jen čte.Když odečtu ty,které/ří se zrovna nepřihlásily/i,ale jinak jsou na VD aktivní,známé přezdívky,tak pořád čte hodně moc lidí,kteří si udělají obrázek o spoustě lidí bez přispívání a pak mohou/nebo nemusí/ nasbírané informace ,,použít“..

…láska na celý život :-)

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist