Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Jak zorganizovat čas práce + děti?Jak zorganizovat čas práce + děti?
bamiskabamiska
15.3.2013 v 7:08:51

Tak už jsem měsíc v práci, neskutečně to letí…no a nějak se mi nedaří skloubit rodinu a práci tak jak bych chtěla. Přijdu na pátou dám kafe s manželem a rychle kolem dětí večeři a jdou spát…včera jsem ani kafe nevypila normálně jsem usnula na gauči a probudila se na sedmou.
Musím přiznat, že jsem pořád unavená, na děti nemám čas, je to všechno jen takové okrajové…nemám z toho fajn pocit…..neřekla bych že to nějak doma drhne, nebo že to nezvládaj, spíš to není podle mých představ(jen s Míšou musím najít víc času na školu)….
Jak to děláte vy? No a recept na vypořádání se s únavou beru, ráno se dostat z postele je nadlidský úkol…

Stránky: [1] 2
bamiskabamiska
16.3.2013 v 20:01:52

holky děkuju moc za reakce. odpovím jak načerpám čas, pročetla jsem poctivě vše :D

včera manžel neskutečně překvapil, ráno jsem si než jsme jeli s malým na eeg sepsala co chci zvládnout až přijdu z práce…no a po příchodu jsem měla vypráno i utřený prach v celém bytě….

reagovat jednotlivě dnes nemůžu, malej včera večer začal teplotkovat..takže jsem v noci spala jen dvě hodiny, dnes to bylo náročné a jsem zvědavá jak a co se z toho vykulí…tak jsme byli tři týdny zdrávy :(
no a co bude v pondělí je otázkou….

JežečekJežeček
16.3.2013 v 14:32:54

Bamíííí, kdy jsi u nás byla, že to tak přesně víš, jak to funguje u nás??? :-)
Já se musím k tobě přidat. Unavená, jak kotě, nestíhám absolutně doma uklízet, je to jen tak povrchně, dětem se věnovat už jsem mrtvá večer, usínám dříve než oni…
Absolutně jsem si odvykla od nočních, byť jsem pořád říkala, jak jsem na ně zvyklá, na VD jsem taky seděla jen v noci, ale teď? Po noční jsem dobitá, jak pes celý den. Ne a ne se k něčemu dokopat. Teď jsem měla 2 noční, včera jsem nestihla jít spát ráno, tak jsem usla někdy v poledne a vstávala v 17 hod. Prostě jsem se neprobudila. Večer jsem usla kolem desáté znova, ale vzbudila jsem se v jednu a do sedmi nespala. Prostě celá rozhozená.
Ale jedno pozitivum mám :-)
Myslela jsem, že shnijeme ve špíně, jak nastoupím do práce. Protože můj budoucí bývalý si hodně zvykl na komfort, že nic nedělá, je uklizeno do puntíku, o děti postaráno od rána do večera a v podstatě nemusí vůbec nic dělat. Rozmazlila jsem si ho kvalitně :-( Ale musím uznat, že teda příjdu z práce v sedm večer, rozhodím nenávistné oko po kuchyni, ale než se vrátím od mamky (zkontrolavt babičku), tak je uklizeno. Dnes i vysáto… Takže mlčím a jsem ta nejhodnější ženuška :-) *

nica1nica1
16.3.2013 v 8:28:49

Bamisko recept bych potřebovala taky.Sice jsem už v práci 2,5 roku po mateřské,ale čas mi chybí pořád a unavená jsem taky.Je pravda ,že je to o 100% lepší než když jsem nastoupila.Holky už jsou v pohodě a všichni pomáhaj i s domácností a večer to mám to samé v pul deváté a někdy i dřív usínám u televize.
Teď to přikládám,ale k tomu počasí určitě až bude sluníčko tak bude všechno lepší a zvládne se všechno lépe.
Uvidíš,že si časem zvyknete.

JovankaJovanka
15.3.2013 v 23:21:57

Ahoj Bami, díky za diskusi, teď řeším doma totéž. Nastoupila jsem do nové práce, teď už na osm hodin místo šesti, a hrůza. Vstávám ráno před pátou, abych byla doma přijatelně, ale přesto to není pořád ono. Usínám s holkama v osm, muž mě pak jen přeexpeduje do ložnice, když jde spát on.
Doma jsou šikovní, vše se nějak zvládá, ale mi to prostě chybí, chtěla bych být aspoň někdy u toho…. snad se to časem nějak upraví.
Držím palce – a jak je tu napsáno, třeba nám to jednou bude chybět. Nebo spíše určitě nám to bude chybět a budeme na tuhle dobu vzpomínat jako na jednu z nejhezčích v životě :-)

MarinadaMarinada
15.3.2013 v 13:59:48

Bami, tak hned po nástupu a při třech dětech doma to musí být strašný frmol…Asi se časem všechno zaběhne a bude to o chlup lepší, jak píšou holky. Ale moje zkušenost je, že lepší to není nikdy – člověk pořád někam lítá. A až nebude lítat proč, nejspíš mi to bude ve finále chybět :-)

Danniella
15.3.2013 v 10:34:38

Já se snažím v náročnějších obdobích spíš dodržovat takové běžné věci, pití, ovoce a zelenina atd. Ale Jarmuschko, přesně tak, kafe, čaje, to mi tak maximálně dorovná můj nízký tlak blíž k normálu. :-)
Ale před operací, na kterou jsem šla v létě, jsem si dala dopovací kúru, q10, omega3, aloe a tak. A musím říct, že jsem od té doby nebyla ani jednou nemocná, jen jsem měla takovou lehčí rýmu, ale jinak nic a cítím se dobře. Tak to možná zas časem zopakuju.
Spaní je jiná věc, jsem prostě spavější asi i kvůli tomu tlaku, syn je ranní pták, takže jsem přinucená jet podle pro mě nepřirozeného bionastavení, no, a s tím nic nenadělám.

ŠárkaŠárka
15.3.2013 v 10:10:13

Jarmuschko, před státnicemi jsem brala Piracetam, v dobré víře, že mi pomůže s pamětí…a prdlajs… jen jsem po něm byla víc nervní a rozežraná :-)) Takže jsem se beztak musela spoléhat ve finále jen sama na sebe … Uvidím u dalších státnic napřesrok ;-) Třeba zase k nějakému podpůrnému prostředku přistoupím …

Bami, možná ta tvoje únava taky bude souviset s jarem, co si dává načas…zima ho stále nějak přepírá nebo co a mě už to tedy krutě nebaví. U nás zrovna mrzne a sněží :-(( …

JarmuschkaJarmuschka
15.3.2013 v 9:39:46

No, já mám únavu skoro permanentní – mám pocit, že můj nástup do školy nebyl tak zásadní, jako nástup holek do první třídy – k tomu kroužky…
My dojedem domů nejdřív v pět, spíš později, a to vždy buď já s holkama nebo choť s holkama. Druhý dorazí tak v sedm či v osm.
Uděláme s holkama do školy, pak večeře – to holky hrajou na flétnu. Moc času na hraní přes týden nemají. Vynahrazují si to trochu ve vaně.
No a jak holky zalehnou, jsem hotová. Na velké výkony už to není.

Bami, s tím kafem s mužíčkem po návratu domů – to buď ráda a to si drž. To u nás není.

Mně na únavu radili třeba ženšen, ale že to je fakt životabudič a mám si dobře rozmyslet, kdy to budu užívat (pít čaj), protože pak nebudu spát třeba celou noc…
No tak ani náhodou – po kafi, silném čaji, guaraně, ženšenu spím jako mimino (zas jsem ráda, že netrpím nespavostí).

Takže prostředky jsou různé a každému vyhovuje něco jiného.
Kolegové v práci, co se taky dali na studium, tak užívají nějaké “podpůrné“ léky – prý pak nespí i několik nocí po sobě (a studují), ale to teda nechci.
8O

…obavy i radosti až do smrti.

Danniella
15.3.2013 v 9:31:10

Znám, ten je prý nejlepší na všechno na světě.
No, ale vážně, jako detox určitě výborné, ale na všeléky nevěřím.

aladin10aladin10
15.3.2013 v 8:53:57

Na únavu je nejlepší mladý ječmen.
Je to doplněk stravy,snad to není reklama.
Začíná půsopit v prvních dnech.

Jelínková

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist