Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Za hranice nebo po vlastech českých?Za hranice nebo po vlastech českých?
PetraPetra
30.5.2013 v 10:03:40

Kam vyrážíte za dovolenou častěji/raději? Zůstáváte “doma“ nebo cestujete do zahraničí? Hrají v rozhodování roli i děti?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2
JarmuschkaJarmuschka
6.6.2013 v 23:16:21

Když jsme ještě byli s chotěm sami, jeli jsme začátkem léta na vandr (hromadkou jsme dojeli do bodu A a pěšky se vydali do bodu B).
A pak koncem léta k moři.
S holkama jsme u moře ještě nebyli. Jednou už to vypadalo, ale někam jsem si “dobře“ uklidila pas, kde jsem měla napsané i holky.
Takže jsme vyrazili na autovandr po Čechách – v podstatě obdoba těch našich vandrů, akorát že jsme se přemisťovali autem.
Navíc choť chtěl, aby holky už uměly plavat. Což už umí, tak uvidíme, jestli to letos klapne.
;)

…obavy i radosti až do smrti.

Dani
6.6.2013 v 10:28:59

Na dovolenou jezdíme po vlastech českých, je tady spousta míst, kde jsme ještě nebyli a kam bychom se rádi podívali.
I děti mají možnost mluvit do výběru dovolené, ale nechávají to na mě. Až letos by mladší dcerka chtěla jet tam, kde bude minigolf a starší děti sjíždět vodu, takže mám co vymýšlet. Navíc potřebujeme chatičku pro 5 lidí s vlastním WC a za rozumnou cenu a to je docela problém… Ale zatím se vždy poštěstilo,tak snad to vyjde i tentokrát.

bamiskabamiska
5.6.2013 v 12:26:59

Petro nic zvláštního to nebude….rádi jsme jezdili na vojenské pobyty od manžela ubytování + jídlo….ale letos už jsme skočili do kategorie 4dospělí+1dítě a to se mi fakt nechce za týden dávat kde v pondělí přijedeš na oběd a v neděli musíš do deseti vyklidit pokoj….ale bylo to vždy super, už jen že ty místa jsou hezky vybavené a vždy jsme si užili a v místě jsme sjezdili co jsme mohli, tak se mi zas nechce jet na stejné místo, možná až malej povyroste…..

za chatu se mi někde nechce dávat kolem deseti tisíc, když sice žádnej komfort, ale chatu máme taky…….takže jsme se rozhodli tu částku co by nás stála dovolená investovat do výletů s jídlem a blbinama kolem…rozjet se různě po republice a chci i aby si kluci googlili sami a hledali kam by chtěli….

zatím mám poznačenej Pelhřimov kuriozity atd…Lipno procházku v korunách stromů…Šťastnou zemi…Mirákula..Boskovice…..Kokořínsko lákaj mě ty obličeje ve skalách a návštěva nadíska :D no a pak určitě čekám nějakou šikovnou diskuzi s tipy na stránkách ale přijde mi to ještě brzy tak jsem nezakládala….. :D

no a moře…já nevím občas mám takové nutkání, ale na druhou stranu mě to zase rychle přejde….no jednou… :D

ludlinkaludlinka
5.6.2013 v 12:17:52

Rádi jezdíme po českých krajích, ale letos vzhledem k počasí a nedostatku sluníčka volíme zahraničí- Chorvatsko a Kanárské ostrovy, ale určitě podniknem nějaký výlet po vlasti české.

alena5alena5
5.6.2013 v 11:48:47

Tak lyžařskou dovolenou jsme ještě neměli,to si zalyžujem jen tady v okolí,ale když jsem viděla ceny lyžařských zájezdů,tak u toho asi zůstaneme a raději ty peníze vrazíme do letní dovolené.Na Slovensku už jsme byli na prodlouženém víkendu loni a Chorvatsko mě moc neláká kvůli kamenitým plážím,protože náš malý hyperaktivec na pláži vydrží jen díky tomu že se může hrabat v písku.Sice z kamenů se taky dá stavět,ale písek se mi zdá lepší :-)

MarysekMarysek
5.6.2013 v 11:31:07

Letos moře – Chorvatsko ale jinak ČR…

PetraPetra
5.6.2013 v 9:08:37

Aleno, to jsi napsala hezky ;-)

My to tak nějak kombinujeme, zatím převládá tuzemsko. V zahraničí jsme s holkama byli v létě na Slovensku, v Německu a letos plánujeme Chorvatsko, vloni jsme byli v zimě lyžovat v Itálii. Jinak jezdíme spíš po vlastech českých – holky s tatínkem jeden týden na vodu a pak společně celá rodina na menší výlety nebo týden někde na chalupě.

bamisko, co máte v plánu?

…neustrnout ;-)

alena5alena5
4.6.2013 v 20:41:32

častěji po ČR,raději k moři :-)
Letos máme zaplacené moře,prvně do Řecka tak jsem zvědavá a doufám že fakt odletíme,protože situace v práci je momentálně hodně nejistá.
A volíme dovolenou s ohledem na děti

zbynula
4.6.2013 v 17:59:48

Zatím po Česku. V zahraničí jsme byli naposled “před dětmi“. Pak jsem se zařekla, že k moři pojedu až bez plenek. Děti mají 5 a 3 roky, bez plenek jsme dávno, na to byla dcera dost šikovná, zato hodně nesnáší cestování a je takové vztekací dítě. Za týden jedeme na víkend do hotelu Všemina, v létě na týden na chatičku u Lednice a bereme kola. Naše děti jezdí ještě každý rok na dovču s mými rodiči na Slovensko, vlastně syn byl před dvěma lety s našima ve Španělsku letadlem, byly mu 3 roky a úplně bez problémů. S dcerou si to představit neumím, je úplně jiná. Takže ano, plány závisí na dětech, u mě i všechno ostatní. Momentálně jsou pro mě moje děti středobodem vesmíru a užívám si to. Jinak přes léto zvládneme i řadu výletů, objedeme kámošky, co se rozprchly do Brna a do Olomouce, vše vlakem. Jsem učitelka, mám prázdniny – obrovská výhoda.

bamiskabamiska
4.6.2013 v 12:54:32

tak my jezdíme po domovině :D

letos asi ani nepojedeme máme trochu jiné plány….

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist