Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Jaké koníčky mají vaše děti?Jaké koníčky mají vaše děti?
PetraPetra
22.5.2013 v 8:49:05

Zajímalo by mě, jaké koníčky mají vaše děti a vlastně i kdy a jak se k nim vůbec dostaly.

Případně připište, co dělají nejraději, když zrovna nic nemusí a mají čas jen pro sebe (ať už je to koukání na televizi nebo něco akčnějšího).

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3
77olga77olga
27.5.2013 v 19:45:43

Úplně jsem zapomněla na vodu – dcera ji miluje, takže nynější počasí nás vysloveně deptá, poněvadž fakt nevím, kdy napustíme bazén. Loni se na dovče naučila plavat bez rukávků, ale je potřeba to pořádně trénovat. Zatím to bylo ještě tzv. “s jazykem na vestě“.

77olga77olga
27.5.2013 v 19:45:39

Úplně jsem zapomněla na vodu – dcera ji miluje, takže nynější počasí nás vysloveně deptá, poněvadž fakt nevím, kdy napustíme bazén. Loni se na dovče naučila plavat bez rukávků, ale je potřeba to pořádně trénovat. Zatím to bylo ještě tzv. “s jazykem na vestě“.

77olga77olga
27.5.2013 v 19:38:24

Dcera /6let/ chodí na aerobik-zumbu. Je již ve výběrovém týmu, tréninky má 2x týdně 2hodiny plus víkendová soustředění. Zrovna tuto sobutu vyhrály zlato a stříbro na finále ČR v Praze. Velmi ji to baví. V létě jsou to jinak in-liny, kolo a v zimě brusle. Hrozně ji baví skákat na trampolíně, momentálně se snaží učit salto. Obecně je tedy sportovně založená. Naopak kreativní moc není /má to po nás, po rodičích/. Co ji samozřejmě velmi baví: iPad, PC a TV.

PetraPetra
24.5.2013 v 9:21:54

nuninko, to se paní učitelka evidentně minula povoláním… škoda :-( ale třeba si zase teď o to víc užije tu zumbu, když má srovnání…

…neustrnout ;-)

nuninka
24.5.2013 v 9:08:23

Petro problém byl v učitelce. Docela na tu jejich skupinu kašlala. Vystoupení jenom jedno ročně. Žákovské knížky nedostaly ani ve třetím ročníku, přitom jiné děti je měli už od začátku. A Markétka říkala, že i v tělocviku je větší zábava. Když jsem chtěla vědět co teda vůbec dělají, tak mi řekla, že běhají a skákají. A k tomu si tam nenašla za celou dobu ani kamarádku. Učitelka po nich dost často křičela a uměla jim také pěkně zmenšit sebevědomí. Např. jim říkala, jak jsou neschopné nebo tlusté…..

Teď chodí na zumbu a je z ní naprosto nadšená. Jezdí na vzstoupení a závody. A je nešťastná, že po sobotním závodě pro letošní školní rok zumba končí.

JanaKJanaK
24.5.2013 v 8:58:32

Jani, hodně záleží na místních možnostech, většinou jsou děti rozděleny podle věku – 3-6 přípravka, 6-11 mladší žáci, 11-15 starší žáci a 15-18 dorost.
Nejjednodušší je dojít se zeptat přímo na stanici, případně prozkoumat stránky, pro info tady jsou ty naše http://hasici-celakovice.cz/.

Připravovat nijak nemusíš, všechno by se měl naučit tam, akorát je potřeba fyzická zdatnost, jak jsem se přesvědčila, ani šestiletí nemají kolikrát sílu zapojit hadice, takže sport všeho druhu není na škodu.

Jen pro zajímavost, můžeš prozradit, odkud jste ;) třeba bychom se někde mohli potkat.

Přípravky většinou nezávodí, i když znám okresy, kde jsou normálně zařazeny do celoroční soutěže (jmenuje se Plamen).
Ostatní věkové skupiny normálně soutěží – na podzim je většinou závod požární všestrannosti (my mu říkáme braňák), kde děti střílej ze vzduchovek, uzlují, určují topografické značky, vhodné a nevhodné hasící prostředky, lezou po laně, nebo odpovídají na otázky ze zdravovědy. Samozřejmě s vyšším věkem jsou i ty stanoviště těžší (dají se nalézt na netu, nebo lepší je youtube, je to tam pěkně vidět).
Přes zimu se plní odznaky odbornosti (to je složité na vysvětlování, je to jedna z podmínek, aby na jaře dostali body do soutěže), píše se kronika, dělají různé soutěže.
Na jaře je pak druhé kolo Plamenu, tam je několik disciplín – opět podle věku, např. mladší běhají požární útok, štafetu dvojic a štafetu 4×60, starší mají ještě několik disciplín navíc.

Jestli tě ještě něco zajímá, klidně se ptej, snad budu umět odpovědět, jo a vše nej k dnešnímu svátku :D

PadméPadmé
23.5.2013 v 17:38:11

Ahoj Petro, tak Ty ještě podotázky? ;-)

K tomu “výtvarničení“ – jako takovému – se už teď nevrací.
Pravdou je, že využívá jisté poznatky či znalosti (nebo dovednosti) na PC. Umí si udělat úžasné prezentace do školy na PC, natočit video, upravit si ho, dát si k tomu zvuk.
Tuším, že “něco“ v něm zůstalo (semínko bylo “zaseto“) :-).

To plavání má pravidelně, pod “vedením“, tréninky.

Lyže ne. Zpočátku měl instruktora, když byl malý. Ale teď už ne. Lyžuje jen tak, pro radost :-).

A k tomu volnému času – čte. Hodně čte. Louská jednu knížku za druhou a já nestíhám nakupovat :-D. Např. k narozeninám dostal dvě knížky a už je má přečtené! :-)

No a pak samozřejmě počítač :-). Když má volno, nejvíc asi o víkendech, tak si hraje nebo čte (knížky v internetové podobě) nebo komunikuje se spolužáky atd. atd.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

jana231jana231
23.5.2013 v 15:56:42

jani,zrovna tenhle vikend jsme byli se podivat na
hasicskych soutezich. Kluka to nadchlo. Prosim te, od kolika let
lze maleho prihlasit do hasicu,mela bych ho nejak pripravit?
a co se tam takhle uci? my mame hasice u baraku, tak bysme to radi vyzkouseli.diky

JanaKJanaK
23.5.2013 v 15:14:37

Peti záludná otázka.
Zatím je oba baví víceméně všechno, u nás jsou hlavním koněm hasiči, i když tu starší ty tréninky moc nebaví, ale já ji využívám hlavně jako praktikanta, protože s dětmi to opravdu umí.
Když to vezmu po pořadě, tak u starší kromě hasičů nejvíc koně, nejradši by jednoho měla doma, znáte to. Tento rok je bohužel trochu flákáme, protože prostě nejsou penízky ani čas dojíždět. Jinak ji baví malování, občas čtení a momentálně si vymýšlí příběhy, stylisticky ji to ještě musím upravovat, ale témat má dostatek, tak uvidíme. V tomto se hodně pomamila, protože já píšu skoro pořád a v šuplíku mám těch nedodělávek docela dost, další i v hlavě, akorát bych potřebovala mít čas je dodělat.

Mladší je sportovec tělem i duší, miluje pohyb – odmala je takové to klubko háďat. Začalo to asi seriálem Lazy Town. Sportacuse obdivuje dodnes a kvůli němu se naučil kotouly, roznožky, hvězdy, přemety a já nevím co všechno. Moc mě mrzí, že v okolí nemáme gymnastiku, protože tam by určitě ty jeho schopnosti vynikly. Momentálně chodí tedy na hasiče a protože má sílu, tak většinou spojuje “Béčka“ (ty větší hadice), všichni mi tam fňukaj, že by chtěli na proud, bohužel jich tolik nemám :D
Kromě hasičů dělal fotbal, akorát on ty týmový hry nedává, potřebuje se pořád hýbat a jak musí chvíli čekat, tak vyvádí kraviny. Jinak tady toho vyžití moc není. Rád jezdí na všem, co má kola – od bruslí po velké kolo, lyžujeme, plaveme, prostě sport všeho druhu.
Jo a teď jsem si vzpomněla, oba moc rádi lezou na takové ty zkušební zdi, což mě je špatně jen na ně koukám :D

ksanda.1MD
23.5.2013 v 11:41:26

My jsme se právě ptali i v jiné tenisové škole a tam nám řekli, že ať si doma malá pinká o zeď a pak teprve ať přijde – že na začátku se nic jiného nedělá, že toto musí zvládnout než jde na síť, tak koukám, že to pravidlo asi neni.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist