Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Domácnost a bydlení » třídíte odpad?třídíte odpad?
bamiskabamiska
29.6.2013 v 22:51:52

není co víc dodat…třídíte odpad, vedete k tomu své děti(to jen v rámci eko ve školce mě to napadlo :D ) myslíte že to má smysl??

Stránky: [1] 2 3
JarmuschkaJarmuschka
6.7.2013 v 21:37:49

No já se snažím být důsledná, ale choť mi to občas hatí.
Danniello, ale třeba papír mastný od salámu či sýru do sběru dát nemůžeš.
Naopak kelímek od jogurtu neumytý jo – to prý se myje hlavně kvůli prevenci smradu…
A jo, do tříděného běhám i s malými kousíčky.
Ale my máme pytle na papír a plasty v komoře u kuchyně a krabici na sklo pod linkou.
;)

…obavy i radosti až do smrti.

Danniella
6.7.2013 v 20:57:21

Lussy, já z toho taky pak nemám dobrý pocit, ale zrovna nedávno jsem měla nějakou likvidační náladu a nějaké věci z lednice jsem prostě vyházela do popelnice, tak jsem si říkala, že se zeptám, jak vy. :-)
Jinak ty cancourky třídím taky, když je to čisté, tak neváhám, teď jsem zrovna házela do papírů prvňáčkovská písmenka. :-) I vybaluju staré bonbony a papírky dávám do plastů.

Ale pokrok: Do mezery vedle koše jsem dala nádobu, do které jsem kromě skla začala házet kovy, pak to před vyhozením proberu, abychom zase těch nádob neměli padesát. :-)

LussyLussy
6.7.2013 v 20:37:34

Dani,
já jsem asi pošuk, ale třídím naprosto všechno.
Např. rozbaluju eidam, který je v plastovém obalu, ustřihnu 1 cm proužek, abych se tam dostala a s tím cancourkem jdu automaticky na chodbu do pytle s plasty :-)
Děti to mají odkoukané, viz můj příspěvek, jak Mára nese maličké papírky do tříděného papíru.
Třeba hodit sklenici od marmelády do koše, to by mi musela ruka upadnout.
Přitom nejsem nějaký ekologický fanatik, jen mi to prostě je proti srsti a když vím, že se to dá vytřídit, tak to udělám.
Než jsme měli děti, tak jsme ani nekupovali roční známku na popelnici a jen když jsme jí tak za 2 měsíce naplnili, tak jsem koupila za 50,- jednorázovou známku.
Pak přišly děti a pleny a popelnice byla plná. To jsem třeba neřešila a žádné rozložitelné nebo bavlněné pleny nekupovala…
Teď má Mára pleny jen na noc a popelnice je při 14 denním vývozu zase poloprázdná, takže příští rok najedeme zase na jednorázové známky za vývoz odpadu.

Danniella
6.7.2013 v 14:33:29

Holky, a mohly byste ještě napsat, jak jste na tom s důsledností při třídění?
Myslím to takhle: Jsme zvyklí určité druhy třídit, děláme to automaticky. Ale když mám např. hodně špinavý obal od něčeho, přiznám, že ho pokaždé neumyju, občas prostě hodím do směsného odpadu. Nebo nějakou hodně zaschlou sklenici s něčím zapadlou vzadu v lednici. Někdy opravdu důsledně myju a třídím vše, ale hlavně když dělám větší úklid a spěchám, nejsem v tom stoprocentní.
Co vy? Obaly od uzenin a sýrů důsledně myjete a třídíte? Prošlý jogurt vyškrábete a kelímek pokaždé do plastů?

alena5alena5
6.7.2013 v 11:29:29

Třídíme-baterie a drobný elektroodpad nosíme do školy,taky tam nosíme svázaný papír. Plast a sklo hážeme do kontejneru na tříděný odpad a bio odpad na kompost,ostatní do směsného odpadu.Kontejnery na tetrapaky tady nemáme.

Danniella
6.7.2013 v 11:20:28

U nás jsem s tím taky přišla já, manžel na to přistoupil naprosto automaticky.
Koupili jsme dvojitý koš, pod jedním víkem jsou dvě vysoké užší nádoby, do jedné dáváme směsku, do druhé plast, toho je nejvíc.
Sklo máme kousek od baráku, tak to při procházce se psem občas vezmeme v košíku a vyházíme.
Plechovky netřídíme, ale už jsem o tom taky přemýšlela a jak to tady čtu, asi začneme. :-)

Anonym
6.7.2013 v 10:57:24

Teda Lussy to klobouk dolů. Já taky nesnáším, že manžel vše háže do směsného odpadu, ale vychovat se mi ho nějak moc nedaří. kšanda

LussyLussy
6.7.2013 v 10:52:46

My třídíme jako divý :-)

Když jsem bydlela doma, nenáviděl jsem, že naši všechno hází do kamen, včetně plastů :-(

Když jsme se nastěhovali do baráčku (před 10 lety), měla jsem určitou představu, jak budu třídit – na zahradě jsme udělali kompost, na chodbu dali krabici na papíry (které vozíme na střídačku oběma rodičům, kteří s ním topí),pak máme pytel na plasty a ve skříni tašku na vybité baterie, tašku na sklo a tašku na “železo“.
Jednou týdně všechno naložíme do auta a cestou do školky vyhodíme do kontejnerů na to určených.
Železo jednou za rok vrátíme do sběrných surovin a vždycky dostaneme min. 500,-,máme to tedy kde průběžně skladovat (na zahradě v zahradním domku). Ono se to nezdá, ale občas nějaká plechovka (když pil Mára UM tak jich bylo hodně), různá víčka, přes léto i nějaké plechovky od piva a jiného pití.

Děti to mají odkoukané odmalička, dneska jsme pro babičku vyráběli z papíru a Mára posbíral odstřižky (fakt asi centimetrový) a se slovy:to patří do papíru, je odnesl na chodbu do krabice s papírem.

Jo a k tomu, že tříděný odpad nasypou do jednoho auta – naše třídící společnost má na netu vysvětleno, že sice to sypou do jednoho auta,ale tam je několik boxů a nesmíchá se to dohromady, nevyplatí se jim přijet jedním autem pro plast a pak pro sklo.
Kamarád dělal “super“ brigádu na třídící lince a oni opravdu všechno ještě kontrolují a třídí. Protože lidi třeba do kontejneru na plast hodí pytel s plastem, ale je tam přimíchané ledaco, takže se musí fakt všechno zkontrolovat a protřídit.

Anonym
30.6.2013 v 20:56:51

Tak třídění je moje noční můra. Snažím se – hlavně nevyhazovat plasty do směsného, pak co tedy opravdu dodržuji jsou baterie a léky, ale jinak máme fakt rezervy. Se i přiznám, že jsem teprve nedávno díky své kamarádce, která je pro třídění zapálená objevila ty symboly – měli jsme spoustu pytlů od cementu… a přemýšleli co s tím a kamarádka ať to vyhodíme do papíru, tak jsem si klepala na hlavu a opravdu tam ten symbol byl… Ale stejně to manžel myslím vyvezl do směsného – přišlo nám divné dávat do papíru něco co bylo v kontaktu s dráždivou látkou… Ale líbí se mi třeba kamarád – se synem sbírají plechovky… a pak to jednou za rok či dva prodají a malý si za penízky může něco koupit. Já bych uvítala ještě větší osvětu, víc těch kontejnerů, protože si myslím, že lidi dost odrazuje to, že by se jim měl někde válet odpad doma (my třeba taky nemáme prostor, kde bychom ten odpad mohli mít – teda u koše mám igelitku na plast, v kotelničce máme krabici na papír…, ale třeba bio odpad, sklo (to teda moc nemáme)… bych už kam dát neměla. Kšanda

zbynula
30.6.2013 v 20:47:50

Ano, třídíme pečlivě. Moje děti doma (3 a 5 let) umí třídit lépe než řad mých žáků ve škole(10-11 let). Ve škole třídíme také, tam se to snad i musí ze zákona (ale jistě to nevím). Třídím už dlouho, od svých 18ti let,jestli to má smysl? Snad ano…

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist