Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Jak probíhají narozeniny ve škole/školce?Jak probíhají narozeniny ve škole/školce?
PetraPetra
7.5.2013 v 7:57:50

Co je zvykem u vás ve školce a škole, když má dítě narozeniny?
Nosí ostatním dětem sladkosti? Dostávají “hobla“?
Nebo se to přejde jakoby nic?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »
MarinadaMarinada
9.5.2013 v 11:20:28

To je pravda :-)

LienLien
9.5.2013 v 11:15:14

TAk aspoň máš parťáka, ve dvou se to lépe táhne :-)

MarinadaMarinada
9.5.2013 v 11:08:36

Lien – taky jsme tu ještě s jednou kolegyní za bílé vrány :-) Trvá to už dlouhá léta a stejně občas někdo cítí potřebu okomentovat to :-)

LienLien
9.5.2013 v 10:38:25

marinado to jmse na tom stejně, já musela v nových pracech nahlásit (protože se hned na mě vrhli kdy a jak se přispívá), že se těchto akcí nezůčastním, ani jako oslavenec, ani jako přispěvatel a blahopřející. No koukali na mě všude divně, ale zase mezi řečí minimálně z poloviny vypadne, že je jim to taky nepříjemné, jen se nechtějí odlišovat. Tlak společnosti je opravdu těžká věc.

MarinadaMarinada
9.5.2013 v 9:55:57

Jani, moje dcera taky většinu bonbonů (včetně medvídků) nejí + ani další sladkosti (prý jí to pálí v krku) – a taky se každý vždycky hrozně divil a komentoval to. Bylo jí to hodně nepříjemné. Tak jsme se domluvily, že si bonbon nebo jinou sladkost vezme, poděkuje… a pak to doma vyhazujeme. Je to tak bohužel pro všechny nejjednodušší.

jana231jana231
9.5.2013 v 9:46:18

k tem bonbonum,
si predstavte, ze jsem byla s tehdy dvouletym
synem v MC, ucitelka mu tam za odmenu davala haribo,
ja rekla, ze to neji a co myslite ze ona na to?
Neznam dite, ktere medvidky neji, vy mu ani nedoprejete a
bla bla bla…to me tehdy docela vykolejila.
Samozrejme synovi to bylo lito, ze ostatni deti ten bonbon jedli,
to je to co tady pisete.Takze fakt smutna realita, takhle to fakt chodi. Nerikam ze vsude, ale jedini rozhodne nejsou…

MarinadaMarinada
9.5.2013 v 8:34:02

Bami, diskuze už je mnohem dál (zatím jsem nečetla) – jen Ti chci odpovědět, proč dcera nechtěla vzít na podzim bonbony, když měla narozky…a teď se jí blíží svátek a bonbony opět neponese (nechce).
Od 1.- do půlky 3.třídy měli stálou učitelku, dcera si na ní postupně zvykla a od 2.třídy bonbony chtěla nosit. Pak měly 3/4 roku suply = pro dceru to byli cizí lidi a pravděpodobně proto bonbony na podzim vzít nechtěla. Teď mají už 3 měsíce stálého učitele, ale dceři ještě k srdci nepřirostl a pravděpodobně proto bonbony opět vzít nechce. Co jsem tak postřehla, tak letos už v té třídě nosí bonbony opravdu jen pár dětí…Tak buď už jsou na to velcí, nebo je to opravdu změnou kantora, nevím.

Jinak já když mám narozeniny, tak taky v práci mlčím jako hrob, slavím to jen s nejbližšíma lidma + dvěma kolegyním kupuju naprosto neoficiální dortík :-)
Hromadné oslavy nesnáším – tak možná, že to dcera bude mít po mně :-)

PeťkaPeťka
8.5.2013 v 20:27:02

Poptávka je zase jiná věc. Tohle je krok, který udělala vláda v devadesátých letech, kdyby se zachovala zodpovědně, sajrajty se u nás taky neprodávají. :-(
Ale to je mimo diskuzi, uznávám a omlouvám se…

radka2
8.5.2013 v 15:42:37

peťko, německo je trošku někde jinde. tam si nedovolí hypermarkety vydírat dodavatele ani tak šroubovat ceny. ale to je o tom, kdo je ochoten a za kolik kupovat, ne o vládě. ten váš profesor k tomu určitě taky povídal něco o poptávce, že?:-)
dokud budou lidi kupovat vietnamský a čínský hadry, potraviny podle ceny a ne podle kvality, tak s tím nic stát neudělá.

PeťkaPeťka
8.5.2013 v 15:27:34

Radko, ještě k té vládě, i když to je spíš na jinou diskuzi.
Já si myslím, že přesně to co píše je naivita. Vláda nám stejný názor předkládá na podnose a všichni tomu věříme. Že pokud zatáhnou normy, zakáží vyrábět místo jogurtu aušus, že porostou ceny.
Už i náš profesor na marketing říkal, že to je nesmysl. Naopak sníží se ceny těch nyní dražších potravin, firmy budou muset jít dolů se svojí marží.
Stejně jako se to stalo právě třeba v tom Německu. Proč tam koupíš stejný výrobek nesrovnatelně kvalitnější a někdy i za nižší cenu jak u nás?
Vláda je dle mého zodpovědná za to, že u nás se hojně nakupují sajrajty a zaplatí za to ve formě nemocnosti populace. Ale tohle je věc z nějakých devadesátých let, kdy prostě ty ruce zvedli a dovolili výrobcům to, co jinde možné není. Právě poslanci by se měli nad tím zamyslet, protože to se pak opravdu vrátí na té nemocnosti obyvatel.

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist