Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Mají mít homosexuální páry možnost adoptovat děti?Mají mít homosexuální páry možnost adoptovat děti?
PetraPetra
24.4.2013 v 9:12:10

Už asi taky víte o tom, že Francie definitivně schválila sňatky homosexuálů – součástí zákona je i možnost adopce homosexuálními páry. Byli byste pro, aby podobný zákon platil i u nás?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4
lidka01lidka01
2.5.2016 v 15:42:24

Také naprosto souhlasím s zurekpert! Proč by měly být děti v dětských domovech nebo kojeneckých ústavech, když tyto páry zkrátka děti mít přirozenou cestou nemohou…

SonkySonky
1.5.2016 v 9:02:51

Souhlas se zurekpetr. Přesné.

zurekpetr
8.5.2014 v 14:11:08

A proč ne? Nezařídila to příroda tak, že u některých živočišných druhů se tyto páry se starají o mláďata uhynulých rodičů?
Pro dítě bude asi vždy lepší, když se o něho starají muž a žena, ale v případě nouze je to podle mě lepší, než kdyby bylo v dětském domově.

MarinadaMarinada
29.4.2013 v 8:20:00

Dětí k adopci přebytek je. Ale bezdětné páry mají většinou jako požadavek nízký věk dítěte a chtějí bílé dítě.
Dětí volných k adopci, kterým tímhle sítem neprojde, je většina…

Jindriska8Jindriska8
28.4.2013 v 16:12:58

Děti potřebují oba rodiče,od každého pochytí něco,to je můj názor.

Buresátko

Danniella
28.4.2013 v 15:41:37

Jenže dětí k adopci není přebytek. V ústavech jsou děti, které do adopce jít nemůžou, protože to systém z různých důvodů neumožňuje. O těch důvodech si můžeme myslet leccos, některé jsou jasné, jiné méně.
Tak nevím. Nemám na to výrazně vyhraněný názor, ale prostě mi v tom něco nehraje.

77olga77olga
28.4.2013 v 14:09:08

Jednoznačně NE!

babofka
27.4.2013 v 9:20:04

Padmé, proč by ses na to dívala špatně? Prostě je to Tvůj názor a basta fidli ;-)

Pravda, nejsem velký přírodovědec, ale předpokládám, že pokud v přírodě mláděti například zemřou rodiče, případně ho opustí (což se v přírodě nestává asi tak často jako u lidí), pak se ho smečka/jiná matka, ujme. Když dáš kachně kuřata, přijme je. Další případ – kukačky – cíleně roznášejí svá mláďata do cizích hnízd. Atd.
(Nepředpokládám, že by mládě nechali uhynout. Což ani my, lidé, nedopustíme.)

Co tím chci říct. V našem lidském světě se asi vždycky najdou rodiče, kteří z nějakého důvodu odloží své dítě. Nejde tedy o to, že by heterosuxuální páry cíleně přiváděly na svět děti proto, aby jej páry homosexuální mohly adoptovat :-)
A pokud jsou děti odložené, pak vnímám jako lepší alternativu možnost adopce jakýmkoli, tedy i homosexuálním párem.

Souhlasím ale s tím, co tady zaznělo. Tedy možnost zkrátit proces adopce a ideálně aby mohly z ústavů odcházet děti co nejdříve do rodin. Jakýchkoli :-)

PadméPadmé
26.4.2013 v 18:43:04

Ahoj Petro, tohle téma já osobně vnímám velmi citlivě a možná až “nenormálně“. Omlouvám se předem za to, co napíšu, ale já to tak cítím a vnímám.
Přesto – jak to vnímám já, vím, že ostatní lidé mohou mít jiný názor než já a ten jiný názor nikomu neupírám. A je i možné, že se na to já dívám “špatně“.

V přírodě je zcela přirozené, že potomka počne samec-samice. Tak to má být a je to v pořádku. Domnívám se, že lidé jsou součástí přírody a mají-li se množit, tou přirozenou cestou, je k tomu zapotřebí muž a žena. Jinou cestou to není možné (v přírodě, tzn. přirozeně). Pro mě je přirozená rodina – maminka, tatínek, dítě.

Nejsem si jistá tím, že to co my lidé děláme, je správné a obávám se, že je to jaksi proti přírodě…
Chápu, že se lidé vyvíjejí, mění se a chápu i to, že se i požadavky společnosti vyvíjejí a mění….

V přírodě by tohle možné nebylo.
Příklad: pokud se narodí vlk-samotář (ať už to nazveme jakkoliv), tak prostě vyhyne. Smečka ho vyžene a on zemře bez potomků.

Domnívám se, že my lidé stále děláme vše pro to, abychom nějakým způsobem přírodu přelstili, obelstili, obešli. A ona si to líbit nenechá. Je nad námi. Matka příroda si to řídí a diriguje bez ohledu na to, co “chceme“ my lidé….

Nicméně – pokud bych já osobně měla volit mezi tím, že je dítě “bez rodičů“ (tzn. v dětském domově) a nemá žádnou blízkou osobu a stojí o něj partnerský pár (homosexuální), možná bych se nechala unést …. a svolila bych…
Ale ne proto, že bych si myslela, že to tak má být. Udělala bych to proto, aby to dítě měl někdo rád a aby to dítě nemuselo vyrůstat v dětském domově….

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

babofka
26.4.2013 v 17:31:40

biovirusko, já bych řekla, že ačkoli to na první pohled není vidět (fyzické rozdíly v pohlavích), tak i páry muž-muž a žena-žena rozdělené role mají ;-)

Já si taky myslím, že dětem bude lépe rozhodně u rodičů, kteří dítě chtějí, než jako nechtěné a nemilované v nějakých ústavech.
A myslím, že děti jsou přizpůsobivé. Když si vezmeme, jaká je v dnešní době rozvodovost, nejméně polovina dětí má 2 tatínky, někteří i víc, jak postupně jde čas a maminka je postupně obměňuje :-) A nebo některé děti trvale žijí třeba jen s jedním rodičem a s druhým rodičem se nestýkají/neznají/nemají.

Takže já bych určitě byla pro, aby dítě dostalo 2 rodiče, byť stejného pohlaví…

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist