Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Je ve škol(c)e úplně jiné?Je ve škol(c)e úplně jiné?
PetraPetra
17.6.2013 v 11:20:58

Stalo se vám někdy, že jste měli pocit, že učitelka ve škole neo školce mluví o úplně jiném dítěti, než jaké máte doma? Nebo se vaše děti doma i ve škole (školce) projevují úplně stejně?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2
jana231jana231
18.6.2013 v 14:26:18

vmem okoli to funguje snad u vsech det…
nase neni vyjimkou..ve skolve se zrovna 2xneprojevuje.
Jakmile vkroci do satny, uz je to nekdo jiny.
Komunikativni, s detmi se bavi a zve se k nim domu, ukazuje obrazky, komentuje.A doma řádí jako drak, má plno energie,
ale umí být i klidný. Taky mi pripada, ze jak pise daniela
padá nastolený řád po mš, taky vic zlobi, asi se potrebuje vyřádit.

makinea
17.6.2013 v 23:16:46

Tak nejstarší je všeobecně víc plachá před cizími dospělými. Bylo to tak odjakživa a je doteď. Ale jinak žádný velký rozdíl nebyl.
U prostřední dcery je to úplně jinak. Doma je ukňouraná, brečí, nechce uklízet, umývat se, jíst… je hrozně vybíravá, jí málo a nic jí nechutná… Ve školece jí všechno (a to nemusí, už se jí i paní učitelka ptala, jestli chce a prý chtěla), sama ostatním pomáhá, uklízí i sama dobrovolně za ostatní.
Nekňourá vůbec, mluví potichu.

O školce přitom ale mluví hezky, i paní učitelky má ráda. Navíc máme učitelky fajn, s kterými se dá domluvit, takže jsem si jistá, že do jídla ji opravdu nenutí atp.

Tak si říkám, kde dělám doma chybu :)

bamiskabamiska
17.6.2013 v 20:45:20

danielo to je dost morbidní od té družinářky, nevím jak oni já to mám i “povinné“ chodit s dětma ven a upřímně i pro mě je to až na ten hic lepší, ta jejich hlučnost způsobená tím že jich je 25 se na zahradě rozprostře a je to klid na uši….předpokládám že i pro ní by to bylo klidnější než v místnosti….nedivím se že to pustíš ven.a zkusili jste to někdo nějak řešit s ní nebo “jinde“?
n

LienLien
17.6.2013 v 20:38:20

nestalo

Danniella
17.6.2013 v 18:55:01

Bami, tak u nás to takhle funguje doma, když se odněkud vrátím, nastolený řád jde napůl do háje. :-) (Berte to s rezervou, svůj řád máme, ale prostě to vedu trochu více volně než manžel.)
Ve škole je syn podobný jako doma, plno energie, stačí jen, aby ho něco bavilo a dělá to s obrovským nadšením, ale když se nudí, jsou škrtlý razítka. :-)
Nepochopila jsem metodu jedné učitelky v družině – “Když budete zlobit, nepůjde se ven.“ Takže místo je nechat po škole vyřádit, nechá je uvnitř a to se pak to ródeo ještě vystupňuje. Ale to jsem odbočila. Asi jsem si už potřebovala postěžovat. :-)

PadméPadmé
17.6.2013 v 17:48:03

Ahoj Petro, tak to se mi zatím nestalo :-D.

Klouček byl ve školce “hodný“ (to jako “ťuňta“).

Na ZŠ si ho paní učitelka chválila neustále, že je “hodný“.

A teď – i když poslouchám, že “nevyužívá své dovednosti“, že se “nepřipravuje s dostatečnou pílí“, stále pokračujem v tom duchu, že je “bezproblémový a hodný“ :-).

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

bamiskabamiska
17.6.2013 v 17:09:12

tak o klukovi mluvila paní učitelka ale v dobrém a nevěřila jsem že mluví o mém…bylo to po přestěhování, kdy předcházející učitelka na něj jen nadávala….

a podle zkušenosti z práce musím připsat, že děti se většinou přítomností maminky hodí do naprosto jiného režimu a až kolikrát koukám co si “dovolí“ …. :D

zuzina
17.6.2013 v 16:38:04

Dcera,když byla ve školkovém věku,tak se také projevovala jinak než doma.Ve školce patřila mezi ty hodné,šikovné atd a doma si to vybírala :-)ale ona se i jinak chovala třeba u babičky,kdy si např. věci poskládala a hned uklidila,hračky atd,jen jsme byli s tatínkem ve dveřích tak se proměnila v kňourající děcko co pak nešlo zastavit.Malý to má dost podobné,jen ve školce má více asi trému,protože doma je mudrlant,ale ve školce nepatří mezi ,,rebely“,spíše se drží dozadu.uvidíme jak bude pokračovat dál ve škole,protože když vrátím k dceři, tak obzvlášť teď v pubertě se chová stejně doma i ve škole.Ať žije nespoutané mládí s vlastním názorem :-D

…láska na celý život :-)

nuninka
17.6.2013 v 15:38:28

Petro, tak to se mi stává dost často. :-)

MarinadaMarinada
17.6.2013 v 13:24:25

Petro, tak to je vtipný :-)

Co tak slyším od kantorů, tak dcera se projevuje doma hodně podobně jako ve škole. Je hodná a veselá, ale když si postaví hlavu, nepohne s ní nikdo ani doma ani ve škole.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist