Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Jaký jste rodič?Jaký jste rodič?
PetraPetra
9.4.2013 v 9:35:23

Dokázali byste 3 slovy shrnout, jaký jste rodič? – předložky a spojky se nepočítají ;-)

A až to vmáčknete do těch tří slov, můžete to i zkusit rozvést…

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »
zbynula
26.5.2013 v 18:40:02

Podle Zbyňka (5 let) hezká, krásná a dost pracuje. Podle Magdalenky (3 roky) krásná Kateřinka. Víc jsem z nich nedostala…. Podle mě milující, věnující se a bohužel puntičkářská.

PetraPetra
23.5.2013 v 9:44:44

mariko, teda koukám, jak jsi to tu včera rozjela, že by návrat ztracené dcery? ;-)
Tvoje kombinace trpělivá a nervní je okouzlující :-) Na první pohled mi to vůbec nejde dohromady, ale asi tuším, jak to bylo myšleno…

PetuleAdule, díky za podrobný popis, to si vložení do deníčku určitě zaslouží. Tak mě napadá, že by možná mohlo být zajímavé sepsat si takový seznam třeba jednou za pět let a pak to porovnávat.

No a tu trpělivost trochu závidím. Není to tak dávno, co jsem se považovala za trpělivého člověka, ale pak jsem zjistila, že to nějak neplatí v rámci rodiny. Jako učitelka jsem byla schopná v klidu donekonečna vysvětlovat, aniž by mi to dělalo problémy, ale když jsem měla něco podobného vysvětlovat někomu z rodiny, tak už to bylo horší a trpělivost mi brzo docházela. Největší zkouška je úkol z matiky s Aničkou, ale už se teď lepším. Asi to chtělo uvědomit si, že ona prostě přemýšlí jinak. Nicméně v momentě, kdy prohlásí, že to nejde nebo bez přemýšlení odpoví nevím případně plácne totální hovadinu, tak se musím hooodně držet, abych nevybouchla.

…neustrnout ;-)

marika81
22.5.2013 v 21:46:50

Trpělivá, nervní, milující :D

PetuleAdulePetuleAdule
22.5.2013 v 21:35:01

Ahojte, tohle je hodně zajímavé téma, super nápad na otázku Peti :) Zdálo by se to jednoduché, ale přiznám se, že jsem to tu pročítala a snažila se vymyslet jak budu charakterizovat sebe a pomohla až tužka s papírem :)
Tady je, co mě napadlo, v daném pořadí:

- TRPĚLIVÁ – jsem sama o sobě velice netrpělivý člověk a všechno bych chtěla hned, aneb včera bylo pozdě :) … a tak mě zaráží, jak jsem neskutečně trpělivá vůči tomu našemu malému pokladu. Popravdě, absolutně netuším, kde se to ve mě bere. A vnímá to i okolí, takže to asi nebude vsugerovaný pocit :)

- DŮSLEDNÁ – asi někdy až přísná, určitě mnohokrát zbytečně dávám váhu nepodstatným věcem, ale učím se a pracuju na sobě :) Vím, že každému vyhovuje jiná výchova, já se snažím vychovávat k obrazu svému (určitě je to sobecké, protože zastávám hodnoty jako pravda, neúbližnost, tolerance a mnoho dalších, které se do dnešní doby zrovna dvakrát nehodí). Věřím, že najdu nějakou rozumnou hranici, aby malá vždycky věděla kdo je, a že je moc důležité, aby se cítila dobře.

- UKAZUJÍCÍ SVĚT – nejsem zrovna příliš kreativní člověk, zato ale cítím, že jsme (zatím:)) s Adélkou naladěné na stejnou vlnu a hodně se jí věnuju povídáním, ukazováním, vysvětlováním, učením. Je moc šikovná a třeba už ve 20 měsících poznala všechny písmenka v abecedě, nemluvím o zvířátkách a spoustě dalších jiných věcí. Vím, že to nejsou nijak neobvyklé dovednosti, vím taky, že to neni jen mnou, ale právě tou cestou, kterou jsme si k sobě našly :)

Tenhle svůj výtvor si asi vytisknu a dám jí to do deníčku, se asi jednou hodně posmějeme :)

Dětské spací pytle / vaky The dream Bag

ksanda.1MD
11.4.2013 v 22:13:18

Já se teda dětí neptala, ale nedávno jsme “řešily“ s malou, jestli se všem dětem zdají jejich maminky ty nejlepší – tak bych snad taky špatně nedopadla:-).

lnorilnori
11.4.2013 v 21:53:10

Tak jsem se konečně zeptala. Vzpomněla jsem si během dne v autobuse po tom, co prdelka pořád kňourala, že chce sušenku, bonbon… až nakonec nedostala nic. To je pochopitelný, že se nebudu ptát zrovna v takovou chvíli, ne? :D
Takže jsem hodná, dělám dobrý culíky (nechává si narůst dlouhý vlasy a já zkouším všechny možný copy) a vymýšlím skvělý výlety. Potěšilo :)

PetraPetra
11.4.2013 v 8:32:11

Jo a ptala jsem se včera a podle Aničky jsem hodná, hezká a chytrá :-D Majdy se budu ještě muset zeptat ;-)

…neustrnout ;-)

PetraPetra
11.4.2013 v 8:29:19

Lien, nepopsala (trochu záměrně):-)
Když jsem diskuzi zakládala, měla jsem opět svůj rodičovský splín (nějak se mě to poslední dobou drží), takže bych napsala – milující, chybující, unavená – ale nechtěla jsem být negativní, takže přemýšlím o pozitivnější charakteristice. Možná bych to vzala podobně jako Peprmintka a dala bych milovat, mít pochopení, učit se

…neustrnout ;-)

Anonym
11.4.2013 v 8:19:17

peti, kdyz na tom trvas…
tak myslim, ze to treti sluvko bude starostliva:)
Ale jak rikam myslim ze ta nejstastnejsi vystihuje vse…
jedine co bych si prala, abych nekdy mohla dohnat svuj spankovy deficit:)ale jinak si neuzu na nic stezovat.jana231

lnorilnori
10.4.2013 v 22:55:29

Danasi, přísná a hodná mi k sobě sedí. Dodržovat povinnosti a přitom se nestat morousem je obdivuhodný :)

Já se zatím nezeptala, proto ještě nic nenapíšu

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist