Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Kam jste podávali přihlášku?Kam jste podávali přihlášku?
PetraPetra
15.3.2013 v 8:37:47

Dnes ráno jsem zaznamenala, že je poslední termín pro přihlášky na střední školy (poslouchala jsem jen na půl ucha, tak snad to nemotám). Určitě tu máme spoustu deváťáků, tak se chci zeptat, kam se hlásí? A jak jste tu správnou školu vybírali?

Neváhejte a napište, za odměnu vám tu všichni budeme držet palce u přijímaček :-)

…neustrnout ;-)

Stránky: [1]
alena5alena5
19.3.2013 v 10:57:22

Nás to vybírání čeká příští rok,ale už se pomalu koukáme co která škola nabízí za obory,zatím je ve výběru shodou okolností taky Krnov,ale pedagogická a nebo Holešov policejní,obojí by ale musela být na internátě což není zrovna levná záležitost a na obou je dost velký zájem,tak jsem zvědavá jestli během roku nezmění názor.

PetraPetra
18.3.2013 v 8:32:12

No už jsem se lekla, že tu letos žádné deváťáky nemáme ;-)

Matildo, Aničce držím palce, ať to vyjde a na škole se jí líbí ;-) Určitě nezapomeň dát vědět, že máme držet palce ;-) …a pak se samozřejmě taky přijď pochlubit s výsledkem ;-)

A co ostatní? Žádní další deváťáci na VD????

…neustrnout ;-)

bamiskabamiska
17.3.2013 v 13:44:16

matildo tak držím vše co mám at vám to vyjde, tedy hlavně Aničce podle jejich představ a je tam pak spokojená….uff to to letí vid, a my tak krásně vedle nich stárneme…

MatildaMatilda
17.3.2013 v 12:43:35

Jsem sama, komu jde letos dítě na střední??? :-)

Naše Anička prošla zajímavým vývojem. Když jsme se přestěhovali z města na venkov, chodila do 3. třídy a od začátku tvrdila, že na střední školu se vrátí zpátky do Ostravy, aby pro změnu mohla bydlet u tatínka. Tak nějak lehce probíhal její vzdor, že jsme se rozvedli a já ji od táty odvedla… Jinak tu situaci zvládala krásně, ale k myšlence střední školy – jakékoliv – v Ostravě- se pořád vracela.
Vloni nastal ten čas rozhodování. Byli jsme napjatí, ale do výběru střední školy jsme ji nechtěli příliš zasahovat, samozřejmě v rámci možností. Protože se učí dost dobře, a jazyky jí jdou opravdu skvěle, tak chtěla školu se zaměřením na jazyky, ale na gymnázium se jí moc nechtělo a já jsem jí celkem rozuměla. Proto si sama začala zjišťovat jiné školy s tímhle zaměřením a skončila u výběru školy Cestovního ruchu a hotelnictví a podobně… Samozřejmě nadále probíhal výběr této školy v lokalitě Ostravy, ale v té době už jsme do toho zasáhli my, protože u nás v Krnově – 20km od nás – je celkem kvalitní Střední škola dopravy a cestovního ruchu, má vynikající reference, spolupracuje s letištěm v Mošnově a mají o ni zájem studenti z celé severní Moravy. Nicméně, ať jsme o škole mluvili v sebevětších superlativech, nepomohlo, pořád zůstávala v kurzu Ostrava :-)

Přišel podzim a z ničeho nic nastával obrat, ve který jsem doufala a modlila se k němu. To vědomí, že končí přátelství těžce vybudované na základní škole, že se všichni rozejdou, protože ona jediná chce do Ostravy, zatímco většina studentů se bude nadále soustřeďovat v Krnově, sehrálo konečnou bitvu v její mysli. Ostrava šla najednou úplně bokem. Ulevilo se jak mě, protože představa, že mi odejde z domu, byla neskutečně trýznivá, tak i bývalému manželovi, protože je to cesťák a na dcerku by neměl vůbec čas.
V prosinci jsme byly na Dni otevřených dveří, vycházely jsme s očima navrch hlavy a já v té době cítila takovou euforii, že kdybych mohla, vracím se okamžitě do školy :-)

Takže přihlášky jsou podané, jedna na Cestovní ruch a druhá, kdyby to náhodou nevyšlo, na zdravku, protože to je jediná škola, kde si ještě Anička umí představit, že by ji to mohlo bavit… Byli se tam se školou podívat a od té doby věděla, že i tato škola by případně připadala v úvahu.

Tak, teď jen držte palečky, Anička je celkem v klidu, ale na mě začíná nervozita po trošičkách působit :-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist