Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Vojtova metodaVojtova metoda
raduschka
6.4.2013 v 20:38:03

Ahoj holky,jsem tu nová,ale sem tam sem píšu jako anonym.Zajímalo by mě,jestli je tu nějaká maminka,co má zkušenosti s Vojtovou metodou nebo ji cvičila s prckem?

Stránky: [1]
LussyLussy
8.4.2013 v 11:16:51

ahoj raduschko,

já kolem 2 let malého přestala zvládat při cvičení a podle naší fyzioterapeutky mezi 2 a 3 rokem prakticky žádné cvičení není účinné – dítě má sílu, brání se a ještě nemá tolik rozumu aby pochopilo, že to musí vydržet a spolupracovat.

My máme na rozdíl od Vás horší nohu. Ruka je úplně v pořádku, ta se lepšila už ze začátku vojtění vidětelně rychleji než noha.
Pak nám fyzioterapeutka poradila cviky na jemnou motoriku – třeba třídit malé korálky podle barev nebo jsem smíchala hrách a čočku a hráli jsme si na Popelku.

Nožičku měl hodně zkřivenou, vtáčela se mu dovnitř jako hokejka,takže mu dlouho trvalo než se začal stavět a chodit začal v 21 měsících.
Hodně nám pomáhají kineziotepjy, nevím jestli znáš, jsou to takové speciální náplasti, mají je hodně sportovci a ten tepj mu tu nohu rovná.

Malý má ještě oční vadu a potravinové alergie, a tak jsem mu vyběhala speciální školku, ale nakonec jsme šli k zápisu tady u nás ve vsi do běžné školky, čekám na vyjádření jestli ho vezmou. Já momentálně řeším jen to jídlo, s brýlema tam jediný nebude a nožička se mu lepší, už si o ní ani nezakopává při chůzi.

Jinak hodně cvičíme v rámci hry – různé opičí dráhy nebo leží na zádech a nohama drží overball a já mu ho z legrace beru a on ho musí udržet. To je výborný na posílení pánevního dna a dělám to i s dcerou,která si už OK, ale rozhodně jí to neuškodí.

Chce to fakt pátrat a ptát se a hledat, protože všechno je na té mámě.

Kdybys ještě něco chtěla vědět, tak napiš, já bych mohla psát romány :-)

raduschka
8.4.2013 v 10:16:43

Ještě jsem se Lussy chtěla zeptat,jak moc se synovi levá ruka zlepšila?Používá ji při hraní?Mně řekli,že malej už bude levák,když to má pravostranný,ale normálně že by byl pravák.Tak z toho mám obavy.Pravou ruku používá jako pomocnou,ale nemá v ní moc sílu a má problém s jemnou motorikou.Tak mě zajímá,jak to má tvůj syn.Pravou nohu má zatím bez problémů,má spíš horší tu ruku.Je problém při oblékání a vysvlíkání,když maluje,ujíždí mu papír,nepřidržuje si ho.Má jít od září do klasické školky,tak doufám,že ho vemou.

raduschka
8.4.2013 v 10:10:03

Lussy,mému synovi zjistili taky hemiparézu (pravostrannou) ve 4 měsících,tak od té doby cvičíme.Teď mu budou 4 roky a cvičíme Vojtovku pořád a dlouho ještě budem.Akorát nikdo nic pořádně neřekne,jak se bude dlouho cvičit.Doporučili nám strečink – protahovat celé tělo,protože bez toho taky nejde.Mně ta Vojtovka příjde,když je dítě starší,jako taková udržovačka.Malej u cvičení už nereaguje tak jako dřív.Už to nemá takový efekt.A ještě se synem fyzioterapeutka dělala Bobatha.

MarysekMarysek
8.4.2013 v 9:07:55

Taky jsme se synem cvičili od roku do roku a půl, měl slabé záda…a tím jak byl velký, tak to bylo docela náročné…ale pomohlo mu to…

MarinadaMarinada
8.4.2013 v 7:27:47

Já cvičím Vojtovku s 10ti letou slečnou (skolioza + asymetrie pánve) – díky Vojtovce už je skoro OK, ale tím, že rychle roste, musíme cvičit ještě hodně dlouho…
Hledala jsem na internetu i v knihovně co nejvíc dostupných informací o konkrétních cvicích, ale marně.
Možná je to dobře, protože je opravdu důležité ten cvik dělat přesně a najít ten správný bod+polohu, což by měl naučit profesionál.
Ale co jsem se tak bavila s fyzioterapeutkou, tak nedostatek informací o cvikách je taky dost o penězích – asi jako všechno :-(

LussyLussy
6.4.2013 v 20:52:33

Ahoj raduschko,

Já cvičila s oběma dětma. Dcera narozená v 36.tt – centrální koordinační porucha, cvičila jsem od 3 do 9 měsíců a pak od 2,5 do 3 let, protože se začla zase horšit.

Syn narozený v 34.tt, levostranná hemiparéza, vojtění od 5 měsíců do cca 2 let. Teď mu je 2 a čtvrt, ale už to nezvládám, tak máme jiné cviky.

Zajímalo by tě něco konkrétního?

nuninka
6.4.2013 v 20:48:56

vojtovku jsem s malym cvicila. Znovu bych uz teda nechtela.
Maly se narodil 32-33 tyden a tak to bylo automaticky. Nekdy si rikam, jestli to nebylo zbytecne.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist