Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » homeopatiehomeopatie
zzabickazzabicka
21.3.2013 v 14:37:24

Ahoj holky,
už několikrát jsem tu v diskuzích narazila na léčbu nemocí homeopatiky a tak by mě zajímalo jaký názor na to máte.

Věříte tomu?
Četly jste si o tom něco?
Vyzkoušely jste to na sobě nebo dětech a jak to dopadlo?

A pak by mě zajímalo co si myslíte o tomto článku http://www.vojtechkodet.cz/temata/okultismus/homeopatie-svedectvi-ex-homeopata.html

Díky Lucka

Stránky: [1] 2 3
makinea
28.3.2013 v 23:30:37

zzabicko, díky za snahu.

Článek jsem přečetla, ale na mě je toto už asi moc.
Podle mě toho moc neobjasňuje.

LienLien
27.3.2013 v 21:35:13

zzabicko to je sranda, tak já jsem nakonec nábožensky zdatná, ale tím víc teda zmatená :-(

zzabickazzabicka
27.3.2013 v 21:28:08

Ahoj Lien a ostatní, jsem ráda za váš zájem na toto téma a vlastně jste mě dokopali najít, proč je homeopatie tak špatná. Je pravda, že jsem se o to nijak podrobně nezajímala, já to svým vnitřním nastavením cítím jako zlo, ale nedokážu to správně vysvětlit, tak jsem trochu pátrala na netě a našla jeden článek, s kterým bych souhlasila a kde je to, řekla bych velmi hezky vysvětlené. Ale je dlouhý, tak nevím komu se vám to bude chtít číst, někde ke konci je část Biblický postoj a tam jsou odpovědi na vaše otázky. Je to složité téma a já to jednodušeji vysvětlit neumím.

http://www.apologet.cz/?q=articles/category/21-homeopatie/id/70-okultni-pozadi-homeopatie

Jen bych chtěla ještě podotknout, že vše co píšu je můj názor a nemusí být správným názorem křesťanským.
Dnes jsem se sešla s naším knězem a chtěla jsem znát jeho názor a v tom co jsem psala minule, v čem je a není Bůh jsem se mýlila. Lien měla pravdu Bůh je ve všem. Ale abych pravdu řekla, sama to nechápu…

makinea
26.3.2013 v 23:23:58

TAk článek je o odmítnutí homeopatie z důvodu víry… Takže celá diskuze mi nepřijde, že by někam odbočila.

Pro mě je to taky zajímavé, protože prostě tu odpověď na to, proč je pro věřící homeopatie špatná, jsem ještě nedostala.
Já bych i brala teorie, že existuje ďábel, který lidi svádí na špatnou cestu… I když to není úplně přesně, jak to cítím já.
Ale… pořád mi není jasné, kdo určuje, co konkrétně je špatné. Copak je někdo Bůh, aby mohl soudit a rozdělovat věci na správné a špatné.
Pokud vyjdu z desatera, který bod mluví o homeopatii?

Toto nechápu.

Mně to spíš přijde, že homeopatie předběhla svou dobu v možnostech pochopení a prokázání principu, na kterém funguje. Prostě to zatím neumíme změřit.

Přijde mi to, jako když Galileo Galilei hájil převratnou novinku, že Země se točí a není to tedy tak, že Země je středem všeho a všechno obíhá kolem ní. Taky ho vinili, že to odporuje Bibli a všelijak ho vinili. Až o cca 400 let !!!! později se církev “omluvila“ a dala mu za pravdu – tím, že se ničím proti víře neprovinil.

TAkže asi tak nějak to podle mě je s homeopatií. Prostě Hahnemann předběhl svou dobu.

Jak už jsem psala, pokud by to bylo postaveno tak, že člověk se nemá léčit nijak, max pomocí bylinek, tak bych to taky jako názor brala, ale to tak právě většinou není a atb apod. jsou používána, kdežto homeopatie je špatná.

Už i když tu byla zmínka o antikoncepci, tak je určitě i zajímavé se zamyslet, že antikoncepci nabízí jen klasická západní medicína. Homeopatie nikoliv. Protože homeopatie podporuje v člověku jen to přirozené. Neumí jít proti přírodě a proti tomu, jak nás stvořil Bůh. Kdežto západní medicína ano.

LienLien
26.3.2013 v 9:41:04

NO tak v úvodním dotazu byl odkaz na článek, který je o víře, církvi, těžko se to mohlo stočit jinam.

Anonym
26.3.2013 v 9:03:25

Já tuhle diskusi s velkým zaujetím sleduji a velmi mě zajímá! Myslím, že otázka náboženství je hodně ožehavé téma a negativní reakce se , myslím, daly očekávat. Každý bohužel nechápe to, že církev za znásilňování chlapečků nemůže, je to v lidech. Na koho se anonyme odkážeš v případě znásilňování nevěřícími?? Tyhle argumentace proti církvím nemám ráda. Proč už nikdo nevidí ty miliony dobrých, obětavých a úžasných věřících lidí? Mně osobně víra taky velmi pomohla v době, kdy jsem byla opravdu ve velkých sr***** a za tu mu velké díky. Jasně že jsem si v podstatě pomohla sama, ale věřím, že tu pár lidí chápe, jak je to s tím duševnem, jak to vlastně myslím.
Já to mám s Bohem dost komplikované a jsem schopna chápat obě strany.
Ale je mi líto, že se diskuse stočila jen tímhle směrem, původně se mělo diskutovat o homeopatii ;-) což mě zajímalo stejně hodně jako mě zajímá i tohle téma. Tak asi založíme nějakou křesťanskou diskusi, kde probereme homeopatika :-)
Hanzlici

zzabickazzabicka
26.3.2013 v 8:39:43

Lien, já věřím že i to neživé od Boha je, jen v tom NENÍ Bůh. Bůh je jen v tom živém, v tom co má duši.

LienLien
25.3.2013 v 21:14:08

zzabičko děkuju, to je moc zajímavé, s tím rozdělením na živé a neživé. Já tam vidím tedy ten rozpor, co popisovala tuším makinea, že i to neživé musel udělat někdo, kdo od Boha je, tím pádem je to tedy také od něj, ale i tak díky moc za napsání, ještě jsem takový názor na vysvětlení neslyšela.
A s tím miluj svého bližního jako sám sebe mám obavu, že by to až takový ráj nebyl :-(. Ono to vlastně v podstatě ani jinak nejde, každého můžu mít rád jen tak, jak umím mít rád sebe a stejně to tady vypadá, jak to vypadá.
Děkuji

zzabickazzabicka
25.3.2013 v 20:20:45

Lien, pokusím se vysvětlit jak to mám já, všemu také úplně nerozumím, ale možná je to tím, že se neptám a zatím mi stačí to co vím.
Já vidím zásadní rozpor v tom, že já bych netvrdila že Bůh je ve všem. Vše živé má duši, tím myslím lidi a zvířata, jak je to u rostlin nevím, auto podle mě duši nemá. To co má duši, je všeobecně stvořeno pro dobro (pokud to je zvíře a má zuby, jed, má to proto aby přežilo, né aby bezdůvodně zabíjelo) jen člověk má tu “výsadu“ že si může vybrat ( má svobodnou vůli). Bůh nechce nikoho vlastnit, vydírat, každý má tu možnost rozhodnout se jestli chce žít pro dobro, pro Boha, nebo pro zlo. Jak jsem psala již v jiném příspěvku zlo-dábel, tu je a protože Bohu závidí snaží se škodit, navádí “slabé“ lidi ke špatným činům.

Co je špatné je dáno desaterem, co je nejdůležitější, přikázáním lásky “Hospodin, Bůh náš, jest jediný pán; miluj Hospodina, Boha svého, z celého svého srdce, z celé své duše, z celé své mysli a z celé své síly!‘ Druhé je toto: `Miluj svého bližního jako sám sebe!‘ Většího přikázání nad tato dvě není.“ (Mk 12,28-31)
myslím si že i kdyby se lidé chovali jen podle toho “miluj svého bližního jako sám sebe“ žilo by se nám všem báječně :-) tedy pokud se má člověk rád…

LienLien
25.3.2013 v 18:46:26

zzabicko já jsem ráda, že tady ta diskuse je, pro mě je to zajímavé téma, právě bych ráda pochopila (a neber to ironicky, už mě to zajímá dlouho a nevím, koho se zeptat), jak se pozná, co je od Boha a co ne, když Bůh je ve všem? To mi pořád nejde do hlavy, jako je život i smrt, tak je Bůh i to “zlé“, co se děje. Podle mého názoru on takové hodnocení neprovádí, protože narozdíl od nás zná všehcny příčiny, důsledky a všechno, takže mě prostě nejde do hlavy, kdo to vymyslel a jak se to má údajně poznat.

určitě jsem ráda, že je tu nějaký věřící, který hodlá nějak diskutovat, právě se spíš setkávám s tím, že jak o něčem zapochybuji, tak se odvrátí a víc se nebaví, jako by jimi ostatní měli nějak pohrdat, nebo se jim vysmívat. Osobně to tak opravdu nemám. Potom si spíš říkám, že asi vysvětlení nemají a tupě věří co jim řekne nějaký kněz, nebo nevím kdo, a vlastně o tom nepřemýšlejí. Což bych řekla, že rozhodně není víra, spíš důvěřivost.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist