Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Posíláte děti na letní tábor ?Posíláte děti na letní tábor ?
nuninka
4.6.2013 v 9:39:34

Školní rok se blíži ke zdárnému konci. A tak to je docela aktuální téma pro mnohé rodiče.

- Posíláte děti na letní tábory?
- Kdy poprvé jelo dítě na tábor?
- Máte nějaký oblíbený, kam třeba dítě jezdí každý rok?
- Myslíte si, že cena odpovídá kvalitě tábora?

Pamatujete si na svůj letní tábor?

Stránky: [1] 2 3
JanaKJanaK
8.6.2013 v 20:08:00

Tak já podle obojího – nejdřív podle zaměření (teda podle toho, jaké koníčky má rádo dítko – u té mojí jsou koně, případně jaký je celodenní program),
- za další se snažím zjistit informace ohledně minulých táborů, fotky, reakce rodičů a tak,
- potom jací jedou vedoucí, jaké informace tábor poskytuje, případně schůzka před táborem
- no a na konec cena

Co se na táboře líbí nejvíc? Dobře udělaná celotáborovka – to může být tolik zážitků, že na ni dítko bude vzpomínat ještě v dospělosti, od dcery to je skákání překážek a noční bojovka. Na “normálním“ táboře bez zaměření to byly ještě menší soutěže nebo olympiáda na konci, prostě něco, čím se může pochlubit

nuninka
8.6.2013 v 16:08:41

Co se na dětském taboře nejvíce líbí dětem?

nuninka
6.6.2013 v 20:03:03

Asi je hodně důležitý ten kolektiv. Je důležitý program, nebo je to jedno?
Jinak.
Vybíráte tábor podle toho co nabízí, nebo podle toho jaký je?

sipejisipeji
6.6.2013 v 13:44:27

nuninka:ono opravdu záleží na typu tábora,na vedení,zda je kvalifikované pro práci s menšími dětmi.Tam kam jsem jezdila já bych opravdu poslala dítě až když je schopné ze zcela samo o sebe postarat.Vím,že třeba moje sestra jezdila na tábor přes celní úřad,kde pracoval otec a tam jela menší cca ve třetí třídě,přesto jsme pro ní po týdnu jeli…já nevím,záleží i na tom dítěti,já mám doma hýčkané princezny,ty by tam opravdu byly chudinky.Ale nějaký chlapec raubíř by asi nestrádal,že má tři týdny jedny ponožky,nebo ho poštípali mravenci…

Dani
6.6.2013 v 9:42:27

Já na táborech byla několikrát, ale po pravdě se mi tam nikdy nijak zvlášť nelíbilo, poprvé jsem ho dokonce probrečela, byla jsem na 3 týdny v neznámém prostředí, bylo mi sedm a opravdu se mi tam nelíbilo. Pak už jsem jezdila s bráchou, tak to bylo o něco lepší, ale pokud bych si mohla vybrat, radši bych zůstala doma zalezlá v knížkách. Sama jsem se dobrovolně přihlásila na tábor v osmé třídě, to jsme jeli ještě se spolužáky, tak už to bylo o něčem jiném.
Naše starší děti na tábory jezdily, ze začátku také nebyly nijak nadšené, hlavně syn by raději zůstal doma, ale jezdily dohromady a jednou i s bratránkem a dnes na to rádi vzpomínají. Nejmladší dcerku to teprve čeká, ale počkám, až bude chtít sama a hlavně s někým, koho zná.

JanaKJanaK
6.6.2013 v 9:36:44

Nuni, já zas tak často na tábory nejezdím, ale podle mě záleží na osobnosti dítěte – třeba společenské dítko zvládne tábor již v šesti a bude se mu tam líbit, introvert však s tím bude mít problém i kolem toho 12. roku.
Já bych doporučila asi tak ve věku druhé třídy a pokud možno s kamarádkou či kamarádem, ve dvou se to přeci jen lépe táhne, ideální je, pokud jede s kolektivem, který zná z “normálního“ života, např. kroužek.

MarinadaMarinada
6.6.2013 v 6:48:40

Dcera letos na tábor pojede podruhé. Poprvé byla v 9ti letech. Je to tábor s koňmi na farmě, kam jednou za rok jezdíme = nejela do neznámého prostředí + vyslala jsem jí tam s kamarádkou.

Na svůj první (a zároveň poslední) tábor nezapomenu nikdy :-) Byla jsem tam v 6ti letech na 3 týdny – pod stanem, mezi neuvěřitelným množstvím cizích dětí…pro mě strašné.
Tyhle hromadné kempy s táborovým programem nesnáším dodneška – brrr.
Pak jsem jezdila se známou partou na dvoutýdenní tábory s civilním programem a to bylo fajn.
Ještě jsem vždycky na konci prázdnin musela jezdit na sportovní soustředění a to byl strašák – bylo to strašně fyzicky náročné a po večerech jsme jedly indulonu, aby nám bylo druhý den špatně (na to byl den volna :-) ).

nuninka
5.6.2013 v 22:27:16

Sipeji, kdy myslíš, že je ten správný věk, aby děti jeli na tábor? Když sami chtějí nebo jak píšeš až od toho 12 roku?
Opravdu mají mladší děti, řekněme 6-7 letí problémy s adaptací?

Jezdí ještě někdo jako vedoucí na tábor a podělí se o svůj názor?

sipejisipeji
5.6.2013 v 13:36:13

Tak tady mám názor zcela striktní.Pět let jsem jezdila na tábor jako vedoucí.A svoje děti pošlu nejdříve ve dvanácti letech.Náš tábor byl super,hráli jsme celotáborovou hru,našla jsem tam kamarády na cleý život,první lásku.Ale malé děti,tam byly chudáci,zdaleka neměly tu péči co mají doma,zkrátka dvacetiletá vedoucí a patnáctiletá praktikantka nedokáže zkontrolovat 22 dětí,zda jsou umyté,mají vyčištěné zuby a tak to dopadlo i tak že jeden chlapeček tvrdil,že mu maminka dala jen jedny tepláky a ponožky,které nosil celé tři týdny a kufr s ostatním prádlem byl poctivě schovaný pod postelí…neumím si představit co pak řekla ta maminka,když přijel domů,jiná holčička,protože se neuměla dobře a rychle oblékat nosila stále pyžamo,jen přes něj ráno oblékla tepláky,když jsme jí ho chtěly sundat,dostala hysterický záchvat,další se bála mravenců,na táboře v lese dost malér….no neumím si tam představit moje dvě maminčiny prdelky:-)

ŠárkaŠárka
5.6.2013 v 8:47:16

Posílám – do loňska jezdil každý rok jen Luky, letos bere s sebou i Anežku – ta jede poprvé a děsně se těší ;-)
Poprvé byl Luky ve stejném věku jako je Anežka a jel tehdy s mužem, ten dělal vedoucího oddílu.
Každý rok jezdí od stejné organizace a na stejné místo, jen mívají rozdílné tématické zaměření – středověk, kovbojové, piráti…
Cena (4.200,- na 14 dní)odpovídá nejen kvalitě, ale i dopravě a programu celého tábora (kromě triček na památku si vezou každý rok i CD s fotkami a spoustu “cen“, co vysoutěží ;-) ) Jen letos to šetření na tábory šlo tak nějak víc ztuha, když už jedou oba a Anežka navíc ještě i do ŠvP .

Na první tábor jsem já jela ve třetí třídě, pak už každý rok a tehdy se jezdilo na tři týdny, takže to bylo fajn;-) Později jsem jezdila jako pomocná síla do kuchyně tábora na brigády a ještě později jako vedoucí.
Každopádně na tábory moc ráda vzpomínám, jsem ráda, že se Luky taky na tábory upnul a doufám, že jim “propadne“ i Anežka ;-)

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist