Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » na měsíc k moři?na měsíc k moři?
kekunkakekunka
30.4.2013 v 20:33:59

Chtěla bych vás poprosit o vaše názory. Kvůli častým dceřiným nemocím zvažujeme delší pobyt u moře, prý by to mohlo pomoct, kdyby to nebylo jen na týden. Jenže cestovky nabízí jen max. 14 dní, dle dr. by to ale chtělo aspoň 3 týdny, ideálně měsíc. Chtěla bych vás proto poprosit o rady a zkušenosti – kam jet (kde je nejzdravější ovzduší), kde se ubytovat (dobré i špatné zkušenosti), kde je to vhodné pro děti (aby se po dvou týdnech na jednom místě neukousali nudou), … Cokoli, co vás napadne. S dcerou by jel asi jen manžel, abychom to vůbec měli šanci zaplatit. Budu moc ráda, když mi napíšete vaše zkušenosti. Jsme ve fázi hledání možností a zvažování pro a proti. Předem díky za rady!

Stránky: [1] 2
halinahalina
1.5.2013 v 21:00:24

Já u své dcery mám velmi dobrou zkušenost s termály na Slovensku – konkrétně v Podhájské. Tam má voda složení hodně podobné Mrtvému moři. Byli jsem tam s dcerkou dvakrát -jednou týden a tři roky na to týdny dva. A fakt to mělo vliv lepší než moře, ať už jsem byli v Řecku,Egyptě, Tunisu… A je to finančně daleko přiznivější, bydlet se dá v soukromí. Je to vlastně za rohem.

…starosti, ale hlavně fůru radostí.

alena5alena5
1.5.2013 v 13:54:28

Já právě podle toho že by pobyt u moře mohl prospět tipovala že jsou to dýchací nebo kožní problémy a na to lázně pomáhají,samozřejmě nevím o vás víc,proto jsem se na ty lázně ptala.Třeba nám lázně doktorka nikdy sama nenabídla,musela jsem si o ně říct sama.Co jsem našla při hledání dovolené tak mě zaujalo tohle-
http://www.hellastour.cz/pobyty/paralia.html
,ale osobní zkušenost nemám,tu budu mít až v srpnu a to je pro vás pozdě

kekunkakekunka
1.5.2013 v 13:24:16

aleno5, jak jsem psala níž, dcera ještě věkem není v příslušné kategorii, takže s pojišťovnou máme smůlu. Na lázně jsem se samozřejmě taky ptala, ale dr. si myslí, že na její problém by nepomohly, že by některé lázeňské procedury mohly pomoci s některými jinými potížemi, které vyplývají z jejího prvotního zdravotního problému, ale ten hlavní problém lázněmi vyřešit prý nejde. Prý by mohl pomoci právě delší pobyt u moře…

kekunkakekunka
1.5.2013 v 13:18:16

babofko, já neřídím a riskovat jízdu autem, spoustu hodin za volantem, to je pitomost. Musel by jet v noci, aby to dcera vydržela, ale to zas riskuje mikrospánek a podobně. Autem ani náhodou. Leda na etapy, vždy dvě tři hodiny, někde se ubytovat a druhý den jet, ale takhle by k moři dojeli kdovíkdy. :) Jet k moři autem u nás opravdu není reálné.

Máme trochu obavy objednat si jen tak nějaký neznámý apartmán a podobně, proto tato diskuze, byla bych ráda za nějaké zkušenosti, tipy na dobrá místa. Aby tam případně nedojeli a nezjistili, že je všechno jinak – hůř…

Peťko, ono asi každé dítě reaguje jinak a některým opravdu stačí kratší pobyt. U nás to nezafungovalo. :(

alena5alena5
1.5.2013 v 12:58:08

Kekunko a na takový pobyt co pořádají zdravotní pojišťovny jako je např. Mořský koník by jet ještě nemohla?A nezkoušeli jste i pobyt v lázních-nám teda dost pomáhaly.
A jinak pokud na tak dlouho k moři,asi bych si bez cestovky zařídila někde apartmán a letenky,protože cestovky asi takhle dlouhé pobyty nenabízejí.I když viděla jsem u některých že nabízí spojení 2 pobytů,ale sleva moc velká nebyla,tak nevím jestli se to vyplatí

PeťkaPeťka
1.5.2013 v 10:39:53

Mě se líbí, jak všichni doktoři doporučují pobyt u moře či na horách na min. 3 týdny, nejlépe měsíc. :-) A ještě lépe 3x do roka. :-)

Starší dcera jezdila od školkového věku k moři každý rok, vliv na zdraví to nemělo, byla často nemocná i tak. S mladší jsme naopak jezdili do hor a tady bych i řekla, že vliv to mělo. Ono asi záleží, na co konkrétně.
Naše kožařka tvrdila, že na ekzem u dítěte nemá týden vůbec žádný vliv, když jsem jí tenkrát řekla, že jedeme do termálek, že to chce alespoň 3 týdny. Byli jsme týden a malá přijela zcela bez ekzemu, který se už od té doby neukázal a nebo jen velmi maličko. :-)

Zkusila bych jak píše babofka, domluvit si apartmán přímo přes někoho, kdo už má zkušenosti s ubytováním apod. Radka dávala odkaz na ubytování, tak třeba se domluvit s majitelem přímo a obejít tak cestovky. Mohlo by to opravdu vyjít levněji.

babofka
1.5.2013 v 10:24:02

kekunko, a nepřemýšleli jste jet třeba autem namísto letenek? My jezdili od prckových 6 měsíců autem do Chorvatska (na Istrii), můžeš si přes cestovky objednat APT na 14 dní, ale není asi problém vzít 2 turnusy. Nebo booking.com a podobné ubytovací servery.
Případně vyhlídnout něco konkrétního a domluvit se přímo s majitelem APT, apod, že chcete jet na dýl, třeba i na ten měsíc a možná by vám udělal cenu, ale je asi lépe mimo hlavní sezónu (méně lidí a nižší ceny). A APT jsou s dětmi myslím úplně ideální.

kekunkakekunka
30.4.2013 v 23:47:21

radko2, manžel proto, neb já ještě kojím prcka, možná už v té době kojit nebudu, ale nevím. Každopádně odjet od dvouletého, nebo jet s dvouletým sama k moři (tj. vyřizovat pro něj pas a všechny ty papíry kolem…), to je blbost. Nemluvě o ceně za letenky. :(

A dcera už u moře jednou byla, na 10 dní a vůbec žádný pozitivní efekt to na ni nemělo! :( Do dvou týdnů od návratu jsme ji měli doma na antibiotikách a z nemocí až na párdenní záchvěvy zdraví nevylezla až do léta (bez přehánění). Nevím, jestli i ty pouhé 4 dny do dvou týdnů by mohly udělat rozdíl mezi zdravým a nemocným dítkem…? Proto uvažujeme o delším pobytu.

kekunkakekunka
30.4.2013 v 23:41:59

nuninko, dr. si může psát, co chce, záleží na pojišťovně, co nabízí a proplácí. A my bohužel nespadáme do správné věkové kategorie, aby dcera měla nárok na moře. :( Navíc by tam musela sama, a na to je ještě malá…

radka2
30.4.2013 v 21:14:32

proč jen manžel? pobyty jsou většinou so-so, my se střídali, jeden týden manžel, v sobotu jsem ho vystřídala, dítko zůstalo atd…podle mých zkušeností stačí i dva až tři týdny a na zdravotním stavu je to sakramentsky znát.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist