Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Jaký máte názor na využití náhradní matky?Jaký máte názor na využití náhradní matky?
PeťkaPeťka
10.3.2013 v 18:16:48

Zaujala mne tato zpráva:

http://www.super.cz/156947-vnadna-televizni-hvezda-vergara-nechce-byt-nikdy-tehotna-aby-neprisla-o-dokonalou-postavu-dite-ji-porodi-nejlepsi-kamaradka.html

Herečka nechce přijít o svoji postavu, proto si nechá dítě odnosit a porodit svoji kamarádkou.

Stránky: [1] 2 3
katka2000katka2000
12.3.2013 v 9:17:30

Lien – já byla na pokoji s paní, kterou přijímali se mnou a na císaři byla ještě ten den, protože měla dítě naopak a chodila hned druhý den a vypadala v pohodě. Já se tam den, noc a další půlku dne trápila, pak mě teda taky vzali a vstávala jsem až 3. den a to jen kvůli tomu, že přišly sestry a násilím mě zvedly a odvedly do sprchy, kde mě i osprchovaly, jak jsem byla nemožná.
Na druhou stranu si myslím, že kdybych tam přišla a pěkně odpočatá a zdravá si lehla na operační stůl, tak jsem byla druhý den taky jako srnka. Prostě blbá souhra náhod.
To už je jedno. Druhý dítě bych chtěla porodit normálně. Však jsem byla už na 9, když jsem šla na sál – oni by mě asi ještě nechali, ale malá už začala ztrácet ozvy. Museli ji i resuscitovat. Je s podivem, že je normální. Aspoň myslím. Do školy ještě nechodí, takže snad nějaké ty poruchy mít nebude.

LienLien
12.3.2013 v 8:41:30

každý to vnímá asi jinak, pro mě to bylo utrpení, protože jsem nemohla nic jen ležet :-( a navíc jsem chtěla být s malou.
Měla jsem obě v celkové narkoze, ani v jedné nemocnici mě nedokázali napíchnout, v té druhé se o to už ani nijak moc nepokoušela a já byla nakonec ráda, když se to nepovedlo zkušenému doktorovi, tak tahle mi přišla hodně mladinká a bylo vidět, že má strach.

MarysekMarysek
12.3.2013 v 8:36:49

Katko ano je, však jsem na ni byla taky pěkně naštvaná…u prvního jsem šla na sál a měla jsem kontrakce…nemohli mi píchnout do páteře spinálku…pak se naštěstí vyměnily doktorky a té druhé se to povedlo…nemám na to dobré vzpomínky…i celkově na tu porodnici…

no Lien já si právě myslím, že noc na JIP mě hodně pomohla…byla jsem pak na tom daleko lépe než po prvním císaři…a to jsem rodila dvě děti…i rodina říkala, že vypadám a jsem na tom o mnoho lépe…kdyby šel syn normalně, tak rodím normálně, pokud by holky teda byly obě hlavou dole…což nebyly…jedna byla zadečkem…prostě to tak mělo být…

LienLien
12.3.2013 v 8:29:43

katko obě dvě, ale o obou jsem věděla ještě než jsem otěhotněla (i když jsem celou dobu doufala, že to bude jinak). Je fakt, že jsem byla schopná podruhé po probrání z narkozy hned mít malou u sebe a starat se o ní (tedy s manželem) a taky jsem hned ten den vstávala a chodila na záchod, myla jsem jí, přebalovala…. Po prvním jsem byla 24 hodin na jip, ale dle mého zbytečně, vstala bych zrovna tak, takže já to nějak jako hroznou bolest neprožívala. První byl úplně na vymyšlený termín od doktorů, ale druhou jsem nechala, aby se rozhodla sama a jela do porodnice až cca v půlce první doby (tak mi to řekl doktor -otevřená na pět prstů), kdyby nebyla koncem pánevním k tomu všemu, možná by to nakonec vyšlo :-(.

zuzina
12.3.2013 v 7:33:45

tak to by mě opravdu zajímalo,kdo můžže říct,že to není tak závažná operace :-( jde o DVA lidské životy a ani tím to nejde stavět na nějakou jinou úroveň,protože ze svého pohledu neznám žádnou banální operaci,ani trhání mandlí ani extrakci zubů v místní anestezii.I u toho se může stát cokoliv…

…láska na celý život :-)

katka2000katka2000
12.3.2013 v 6:53:31

Lien – což o to, homeopata bych klidně i zkusila. Uškodit to snad nemůže, ne? Ale jezdit k nějakému psychologovi někam do pryč fakt nemůžu. Hlavně z důvodu času. Už teď nestíhám všechno doma a dovolenou mám už jen tak, aby mi zbylo pár dní v létě a pár dní v zimě. :-(
Lien, a ty máš obě děti císařem?

radko – tvůj příběh jsem tady někde četla a dost mi to připomínalo ten můj. Na anestezii ale reaguji dobře, to bylo v pohodě. Připisuji to spíš fyzickému vyčerpání. Pamatuji si, že jsem mezi stahama měla mikrospánky.

Marysku – tvá tchýně je pěkně bezohledná. On si každej říká, že to není tak závažná operace, jako kdyby ti třeba brali žlučník. Že je to “jen“ porod. Ale hlavně se nedá moc přesouvat :-( Moje kamarádka, která rodila 2 roky po mně, a taky akutním císařem, se mi pak svěřila, že si myslela, že to přeháním. Že to nemohlo přeci tak bolet. Když pak byla sama po, tak se mi pak strašně omlouvala.

slepenino – že nevýjde třetí porod, tak to je fakt pech! Jsem přesvědčená, že plánovaný císař je úplně o něčem jiném. Vždycky, když vidím v telce ty modelky, který odcházejí z porodnice 5. den po císaři, táhnou v ruce děcko a jsou vysmátý jak lečo, tak jsem o tom přesvědčená. Já byla jak zbitej pes a stačilo na mě zvednout hlas a šla jsem do mdlob.

MarysekMarysek
11.3.2013 v 20:45:57

Katko, tak to se nedivím…já jsem šla u holek s rýmou a kašlem a to mi stačilo….vůbec jsem pak nemohla dýchat ani se vysmrkat, jak mě bolelo břicho…nakazila mě tchýně a to věděla, co mě čeká…možná me Lien pravdu, já nevím…já se v homeo nevyznám…

radka2
11.3.2013 v 19:21:04

jo katko já chtěla vždycky aspoň 4 děti. po prvním jsem sbírala cca deset let odvahu na další porod, tři roky to nešlo, a mám dva jedináčky:-)

LienLien
11.3.2013 v 19:00:36

katko to jsi ještě mladá, času dost, člověk by ti rád pomohl, ale když ty na nějaké alternativy nejsi, klasická medicína nebo ty sama to asi nezmůžete :-(. Tohle by vyřešil dobrý konstituční homeopat za pár měsíců, včetně psychiky.

slepenina
11.3.2013 v 17:17:38

Katko2000, já mám tři děti a dvě šly normálně a hot poslední na císař a nikdy jsem si to nedokázala představit a i nějak jsem nechtěla, ale prostě to nějak nešlo a tak se tohle udělalo. Možná by pomohlo, kdyby to bylo hned od začátku plánovaný takovým způsobem to ukončit. Dcera měla malou obrácenou a také musela na císař, ovšem neměla jinak žádné jiné problémy. Prostě jen přišla a nejedla a druhý den šla na sál a bylo to vyřešené. Určitě znám i případy kdy nechali ženu trápit a pak honem se na to šlo a to je velmi nepříjemné a určitě i bolavé na duši.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist