Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Chodíte do knihovny?Chodíte do knihovny?
PetraPetra
11.3.2013 v 9:54:05

Chodíte s dětmi do knihovny? Máte každý svoji průkazku?
Chodíváte tam společně, nebo každý zvlášť – podle toho, jak potřebujete?
Jak často knihovnu navštěvujete?

Diskuze týdne 11/2013

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3
MatildaMatilda
19.3.2013 v 15:20:19

Jsem velmi náruživý čtenář už od nějakých 6 let a nějakým zvláštním způsobem se mi to povedlo přenést i na mé děti :-)

A po přestěhování se mi splnil sen a stala jsem se knihovnicí v naší malinké útulné knihovničce, takže jsem přímo u zdroje a každý týden nosím domů a pak zase odnáším zpět přečtené knihy. Ani sama nevím, kde na to bereme čas, ale čtu po kouskách každý den, i večer před spaním a nějak se mi povede tu jednu knížku týdně přelouskat, Anička ta zvládne i tři knihy týdně a Kačka, ta mi udělala asi největší radost, že jako dítě s ADHD miluje knihy a nahlas čte nejpěkněji ze třídy, za to nosí pokaždé pochvaly. ( Je za tím tvrdý trénink, ale jen proto, že ji knihy baví, sama dokázala malý zázrak. Zato ty její sešity a písmo… :-)))

Ivča a DomčaIvča a Domča
19.3.2013 v 14:46:50

Do knihovny chodíme pravidelně, několikrát v měsíci. Kartu mám já i Domča – připadá si dospělácký, když má svou a může si na ní něco půjčit:-)
Včera jsme tam zrovna byli, půjčil si Strašidlo Sušinka od Lindgrenové a Lízu a Pupíka v Africe.
Dětem se tam hodně líbí, vždycky si nějakou vyberou (podle obrázků v první vlně), pak si s ní sednou ke stolečku, co tam mají a prohlížejí.

Já si tam půjčuju buď nějakou detektivku nebo kuchařky a hledám inspiraci.Zrovna mám půjčené něco o těstovinách:-)

katka2000katka2000
13.3.2013 v 9:44:54

k té čtečce – manžel čtečku má a dost na ní čte, ale pro mě je to divný. Sice to má vzhled, aby to vypadalo jak papír – není to podsvícený a nebolí z toho oči, ale držet v ruce placku a držet knížku je prostě pro mě velkej rozdíl. Na dovču je to ale určitě praktické.

Anonym
12.3.2013 v 20:20:52

U nás si dcera o kartičku řekla sama. Do knihovny chodíme ještě spolu. Mně teda stačí knížka tak jednou za tři měsíce. Nějak si nemužu najít na knížku čas – nejsem takový ten chvilkový čtenář – když už se do nějaké knížky pustím, tak ji musím přečíst opravdu rychle – takže pak nespím, moc přes den “nevnímám“ neb myslím na to, až si budu moci k té knížce zalízt… No, takový výpadek si opravdu každý den dovolit nemůžu:-). Kšanda

ludlinkaludlinka
12.3.2013 v 19:20:15

U nás v knihovně dnes byla burza knih, všechny byly za 10Kč, mrzí mě, že jsem nestíhala. Ženský nosily plný tašky.

JarmuschkaJarmuschka
12.3.2013 v 10:46:49

No, Petro, čtou ve škole a pak si nosí knihu domů a mají z ní čtecí úkol přes víkend.
Toto beru jako “povinnou“ četbu.
Ony jinak zatím moc nečtou – přes týden se vracíme domů nejdřív v pět, spíš později, pak dělají úkoly a pak si zatím radši hrají.
Jestli si dobře pamatuji, já začala víc číst asi ve třetí třídě. Tehdy v družině zastupovala jedna učitelka v důchodu. A ta nás začala jednou za tři týdny vodit do městské knihovny (tehdy to byla ještě knihovna okresní).

Jinak si pamatuji už z toho dětství a teď aktuálně je to taky tak, že středa je v knihovně zavírací den (aspoň tam, kde se vyskytuji). NO a v naší městské už zrušili i soboty – bylo málo návštěvníků.

Ty zbývající dvě knihovny jsou “univerzitní“ (to není přesný termín), takže tam je ta půjčovací doba jiná (no, ale taky je nemám v místě, ale desítky kilometrů…)

…obavy i radosti až do smrti.

zuzina
12.3.2013 v 8:54:35

Petro čtečka je opravdu skladná,mě by tedy chybělo taky listování a šustění stránek,ale tím,že se tam nace více knih je to asi dobré na právě na ty cesty,dovolenou :-D musím se ségry zeptat jestli tam jde třeba zvětšit velikost písmen,porotože taťkovi to dost pomohlo v trénování řeči,takže četl poctivě :-D

…láska na celý život :-)

PetraPetra
12.3.2013 v 8:27:40

corino, vítej zpátky na VD ;-) doufám, že se tentokrát chvíli zdržíš, ne jak posledně :-) Taky čtu ve vaně… ale knížky to zatím ustály, holt se ruce nesmí namočit :-) a pro jistotu mám přes vanu přehozený ručník. Zrovna nedávno jsme si tu v další diskuzi psaly, jak děti ty ohmatané knížky nechtějí. Pro mě teda mají taky svoje kouzlo, jak psala Hanzlici. I když zase vůně nové knížky má taky něco do sebe ;-)
Diskuze Moje úchylka zní zajímavě, tak s chutí do ní ;-)

Hanzlici, když byly holky malé, tak jsem toho dost přečetla u kojení :-) ale chtělo to vhodný výběr (krátké povídky nebo nějaká lehčí četba, nic moc na přemýšlení).

Jarmuschko, u vás už mají ve druhé třídě povinnou četbu? :-O

zuzino, zajímavá otázka. Občas čtu nějaké ebooky, ale je to pro mě nouzové řešení (knížka v tištěné podobě neexistuje, nebo by bylo složité se k ní dostat). Čtečku e-knih nemám, ani jsem ji v reálu neviděla a moc si to čtení ani nedovedu představit. Možná kdybych třeba denně dojížděla, tak by to bylo pohodlnější, ale jinak by mi to listování nejspíš chybělo.

semelko, tak držím palce, ať Mareček brzo chrupká předpisově ;-)

…neustrnout ;-)

PetraPetra
12.3.2013 v 8:15:35

Tak jsem včera stihla jen diskuzi založit, párkrát nakouknout, ale napsat už ne.
U nás máme knihovnu naproti škole, takže se tam holky často staví cestou domů. Hlavně Anička, ta je tam i dvakrát do týdne. Většinou chodí ve středu nebo ve čtvrtek po družině a v sobotu ráno tam má sraz s kamarádkou. To je úplně kouzelný – ráno vstane, nachystá si snídani (jinak si ji nechystá, to jen kvůli té knihovně, aby tam byla co nejdřív, protože já o víkendech vyspávám), pak mi jen přijde říct, že už odchází. Nedávno si tam zorganizovali sraz s dalšíma dětma ze třídy. Nakonec se jich sešlo jen pár, ale i tak jsem koukala.
V dětském oddělení mají stolek s papíry a pastelkami, takže menší děti si můžou kreslit, než jim rodiče něco vyberou. Taky je tam pohovka a hlavně úplně úžasná “pec“ ve výklenku, kam si můžou zalízt a číst si.
Děti dostávají průkazky na pasování čtenářů (na začátku druhé třídy). Majda si ji vyprosila už někdy na podzim, sotva se naučila skládat první slabiky. Takže chodí do knihovny taky (většinou s Aničkou), ale zatím čteme spíš společně.
Já jsem si po letech zařídila průkazku zároveň s ní, ale s mým čtením knih z knihovny to není žádná sláva. Jednak na čtení není moc čas, jednak se mi díky VD čas od času namane zajímavé čtení, takže se ke knížkám z knihovny moc nedostanu. Ale lepším se :-)

…neustrnout ;-)

bioviruskabioviruska
11.3.2013 v 19:09:58

Chodím už od dob raného dětství a nyní i s dětmi. Těm se v knihovně moc líbí a možná by se jim líbila i samotná čítárna, protože si vždy vyberou knihu a jdou si sednout na bobek a čtou :-)

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist