Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Rozbitá hračka ve školceRozbitá hračka ve školce
24M
21.6.2013 v 12:14:06

Maminky, ráda bych se dozvěděla jak to chodí u Vás v MŠ, když se rozbije nějaká věc, či hračka?
Včera nám vzkázala p.uc, že máme zakoupit zlomený plastovy šíp o který se mé dítko s druhým tahalo.
Nejde o peníze, ale o princip..hledám nějaký výchovný záměr, ale jsem zaskočena, ale jestli mi napíšete, že je to i v jiných školkach normální, pak v tom nebudu hledat vědu:-)
Díky Marcela

Stránky: [1] 2 3
zbynula
24.6.2013 v 21:49:50

Nevím o tom, že by někdo něco platil v naší školce. Platíme na začátku šk. roku něco jako rodičovský fond 300 Kč na dítě. Z toho se kupují mimo jiné i nové hračky. Kdyby po nás školka chtěla zaplatit něco, co dítě zničilo, brala bych to normálně. Na naší ZŠ, kde učím, to tak funguje běžně. Tam už by se totiž škola nedoplatila. Mně je ale dětí většinou líto. Když řeknu, že jsem nevypátrala viníka(pokud vím, že to neudělali schválně), školník se to snaží opravit a je to bez problémů. Když je viník, musí platit – např. ztracené nebo zničené učebnice. Je mi ale jasné, že u větších dětí je to něco jiného než u školkáčků. Náš syn je na hračky opatrný, ale dcera je ničitel. Doma rozbila hraček fůru, ve školce nevím – nikdo nic neříkal.
Hlavně je problém – kde seženete stejný šíp?
Teď u mě jedna matka mého žáka žádala, aby spolužák, který “zničil“ (malé promáčnutí)jejímu synovi karimatku koupil novou – úplně stejnou. Odmítala nabízenou finanční náhradu. Přišlo mi problematické, kde má ta druhá maminka shánět úplně stejnou karimatku. Byla trošku jiná než běžná. Nakonec jsem to musela nechat na těch dvou maminkách, aby se domluvily mezi sebou. Bylo by to fajn, kdyby ta rozumná domluva fungovala co nejčastěji.

kekunkakekunka
21.6.2013 v 22:21:50

Takovýto přístup by mi vadil. Platíme školce peníze, ze kterých dokupují potřebné věci, a ještě platit rozbitou hračku zvlášť? Jiné by to bylo, kdyby moje dítko hračku rozbilo úmyslně, jako schválnost učitelce, to bych pochopila. A myslím si, že dítě v tomto věku není schopno vyvodit důsledky. Dcera je hrozný ničitel, mrzí ji, když něco rozbije, obrečí to, vyčítá si to, ale stejně se zase “zadaří“, i když nechce. Je to ještě malé dítě, které v zápalu boje zapomíná domýšlet své činy. A že rodiče zaplatí hračku z peněz dítěte? Nevím, ale které prtě předškolního věku dostává kapesné? Vždyť neumí počítat!
Jsem zvědavá, jak to dopadne…

LienLien
21.6.2013 v 21:57:43

ksando, já doma taky, mám fůru jiné práce, ale když jde do tuhého, jdu k nim a jak mají můj zájem, je klid. Ona má jedinou práci ve své práci, kterou je být u dětí se svým zájmem.

ksanda.1MD
21.6.2013 v 20:32:50

Lien, se tu culím:-). Občas mám problémy doma zabavit dvě své děti… Ale jinak to co popisuješ je ideál a osobně bych chtěla přesně taková pí uč. být.

bamiskabamiska
21.6.2013 v 18:43:53

dělám ve školce a nikdy jsme po rodičích nechtěli žádnou náhradu hračky….
pokud by to bylo nařízeno shora, tak nevím jak by k tomu člověk přistupoval, přeci jen u toho byli dva….a v tu chvilku ani jeden nepřizná jak to bylo … a rozhodovat je těžké aby člověk neublížil tomu co v tom je nevinně

z mého pohledu a co bych požadovala je náhrada hračky kterou rozbije naschvál, když s ní flákne o zem, šlápne vzteky atd.

zajímalo by mě jak by to třeba proběhlo rozhovorem jak by to řešily děti…jestli by nepřišla náprava z jejich strany nějaký nápad, třeba i přinesení nějaké drobné hračky své, nebo uklízení hraček atd….

tak jak jste to pořešili????

LienLien
21.6.2013 v 14:53:06

přesně to co píšeš na začátku, marně hledám nějaký výchovný efekt pro syna, navíc bych řekla, že od toho, aby se takové věci nestaly tam právě pedagog je, tedy od toho, aby dětem poskytl natolik zajímavé podněty, které je budou bavit víc, než rozbíjet hračky a pokud to nedokáže, osobně bych se tím nikde nechlubila, natož abych požadovala zaplacení plastového šípu.

nuninka
21.6.2013 v 14:29:31

24M pokud budeš mít chuť o sobě napsat vice nebo se jinak zapojit do diskusi bude to fajn. :-)

nuninka
21.6.2013 v 14:25:25

24M zajímavý dotaz. Kdyby šlo o nějakou dražší hračku, tak to pochopím, ale plastový šíp?
U nás ve školce jsem to ještě nezažila. Rozhodně bych to probrala přímo s učitelkou a ne přes jedna paní povídala . A podle toho se uvidí co a jak.

semelkasemelka
21.6.2013 v 13:50:38

a jak se chceš ujistit, že je v tom nevinně? to ten druhý může říkat taky .. prali se oba, oba by měli nést stejné následky a je jedno, kdo si začal
mám doma dva rvoucí se kluky (třetí ještě věk na rvaní nemá ale až bude mít bude teprva veselo :D ) a je mi jedno, co a kdo spor zapříčinil, trestám následky a dělím rovným dílem mezi všechny účastníky … podle toho, co jsi psala má paní učitelka podobný názor

katka2000katka2000
21.6.2013 v 13:39:09

nikdy jsme nic neplatili ani nevím o nikom, že by po něm školka chtěla peníze. Na hračky ani nepřispíváme.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist