Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » šupiny ve vlasechšupiny ve vlasech
HanzliciHanzlici
29.3.2013 v 13:36:23

Maminky, prosím, zavzpomínejte na svá miminka – jak jste je zbavily těch šupinek ve vláskách, když nefunguje olejíček + vyčesávání? A když se mu to rozlezlo už téměř po celé hlavičce…? Díky ;-)

Stránky: [1] 2
zikminkazikminka
30.3.2013 v 9:19:47

když jsme byli na 6 týdenní prohlídce, tak se doktorka divila, že šupinky nemáme a jak na potvoru do dvou dnů ejhle… naštěstí malinko a pak taky jak je Kuabjz strašně vlasatej, není to vidět… jen jsem doted vlasky myla detskym gelem na telo a vlasy a ted myju samponem jen na vlasy a vypadá to na zlepšení :-)

nejkrásnější na světě je dětský smích!

LienLien
29.3.2013 v 18:52:55

Hanzlíci, větší to měla hodně, už se narodila s helmou tak 3mm výšky po celé hlavičce, mazání nepomohlo cca do roka, pak jsem to namazala (olivovým do kuchyně) a najednou šly úplně chucvalce, jak píše Lussy, měla jsem toho plnou ruku. Pak se jí to stejně dělalo, ale jen místy, doteď má, když jí prohlídnu místy nějaký ten kousek. S druhou jsou na tom tak stejně (v tuto chvíli), tak ale nikdy tolik neměla a jen když mi začalo cca okolo roka připadat, že se to množí, namazala jsem a povolilo to. Takže ještě jim to nezmizelo úplně :-)

babofka
29.3.2013 v 18:45:15

Ahoj, nám poradili v lékárně konopný šampon a opravdu pomohl. Nevyčesávali jsme ani jednou, malý měl hodně vlásků a já to odmítla absolvovat – mazání a vyčesávání.
A šamponem se to krásně vymylo…
Tak hodně štěstí!

HanzliciHanzlici
29.3.2013 v 18:19:18

no excipial používám, tak to zkusim i na tu hlávku…

semelkasemelka
29.3.2013 v 18:14:25

když nefungoval olejíček, tak fungoval Excipial U Lipolotio – napatlat cca 15 min před koupáním a umýt .. do týdne to bylo pryč

teď u posledního konečně funguje ten olejíček :D

HanzliciHanzlici
29.3.2013 v 17:05:57

Lussy, tak já doufám, že se nám z toho helma nestane.
Jinak děkuji za všechna doporučení, nějak s tím naložím :-) Právě že se mi spíš nechce to nechávat být, když už jsem s tím jednou měla blbou zkušenost…

LussyLussy
29.3.2013 v 16:45:17

jani,
Lucka to neměla vůbec, ale Mára fakt dost, čekala jsem asi do půli roku,že to zmizí samo, pak jsem to začala patlat slunečnicovým olejem z lékárny (asi za 15,- lahvička) a trochu se to zlepšilo.
Pak mu ale začaly růst vlasy a přišlo mi, že se to zhoršilo a měl toho plnou hlavu, jednu velkou krustu, takovou helmu :-)

Udělala jsem to tak, že jsem mu hlavu jednou po koupání hodně promastila a když mi usnul v křesle v náručí, tak jsemopatrně takovým hustým dětským hřebínkem tu strukturu narušila a pak opatrně chytila mezi prsty kousek té šupiny a sloupla jsem mu to. Šly takto dolů obrovské kusy, když jsem to pak vyhazovala, byla toho plná dlaň.

Všude píšou, že se to hlavně nemá nípat nehty, ale tohle mi přišlo jako takový kompromis. Pak už se mu to nikdy neudělalo.

PeťkaPeťka
29.3.2013 v 16:30:50

Jani, ten Hipp bych nepoužívala, ale když už olejíček, tak obyčejný dětský slunečnicový za pár korun, z lékárny. (vyrábí se ještě?) Nebo Aviril a prý je dobrý taky Bubchen.

MatildaMatilda
29.3.2013 v 16:19:57

Jani, musím říct, že dřív bych nad tím mávla rukou, ale našemu Vladošovi už bude za pár dní 5 roků a bojovali jsme s tím ještě loni. Olejíček, nechat do rána, vyčesat, umýt a tak pořád dokola, měsíc plynul za měsícem, rok za rokem, a vznikly z toho nehezké strupy a vyčesávání už malého bolelo. Paní doktorka nakonec doporučila obyčejnou Ondřejovou mast, kterou jsme to namazali, nechali 24 hodin, vyčesali, umyli a podle potřeby se to mělo opakovat, ale nám to stačilo jen jednou. Ta Ondřejovka prostě odstranila příčinu, proč se to opakovalo a vracelo, nyní máme klid, ťukám ťuk ťuk :-)

HanzliciHanzlici
29.3.2013 v 16:18:41

No on to má tak, že vepředu nad čelem má pár těch opravdu strupovitých šupin a na zbytku hlavičky malé bílé slabé šupinky. A olejíčkem se mi nedaří dostat pryč ani ty ani ty. Anče jsem to nechala být a měla to až do roka, kdy jsem jí to odstranila kerasalem. Jinak jí na to Dr. napsala kortikoidy.

Nevím, jak dlouho můžu být v klidu, za jak dlouho by to mělo zmizet – buď samo nebo po tom olejíčku. Nebo jakým olejem to mazat, aby to uvolnilo?? Já používám hipp z drogerky a šupiny držej jak přilepený.

Lien, kdy ti to u dětí zmizelo samo?

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist