Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Jak vybrat plavání pro mrňata?Jak vybrat plavání pro mrňata?
PetraPetra
15.4.2013 v 8:42:44

Vyzkoušeli jste se svými dětmi nějaký plavecký kurz?
Na co by se měly maminky při rozhodování zaměřit? Podle čeho by měly vybírat? Na co by se měly určitě zeptat dřív, než se do nějakého kurzu plavání s dětmi závazně přihlásí?
Za co byste si v takovém kurzu rádi i připlatili?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2
danasidanasi
18.4.2013 v 21:03:28

Semelko, paní Kiedroňová je hodně svérazná ženská. Nechci a ani nebudu se ji zastávat. Já ji poznala již na začátku 90 let. Dokonce jsem byla jako první, která ji se svým dítětem pomáhala propagovat plavání. Její děti znám všechny. Je to bývalá dětská rehabilitační sestra. Pomohla mi u nejstarší s rozvojem pohybu.

Před asi 5 lety mne dorazila, když točila průběh těhotenství a porod své dcery Hanky. Bylo mi Hanky celkem líto. Dokonce jsme to nějak i probrali. Také vím, že chce nehorázné peníze za kurzy lektorek, ale je dosti tvrdá, aby vše dělali podle jejího. Vše musí být až moc tip top.

Někdy mi celkem vadilo, to její happy a neustálý nacvičený úsměv.

Jen jsem mohla srovnat plavání na našem bazéně a bazéně v dalším městě, které byli podstatně levnější. Jen jsem se tak nějak sama vrátila na první místo činu.

…být neskonale šťastný

babofka
16.4.2013 v 20:27:10

Nevím, jaké jsou vůbec možnosti mimo větší města, jestli je vůbec mezi čím volit.

Za sebe – s prckem jsme plavali od jeho 8 měsíců do 6 let. Pak si sám řekl, že už nechce chodit, ale hlavně proto, že kámoši hrají fotbal a on chce hrát 2x týdně s nimi. A z časového hlediska a díky další spoustě jiných aktivit už nestíháme.
Jak ale vybrat. My vybírali z důvodu atopického exému slanou vodu. Důležitá je také teplota vody (miminkům teplejší, starším dětem postupně chladnější). A zázemí – tedy obzvlášť u malých miminek – šatny, přebalovací pulty, hernička, kde se dá po plavání pobýt, ohřát jídlo a aklimatizovat se, obzvlášť v zimních měsících.
O astmatu jsem taky slyšela, zejména v souvislosti s přechlorovanými bazény. Ale co je na tom pravdy nevím, článek ze včerejších novin jsem nečetla.

A pozitivum, které jsem vnímala od prckova malinka a co chválí i jeho dětská lékařka, že je “dobře stavěný“. Rovnoměrně se plaváním (odporem vody) posiluje kosterní svalstvo a je to přirozený a přitom náročný pohyb. Navíc se děti učí, jak se ve vodě (a u vody) chovat.
A pokud navíc chytíte prima instruktora, je to fajn. Děti si hrají, užívají si to a vůbec nemají pocit, že se něco učí. A tak by to mělo být se vším učením :-)

semelkasemelka
16.4.2013 v 19:29:46

Tak mě paní Kiedroňová dost plavání znechutila – chodili jsme do klubu Tedo které koupilo Kenny a změny, které tam zavedli včetně katastrofické rekonstrukce, nás donutili utéci do Břežan (zrovna to povinné cvičení před plaváním mi přišlo trochu nesmyslné – starší děti ano, ale proč nutit i mimina, která jsou úplně hotová z půlhodiny v bazéně…)… změny bohužel byly tak velké včetně celé filozofie, že z tama odešli i ti nejlepší instruktoři.

No ale k tématu, ono ani tak nejde o to, na co se mají maminky zaměřit, ale jakou nabídku mají – tahle diskuze je spíš pro Pražáky či Brňáky, kde je nabídka relativně velká a člověk má z čeho vybírat. Bazény jen pro mrňata, soukromí, vybavení pro děti, to je všechno super, ale je to v málokterém městě. Třeba tady v Kolíně běží plavání pro mrňata ale je to na normálním bazéně v dětské části.
pokud bych měla srovnávat z toho, co jsem zažila v Pze, tak mi přijde že většina klubů pro batolecí plavání je na tom z hlediska hygieny či organizace srovnatelná a jde spíš o filozofii a instruktory – zažila jsem instruktory s nimiž se hodiny “prospaly“ i instruktory, s nimiž i rodiče dostali pěkně zabrat. Ale jde o to jak si s nimi “sednete“ nejen vy ale i vaše děti … my se dostali k instruktorce, ke které jsem nechtěla, protože podle toho jak jsem ji viděla byla odměřená, přísná semetrika, ale nakonec to byla jedna z nejlepších instruktorek

jediné úskalí batolecího plavání vidím v tom, že si dítě může zvyknout na teplejší vodu a potom mu může dělat problémy cákání v chladnější vodě na normálním bazénu (bohužel nám se to stalo) s žádnými nemocemi ani jinými zdravotními negativy jsem se nesetkala..

Magda K.
16.4.2013 v 19:07:49

50 m bazén, jsem se přepsala :-)

…mít největší štěstí v životě

Magda K.
16.4.2013 v 19:06:56

My jsme se syny plavání pro miminka nenavštěvovali, nelákalo to především mě, měla jsem mimo jiné obavy i z nemocí, kožních problémů atd. Navíc naše dětská není zastánce plavání miminek a to samé mi řeklo více lékařů. Se starším jsem navštěvovala kolem jeho 3 let pololetí plaveckou školu, bylo to fajn, malá skupinkadětí, plavčice příjemná a šikovná, ale klukovi se to moc nelíbilo,tak jsme záhy přestali. Naučil se brzy plavat sám v necelých 6, vloni v létě (6,5 r) přeplaval bez problémů 50 cm bazén, plavání ho moc baví, je to pro něj velká zábava, relax, chodíme plavat hodně, ale to organizované není nic pro nás. Navíc je dost drahé. Ale samozrejmě znám děti, kterým se to moc líbí, prospívá jim to v pohybových dovednostech atd. Zásadně proti tomu nic nemám. Ale ani s mladším to vyhledávat nebudu.

…mít největší štěstí v životě

danasidanasi
16.4.2013 v 17:11:24

prosím za prominutí překlepu vývoji

…být neskonale šťastný

danasidanasi
16.4.2013 v 17:06:21

Petro, tak na co se zaměřit???

Důležité asi je, co daná maminka očekává. U prvního dítěte jsem nevěděla do čeho jdu. U dalších již ano.

Plavání maličkých na veřejných bazénech. Úplné miminko se rachní v látkové vaně. Ta se napouští jednou za týden. Hrozná představa. Miminka se jistě počurají, ne každá matka si umyje pořádně ruce, až po ramena. Dítě do vody pak potápí a to, i když vetšinu vody vyplivne, jistě nějakou spolkne. Chtěla bych tedy plavat pouze v pondělí ráno jako první.

Starší děti, přijdu nemám je kde položit – na normálním bazéně, nemám možnost je nakrmit, musím opustit daný prostor ihned.

Asi jsem zmlsaná z našeho plavání, i když hodně připlácím. Dojdu do zmíněné bývalé mateřské školky. Kočárek mohu zanechat bez obav ve vstupní hale. Vstup je jen na bzučák a než otevřou dívají se kamerou.
Přezuji se a zanechám kabát, či bundu, zamknu skříňku. Pokračuji dále, kde mne vítá recepční. Dojdu do místnosti, kde se převlečeme do cvičebního, dáme si věci do skříňky, zamkneme. Jdeme do další místnosti cvičit. Cvičí půl na půl mamky i miminka. Povídáme si u toho básničky, zpíváme. Lektzorka poví i něco k vívoji daného dítěte, neb plavou děti stejně staré. Starší děti zde cvičí sami a již i v další místnosti mohou vytvářek první kresby, velikonoční vajíčka, či jiné aktivity. Jsou zde záchody i umyvadlo.

Pak se zajdeme do první místnosti převléci do plavek, vezmem ručníky a mýdla a jdeme k bazénu. Já se převlékala jen do osušky, plavky jsem oblékala, až po umytí i dítěte. U bazénu jsou záchody, sprchy a sauna. Jsou zde nachystané postýlky, aby jme mohli děti položit a sami se jít bez obav osprchovat. Pak umyješ títě, nasadíš plavečky a jdeš do vody. Skupina je o pěti. Dohromady je nás 11 i s lektorkou.
Pokud se dítě nechce potápět, nikdo ho nenutí. Jsou i maminky, které se nikdy nepotopí, prostě to respektují. Plavou vše ostatní.
Lekce končí osprchováním a teplou saunou.

Vracíme se do první místnosti, kde v klidu může dítě i vy pojíst a odpočinout si. Dáte si třeba kafe, či čaj. Poklábosíte.

Ano jsem rozmazlená, na veřejný bazén bych nešla.

…být neskonale šťastný

LienLien
16.4.2013 v 8:41:39

Hlavně bych se dobře rozmyslela, jestli je to pro moje děti nutné, starší dcerka taky chodila a ve chvíli, kdy už měla svůj názor (cca 3.5roku) mi sdělila, že o to opravdu nestojí. Jako miminko se i potápěla – chudák se nemohla bránit a pak už nechtěla, nakonec to dopadlo takto a můj pocit z toho všeho je, že kdyby uměla mluvit, poslala by mě někam už dávno :-).

halinahalina
16.4.2013 v 8:36:15

Ve včerejší Mladé frontě je na téma plavání kojenců a batolat docela velký článek, tam se právě píše o tom astmatu.
Já sama nevím, děti už jsou velké. S Hančou jsem chodívala plavat, když jí byly asi dva roky. Moc se jí to líbilo.
A je astmatička, ale jestli to může mít souvislost, netuším.

…starosti, ale hlavně fůru radostí.

PetraPetra
16.4.2013 v 8:02:39

danasi, díky za postřehy.
Měla bys i nějaký tip, na co se při výběru plavání zaměřit? na co se určitě poptat?

S tím chlorem to čtu prvně. Nějakou logiku to asi má.

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist