Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Pálení čarodějnic?Pálení čarodějnic?
PeťkaPeťka
27.4.2013 v 14:04:21

Konají se ve vašem městě nějaké hromadné akce? Budete pálit doma v kruhu rodiny či přátel?

A jaké dobrotky chystáte na ohýnek? Klasické vuřtíky, nebo připravujete nějaké specialitky?

Stránky: [1] 2
lnorilnori
1.5.2013 v 22:35:27

U nás byly čarodky dopoledne ve školce ve stylu maškarních. Kdyby dělali ohýnek, tak nevím, co by dali opíct vege dětem a jak by řešili “Proč on má tohle?“. Tyhle akce jsou ve školce vždycky povedený.
Vyzvedávala jsem už po obědě a jela jsem s malou na pohádkový pochod s lesními skřítky, to měli taky moc pěkně udělaný. Pak jsme jely vyzvednout tatínka, výjimečně nejel autem, což se mu počítá jako obrovský plus, šel s náma na malostranský pochod čarodějnic. Malou se mi povedlo posadit do vozu s čarodějnicí na upálení, která se musela sama přivázat :D Průvod šel na Karlův most, kam ten vůz nemohl a my jsme v tu chvíli fotili průvod úplně zepředu, vůz s malou jel v tu chvíli jinudy, proběhla menší panika, srdce bušilo až v krku, ale něco v duchu nám říkalo, že ten vůz zase najdeme, protože musí dojet na Kampu. Dopadlo to dobře :) Při rozdělávání ohně fouknul vítr hodně do strany, pro ty u ohně to bylo hodně nepříjemný, ale naštěstí se nic nestalo a potom už tolik nefoukalo. Chystali jsme se ještě na ohňostroj na Ladronce, ale kamarád s přítelkyní se tam byli na chvíli podívat a volali, že tam je spousta opilejch “dětí“ a vypadá to tam jako po boji, tak jsem ráda, že tam jsme nejeli. S malou jsme ve stanu protancovali noc a dneska jsme prospali den :)

ksanda.1MD
1.5.2013 v 21:56:38

No, tak já jsem konstatovala, že s mojí povahou jsou tyhle akce pro mě za trest. Teda – byli jsme na “čarodějnicích“ u malého ve školce – to bylo super… pěkně připravené soutěže, opečený buřtík… Fakt milé. Pak chtěla malá do průvodu u nás ve vsi – to taky ještě šlo, ale pak to začalo. Zapálili oheň – u nás nebývá nic extra hranice, ale… strašně foukal vítr, takže z hranice lítaly jiskry… vůbec se u toho nedalo být. Tak jsme se s dětmi uklidili do ústraní. Pak si děti chtěly opéct buřt – to se dělá speciální “malý“ ohníček u kterého se však také nedalo být, takže malé (syn už měl ve škoce, takže měl “zákaz“) tatínek opékal buřta, malá za nim jen na minutku odběhla (a to podotýkám, že byla v “bezpečné“ vzdálenosti) ale i tak ji spálila jiskra, tak jsem měla sto chutí jít domu. Ale dětem se tam líbilo – byla disko… No, pak manžel musel odjet, tak jsem tam zůstala s dětma sama a to teprve bylo – ohně už byly téměř dohořelé, ale i tak… dcera chtěla lítal s dětma, malý tancovat na parketu… Tak jsem tančila, okem sledovala, jestli dcera dodržuje hranici… Jsem fakt hysterka.

lnorilnori
1.5.2013 v 21:42:40

Tak jak jste slavili?

Pěťko, jak jsi pořešila ten kostým?
Já ušila trochu volnější, tak jsem pod něj malý dala ještě mikinu a na punčochy teplý kalhoty. A užili jsme si to parádně, dokonce i tatínek se nechal přesvědčit aspoň na večer a teď jdu hodit nějaký fotky do galerie. Pršelo až vnoci a jenom slaboučce.

LienLien
30.4.2013 v 22:17:10

U nás kvetou :-)

nuninka
30.4.2013 v 22:09:46

Třešeň nevím, ale my máme krásně rozkvetlou broskev. :-)

PeťkaPeťka
30.4.2013 v 22:02:47

Tak co, nikdo nebyl upálen?

My nakonec opékali jen vuřtíky, nabalení do dek a pod slunečníkem kvůli dešti. :-(
Ale nevadí, grilovací sezona přeci teprve začíná!

Hezky si užijte 1. 5. a nezapomeňte na líbačku pod třešní. Jsou už vůbec rozkvetlé? Ani jsem si nevšimla!

PeťkaPeťka
30.4.2013 v 12:21:09

Tak nějak smutně koukám z okna a nejspíš z toho opékání letos nic nebude. U nás je docela zima, zataženo, v noci pršelo, tedy všude mokro.
Malá ale rozhodně chce lítat venku v kostýmu čarodějnice, prý si pod něj vezme punčocháče! Když jsem jí řekla, že to opravdu nepůjde v 8°C běhat v lehkém kostýmku, urazila se. Jsem zvědavá, jak tento “závažný problém“ tedy nakonec vyřešíme. Když si něco vezme do hlavy, těžko s tím hne.

Jindriska8Jindriska8
29.4.2013 v 23:29:01

U nás se bude pálit v kempu na Rozkoši,tak doufáme,že nebude pršet.

Buresátko

Anonym
29.4.2013 v 21:27:15

Tak mi většinou chodíme k nám na hřiště – je tady čerodějnický průvod a pak opékání buřtů. Dnes jsem měla opravdu co dělat – ráno jsem si přečetla u malého ve školce, že mají mít vyrobenou čarodějnici, tak jsme odpoledne s malým vyráběli a po třetí přijela malá ze školy a oznámila mi, že mají mít zítra do školy převlek, takže jsem teď došila a dovyráběla pavoučky… A to nám ještě večer děda dovezl pytlovinu, kterou jsem nemohla nikde sehnat a tak malá prohlásila, že do školy půjde za hezkou čarodějnici – udělala jsem jí šaty z kytičkovaných šatů… a odpoledne půjde do průvodu za ošklivou – tím myslela, že jí ještě ušiju něco z té pytloviny. Takže já zítra dopoledne budu šít převleky malému i malé. Od 15:30 dělá školka čarodějnice, takže půjdeme všichni tam a od 18 na čarodějnice u nás. Kšanda

JanaKJanaK
29.4.2013 v 17:04:38

Bami, moc krásná čarodějka, jsem ještě nestihla ti to pochválit :D

Určitě tušíte, že já moc čarodky nemusím, většinou máme práce nad hlavu a takové to “normální“ posezení u ohýnku je velmi výjmečně. Poslední léta nás to už trochu omrzelo a jezdili jsme ke kamarádům na společný ohýnek a to tedy bylo super.
Normálně totiž máme pohotovost a místo slavení objíždíme všechny táboráky v okolí a hlídáme aby se nikomu nic nestalo. Jednou jsem byla s dětmi na nějaké společné akci z MDDM a při závěrečném opékání buřtíků se mladej houpal a žuchnul z houpačky přímo na kebuli, takže v kostýmu a špinavý jsme vyrazili do nemocnice, taky žůžo.

Letos tu máme v okolí asi 5 ohňů, jeden naštěstí po obědě, tak se to snad obejde bez pohrom.

Přeji všem hlavně beznehodové odpoledne – myslete na to, že materiál vašich kostýmů je většinou veelmi hořlavý, proto pozor na jisky a plamínky – z dobrého ohně by se rázem mohl stát ohýnek zlý ;)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist