Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Samy/i o sobě » Jak strávíte své volné odpoledne/den?Jak strávíte své volné odpoledne/den?
PetraPetra
24.5.2013 v 8:13:17

Manžel vezme děti na výlet na celé odpoledne nebo celý den a vy zůstanete samy doma a máte čas jen samy pro sebe. Jak ho strávíte? Užijete si své volné odpoledne/den, nebo budete uklízet, žehlit?

A doplňující otázka – jak často se vám podaří mít aspoň chvilku, kdy se nemusíte věnovat nikomu dalšímu?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2
bamiskabamiska
1.6.2013 v 15:57:02

mám to jak holky šárka s ježečkem….využívám k volnému úklidu s puštěnou hudbou, a postupně sunu bordel do poslední místnosti
snažím se najít chvilku i na sebe, časopis, pc, kafíčko…

mě se mi to odpoledne nebo aspoň jeho část daří docela často dnes to například bylo dopoledne, byli na zahradě a já tu nadělala práce a i své oblíbené vd prolítla :D

ŠárkaŠárka
30.5.2013 v 8:48:12

Tak jsem nečetla všechno, ale mám to asi podobně jako Ježeček…když mám tu možnost být sama doma, tak si vždycky naplánuju úklid – nikdo se mi nemotá po bytě, nikdo mi nevrací z odpadků napůl rozbité hračky zpátky s tím, že: To nevyhazuj, mami, s tím jsem si teď chtěla hrát…!“
Nemusím pro nikoho vyvářet – děti jí ve škole, muž má nabalené jídlo s sebou do práce z předchozího dne, takže si na plný pecky pustím hudbu (začínám vždycky Anastaciou – Left Outside Alone – nevím proč, ale tak nějak mě to vyburcuje k tomu, že už mám začít poklízet ;-) ) a začnu…

JežečekJežeček
30.5.2013 v 8:28:22

No, to je otázka. Ani nevím, jestli mám odpovědět…
Já jsem asi blbá, ale volné odpoledne řeším úklidem. Hlavně sanitou – kdy jindy vygruntovat záchod, než když nikdo není doma? A druhá věc, kterou dělám, tak gruntování dětského pokojíčku. Když jsou děti doma, tak to akorát přenáší hračky, mají strach, abych jim je nevysála, nevyhodila (protože je nemají uklizené :-) )… Takže to v klidu všechno z polic vytahám, uklidím a zase dám zpátky.
Mezi tím, ale koukám na vd, net celkově.
Moc často se mi to ale nestává, většinou s dětma ven vyrážím i já. Jsem kvočna, nechci si nechat ujít žádnou chvilku s nimi… *

JarmuschkaJarmuschka
29.5.2013 v 23:47:52

Moc se mi to nestává, a většinou stejně maximálně na pár desítek minut.
Dřív jsem doháněla resty v domácnosti, dnes si radši lehnu a zdřímnu.

A moje zkušenost je, že když jsou holky náhodou mimo domov nebo si já vezmu dovolenou s nějakým konkrétním cílem, tak mě popadne záchvat migrény a celé to prospím.
8O

…obavy i radosti až do smrti.

zbynula
29.5.2013 v 22:16:57

Krásná představa :-) Zadařilo se, že jsem 8. května měla celý den pro sebe. Část dne jsem věnovala prádlu a úklidu, pak oběd s manželem v restauraci, pak sraz s kamarádkou (na obě akce mimo domov jsme se dopravili na kole). Takže ideál. Teď se už nemůžu dočkat letních prázdnin (jsem učitelka) – budu si celé léto užívat jen svoje vlastní děti, prostě paráda. Prázdniny jsou na tomto povolání k nezaplacení.

alena5alena5
25.5.2013 v 22:10:15

Být celý den sama doma je velká vzácnost a využívám jak kdy,když je doma skoro pořádek tak si udělám i odpočinkový čas,ale často to využiju k dohánění restů,např. udělat pořádek v papírech atd. Ale jinak bývám dopoledne sama doma asi 3 hodiny každý všední den a to využívám jak k pobytu na PC,tak i k úklidu,nákupu atd.

muramura
25.5.2013 v 17:21:56

Když se to stane a budu mít volno jen pro sebe,tak pěkná knížka a nohy na stole a nic nedělat,ale pokud vím tak se to u mě dost dlouho nestane.

zuzina
24.5.2013 v 15:57:07

Jelikož dělám jen ranní tak se mi to poštěstí být úplně sama jen vzácně :-)ale to se pak věnuju opravdu sama sobě.naložím se do vany,udělám si pleťovou masku atd.Ty doby kdy jsem se vrhla na okna a rychle uklízet už jsou pryč.

…láska na celý život :-)

MatildaMatilda
24.5.2013 v 13:03:00

Úplně bez dětí nejsem nikdy, vždycky mám aspoň jedno doma, pokud nepočítám, že je dopoledne na 3 hodinky ve školce, to opravdu není má volná chvilka, práce na zahradě, jít na trávu králíkům, uvařit, no a odpoledne, většinou jedno kafíčko s manžou nebo se švagrovou na zahradě, ale to už se člověk po 20 minutách ošívá, že by šel radši něco dělat…. :-)

Ale na druhou stranu, já to tak nějak neřeším, děti neděti, když třeba venku prší, děti si vytáhnou nějakou hru v obýváku, já si sednu s knížkou do křesla, natáhnu nožky a klidně si hoďku dvě počtu, jsem u nich a spokojeně si lebedím u dobrého čaje. Práce neuteče… :-)

PetuleAdulePetuleAdule
24.5.2013 v 12:42:41

Většinou doháněním pracovních restů, na které chci mít klídek :) A když už ho mám, umím si je pak i užít, takže 2v1 :o)

Dětské spací pytle / vaky The dream Bag

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist