Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » finance a rodinafinance a rodina
Anonym
22.3.2013 v 18:18:47

Holky jak zvládáte rodinný rozpočet? Přečetla jsem si jeden názor a to ten že žena je na rodičovské, nepsala tedy v jakou částku bere ale že 4 lidé žijí z rodičáku a manželův plat celý spoří.

Stránky: [1] 2
Anonym
26.3.2013 v 10:19:36

Z 3800,- se vyžít nedá, to nezaplatí ani bydlení pro 2 a kde je vše ostatní.

zbynula
25.3.2013 v 17:04:10

Ahojky, taky mám jednu kamarádku, která po dobu rodičovské dovolené vyžila jen z rodičáku, měla těch 7600, zbytek dávali na hypotéku. Já jsem byla 5 let doma, ale celou dobu jsem něco málo přivydělala. Šetřit jsem musela celou dobu, hlavně proto, že jsme ještě k tomu opravovali dům. V srpnu jsem nastoupila do práce a ještě až do ledna jsem pobírala rodičák 7600 (dcera měla v ledu tři, ale do práce jsem šla dřív, zaměstnavatel mě požádal, abych nastoupila a hlídání jsem měla). Takže úplný luxus, teď už máme “jen“ dvě výplaty bez rodičáku, ale zatím nám zbývá hodně (relativně, pro někoho by to bylo nic). Je fakt, že rozhazovat moc neumím, ale vyhovuje mi, že už nemusím tak přemýšlet nad každým výdajem. Třeba nemám páru, kolik projezdíme autem za měsíc…V supermarketu už se u některých věcí ani nedívám na cenu, ale spíš výjimečně, zvyk je železná košile :-)

MANKAš
24.3.2013 v 21:54:27

Rozpočet u nás docela zvládáme :-) musím se přiznat, že ani jeden z nás nejsme moc spořivý. Nemyslím tím, že bychom si třeba neplatili spoření, nebo tak, ale prostě, když nám po odečtení všeho zbývá, tak si to prostě užijeme, zajedeme si někam, zajdeme do kina…Většinou nenakupuju podle ceny, ale podle toho co máme rádi a co je dobré, takže je mi kolikrát jedno, že jsou jogurty za málo peněz, když by je u nás stejně nikdo nejedl…tak je to se všema potravinama, ať už jsou to sýry nebo jak tady někdo psal zelenina a ovoce. Pozor si dávám u oblečení, boty kupuju dobré a dražší, ale třeba teďka jsem malé koupila asi třetí rifle během dvou měsíců, poněvadž má stále díry na kolenách, tak prostě to je mi líto kupovat drahé. Mám jednu velmi spořivou kamarádku, i když musím se přiznat, že nikdo vlastně neví na co spoří :-) V týdnu nevaří, když jo tak nakoupí to nejlevnější, na dovolenou nejezdí, do kina si nezajdou dohromady, protože je to moc drahé…no a vrchol všeho, nedávno jsem se dozvěděla, že deset let nemají na bytě přihlášenou televizi a rozhlas, což teda nevím jak je možné, říká že se tak stalo při stěhování, takže předpokládám, že všechny ty naspořené peníze jednou zaplatí státu za nezaplacené zálohy :-) to jsem tochu zlehčila…

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

ksanda.1MD
24.3.2013 v 19:54:54

Katko, to jsem také chtěla napsat, že to hraje velkou roli. Já jsem ještě stále doma a manžel je zvyklej doma taky jíst – proč ne, když jsem doma… Dcera jí ve škole 2x týdně – to má kroužky – doma jí oběd za 22 Kč opravdu neuvařím. Malý chodí do školky, ale i když tam jí, tak si rád dá ještě to co uvařím doma s tatínkem, když přijde z práce – v podstatě místo svačinky – večeře pak už mívají lehčí… Když jsem psala, kolik projedeme, tak jsem zapomněla na manžela – ten projezdí do práce cca 2000 tis., takže celkem to máme taky tak za 5 až 6 tis. měsíčně:-). Řekla jsem si, že si schválně zkusím vést od dubna do června domácí účetnictví – třeba pak uvidím, jestli plýtváme či nikoliv.

katka2000katka2000
24.3.2013 v 19:29:33

popravdě moc nechápu, jak můžou vyžít jen z rodičáku, ale jestli mají hospodářství nebo třeba i s rodiči a jsou víceméně soběstační, nemusí nikam dojíždět autem, tak to asi jde.
Schválně jsem to dneska počítala a vyšlo mi, že naše pravidelné měsíční náklady činí asi 29tis. vč. jídla. Zajímavé je, že za pohonné hmoty utratíme víc než za jídlo. Projedeme asi 6-7 tisíc a projíme tak 5 tisíc :-) Ne, že bych na jídle nějak extra šetřila, ale u nás se toho moc nesní. Oproti jiným domácnostem, co jsem tak mohla porovnat, tak toho sníme na množství dost málo. Přes týden navíc vůbec nevařím, to dělá asi nejvíc.

Anonym
23.3.2013 v 19:35:19

No, pro mě taky nejsou na prvním místě peníze – volím vždy raději “kvalitu“. Když je “kvalita“ v akci je to pochopitelně mnohem příjemnější… Co se týká pečení – peču především proto, že vím co jsem tam dala, ale rozhodně mi to nepřijde levnější! Pokud si jdu koupit buchtu do krámu – koupím max. 2 pro každého. Pokud je peču doma – upeču jich pekáč, který taky sníme, ale úplně zbytečně neb sladké je na chuť nikoliv na jídlo – takže nás to ve finále stojí víc a ještě ztloustnu (jen já – ostatní členové rodiny to zázračně “spotřebují“). Narazila si taky na jednu podstatnou věc – je rozdíl (a to hodně veliký) v tom, kolik utratí rodina, která je odkázaná pouze na své prostředky…od rodiny, kde “občas“ vypomůžu babička – i vajíčka a brambory sehrají velkou roli v rozpočtu. Naši mají hodně známých, takže v létě jsou pořád někým obdarováváni a jelikož to nezpracují dávají nám celé léto zeleninu… pak opravdu utratím max. půlku toho co běžně. Kšanda

radka2
23.3.2013 v 19:28:54

anonyme, já se taky nedívám na ceny a chlap se nenadře vůbec. co tě na tom dostalo?

Anonym
23.3.2013 v 19:22:17

My dáme za jídlo tak 4.000 kč.Moje kamarádka 8.000.Jsou v tom velký rozdíly.Důležitý je,když už není moc peněz,mít ty základní suroviny jako mlíko,olej,mouku a vajíčka,brambory a z toho se dá ledasco udělat.Tak to aspoň řeším já.A poslední dobou už neumím uvařit oběd bez masa(a to stojí nejvíc).Vždycky nacpu mražák masem,nakoupím základní suroviny a až už nic není,teprve kupuju.Sladký moc nekupujem,tím nás zásobují babičky.Takže bych řekla,že některé maminky jsou pohodlné upéct buchtu,raději jdou do pekárny koupit sladké pečivo,které vyjde fakt draho.A jiná moje kamarádka mi zase jednou řekla,že když jde nakupovat potraviny,tak že se nemusí dívat na ceny.To mě fakt dostalo.Myslím si,že by ženská měla umět s penězma hospodařit.Chlap se na to nadře.

radka2
23.3.2013 v 17:12:00

no a já se přiznám, že naše spotřeba je hooodně vysoká, pravidelné výdaje jsou měsíčně kolem 30tisíc (já a dítě), ale když bylo třeba, vyžili jsme ve čtyřech i z deseti tisíc. ale máme zahradu, zvířectvo atd, takže za jídlo minimum. prostě je potřeba přizpůsobit vždycky výdaje příjmům.

radka2
23.3.2013 v 17:05:22

pokud bydlí ve svém, topí dřevem, mají zahrádku nebo pole a pěstují si potraviny, králíky, slípky a čuníka, nemají net, telefony, auto apod., tak je to docela dobře možné.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist