Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Na co mají vaše děti talent?Na co mají vaše děti talent?
PetraPetra
14.5.2013 v 10:50:36

Ten umí to a ten zas tohle…
V čem jsou vaše děti šikovnější než ostatní? Co jim jde lépe než většině vrstevníků?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4
VladanVladan
27.5.2013 v 21:56:20

Marinado, s tím co jsi napsala ve svém posledním příspěvku, až na jednu drobnou výhradu, naprosto souhlasím. Tou výhradou je to, že na ten schůdek v mozku ten dotyčný sice může dostoupat, ale ne tak bezproblémově, jak píšeš.

Já tomu schůdku říkám strop. Myslím si, že se každý narodíme hodně hluboko pod tímto stropem, a pak je na nás a dalších okolnostech (mnohé popisuješ i ty), jak blízko se nám podaří k tomu stropu “vyškrábat“. Dojít až ke stropu ale podle mne určitě není cesta jednoduchá a dá zatracenou práci :-D

A taky si nejsem úplně jistý, jestli se toho stropu vůbec můžeme dotknout. Ale to by bylo na dlouhou debatu… ;)

Vladan Jílek
www.uspesnedeti.cz

PetraPetra
23.5.2013 v 9:01:15

Marinado, Vladane, pěkně jste se do toho tématu pustili :-) V otázce jsem měla na mysli talent ve smyslu šikovnost na něco, to, co jde člověku o něco snáz než ostatním. Pak už by mohla být řeč o různé míře talentu.

Jinak si dovolím propojit tuto diskuzi s dnešní od Kšandy, která navazuje na vaši debatu o inteligenci a ptá se Co je to inteligence?

…neustrnout ;-)

MarinadaMarinada
23.5.2013 v 7:50:27

Vladane, já si taky myslím, že inteligence je vrozená :-)
Vnímám to jako nějaký schůdek v mozku, ke kterému ten dotyčný vědomostně bez problému dostoupá (pokud je mu to umožněno) a další schod navrch by mu už dal hroznou práci (pokud to teda vůbec dokáže překonat – a to nejspíš ne).
Ale obecně si myslím, že málokdo dostoupá k tomu svému maximu.
A pak taky záleží na tom, jak je ten dotyčný v tom stoupání po schůdkách podporován rodinou, školou, okolím, velkou roli hrají podle mě i zážitky ze života, možnost poznávání nových míst, atd.
Ale co jsem se v práci přesvědčila, mnohem víc než vysoké IQ je důležité umět si ty chybějící informace někde zjistit :-)

marika81
22.5.2013 v 21:52:37

U dcery kreslení, sport a u syna to ještě nevím, ale myslím si, že na svůj věk a na kluka taktéž pěkně kreslí a tahle činnost oba strašně baví, spotřeba papírů jde u nás na tuny, dokonce si papíry přejí i každý rok pod stromeček :-)

Já osobně je do ničeho nenutím, nechávám tomu volný průběh, akorát se svolením dcery jsem jí přihlásila do výtvarného kroužku, aby se více realizovala, než jen doma a ve škole a myslím si, že jí to moc baví a každý týden donese domů nový neotřelý nápad ve výtvarné činnosti :-)

A jo ještě, syn je teda kadet a určo nejlepší v rozbíjení autíček a hraček, to, co on už rozbil a rozmontoval je šílené :-)

VladanVladan
21.5.2013 v 21:19:39

Marinado, to je samozřejmě otázka pohledu na věc. Záleží, jak nadání každý z nás vnímá. Nedávno jsem na fb vedl diskusi s kamárádem, který tvrdí, že inteligence se nedá ovlivňovat (pro něj je inteligence daná a neměnná a přes to nejede vlak… ale jak inteligenci chápe, to již vysvětlit neumí… a to se potom špatně diskutuje). Já jsem opačného názoru. Zase to ale vychází z toho, jak daný jev chápeme. Příroda sama o sobě je v neustálém pohybu a když se něco přestane vyvíjet, umírá to.

Druhou věcí je i to, že určité předpoklady dítěte pro něco (ať nepoužívám slova talent a nadání), se dají u dítěte do značné míry rozvíjet a ovlivňovat. Já bych skoro řekl, že všechny vlastnosti se dají u dítěte rozvíjet. Má to jen dva předpoklady – musí se chtít a musí se vědět jak :)

Vladan Jílek
www.uspesnedeti.cz

MarinadaMarinada
20.5.2013 v 9:02:31

Vladane, tak já se na Tebe nesesypu, ale nesouhlasím s tím, že každé dítě má na něco talent :-)
Rozhodně si myslím, že každé dítě je na něco šikovné, ale talent, to je pro mě něco opravdu mimořádného a něco, co zpozorujr i někdo jiný než láskou zaslepení rodiče a něco, z čeho dítě nikdy nevyroste :-)
Je hezké, když malé dítě např. hezky kreslí, ale pořád to neznamená, že je talentované a bude hezky kreslit i v dospělosti :-)

VladanVladan
19.5.2013 v 16:29:51

Inori, na sobě musíme pracovat celý život :) Kdyby pro nic jiného, tak kvůli našim dětem. Čím víc na sobě budeme pracovat, tím lepšími rodiči budeme a o to víc a lépe jim budeme umět pomáhat. Vždycky jsem tvrdil, že dítě je takové, jaké jej udělají jeho rodiče. A nemám tím na mysli jen ten úvodní krátký akt ;) , ale i vše ostatní, co následuje po jeho narození.

TO: MANKAš – nemyslel jsem, že se na mě sesypeš ty, tebe jsem pochopil docela přesně… čekal jsem spíš, že se to nebude líbit některým dalším :)

Vladan Jílek
www.uspesnedeti.cz

lnorilnori
18.5.2013 v 23:15:51

Vladane, to ten moudrý muž řekl hezky :) Občas si lámu hlavu nad tím, jak dítě nebrzdit nebo naopak jestli nejsem moc přísná a tím pádem jestli mu neznechucuju činnost. Nakonec většinou zas a znova přijdu na to, že bych neměla zapomínat na práci na svojí genialitě, aby dítě k tomu všemu mělo taky vzor. Ach jo, pro co pak budu žít, až to odroste. Je tomu skoro pět let a já už myslim na vnoučata :D

nica1nica1
18.5.2013 v 2:41:25

Anetka(10 let) má určitě talent na malování.Maluje manga postavi a musím říct,že ji to opravdu jde,ale ráda hraje i na kytaru a Nicolka ta chce být jako ségra a tak taky maluje-princezny a podobně a obě dvě (to se ovšem nedá mluvit o talentu) s velkou radostí zpívaj-bohužel falešně,ale zato pořád a strašně nahlas a nedej bože Nicolku přerušit-neoblobně začne od začátku :-)

77olga77olga
17.5.2013 v 20:20:22

Pokud pominu vtipné odpovědi typu “na zlobení, na blbiny apod.“, ve kterých též, jako řada dalších dětí, exceluje, tak talent má naše dcera /6 let/ jednoznačně na sport.

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist