Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Co čtete předškolákům?Co čtete předškolákům?
Ivča a DomčaIvča a Domča
6.3.2013 v 14:16:30

Co si právě teď čtete s dětmi ve věku zhruba 4-6 let? K jaké knížce se často vracíte? Poraďte, po čem v knihkupectví nebo knihovně sáhnout a co tam radši nechat ležet…
Předem díky za všechny tipy, názory, zkušenosti!

Stránky: [1] 2 3
77olga77olga
6.4.2013 v 18:38:01

Holky, tak Skřítek Medovníček se mi zamlouvá – díky za tip, určitě to objednám.

77olga77olga
6.4.2013 v 18:33:31

Super téma. Projdu si zdejší diskuzi a třeba se inspiruji. Čtu Sofince (v květnu jí bude 6let) poctivě každý večer. Není to čtení na spaní, naopak, ona má u toho plno otázek, je vidět, že ji to opravdu zajímá. Přečetly jsme snad všechny knihy o Medvídkovi Pú – zde mohu doporučit např. Příběhy s veselým koncem http://www.bux.cz/knihy/107685-medvidek-pu-pribehy-s-veselym-koncem.html, Nové příběhy s veselým koncem http://www.bux.cz/knihy/107686-medvidek-pu-nove-pribehy-s-veselym-koncem.html, Rok plný svátků http://www.bux.cz/knihy/75696-medvidek-pu-rok-plny-svatku-s-medvidkem-pu-3-vydani.html atd atd. Dále miluje knihy se zvířátky – např. Veselé příběhy o zvířátkách http://www.bux.cz/knihy/76637-vesele-pribehy-o-zviratkach.html, Moje velká pohádková kniha o zvířátkách http://www.bux.cz/knihy/25544-moje-velka-pohadkova-kniha-o-zviratkach.html, Zatoulaná zvířátka http://www.bux.cz/knihy/50946-zatoulana-zviratka.html, Dobrodružství s myškami, Šibalství medvídka Pupíka, Štaflík a Špagetka, Byla jedna koťata, O dětech a zvířátkách http://www.bux.cz/knihy/78842-o-detech-a-zviratkach.html… Dále se jí líbilo např. Honzíkova cesta, Ferda mravenec, Pohádky o princeznách, Pohádkový dědeček http://www.bux.cz/knihy/80198-pohadkovy-dedecek.html, Pohádková babička http://www.bux.cz/knihy/80198-pohadkovy-dedecek.html, Draka je lepší pozdravit aneb o etiketě http://www.bux.cz/knihy/71876-draka-je-lepsi-pozdravit-aneb-o-etikete.html, Neználkovy příhody, O Rákosníčkovi, Říkání o víle Amálce. Nyní čteme Ferda cvičí mraveniště.

Ivča a DomčaIvča a Domča
3.4.2013 v 10:35:11

Přidávám odkaz na recenzi knihy Dědo, ty jsi indián, která vyšla v pondělí (od Bamisky).
http://www.vasedeti.cz/inspirace/knihy-pro-deti-inspirace/vitejte-v-indianskem-svete/

Knížku mám doma, musím říct, že podle mě patří mezi hodně povedené od paní Rožňovské. Je strašně legrační,Domča se u čtení doslova třískal chvílema smíchy a neel zastavit:-)
Je fakt, že se tentokrát autorce hodně povedla!

konipaskonipas
19.3.2013 v 15:55:45

U nás se také čte každý den, poslední dobou Mikuláš – také jistě znáte z dětství: Mikulášovy patálie, Mikulášovy prázdniny, Mikulášovy přestávky apod., dcera (6 let, předškolačka) už loví všechny možné díly v místní knihovně. Na Karkulína ze střechy mám taky “políčeno“, snad se ujme i ten. Jinak z “doby předmikulášovské“ se dost líbil Hlupýš, knížka o slimákovi ze zahrady.

… doživotní starost ještě o někoho jiného.

Anonym
14.3.2013 v 11:34:27

Já začala číst Pohádky z bílého pyžamka a už se těším na Pipi dlouhou punčochu.
Nikol

Danniella
14.3.2013 v 8:27:26

Tak jsem začala číst Děti z Bullerbynu, už jsem se na ně chystala delší dobu. Lindgrenová je prostě úžasná, poslouchá i manžel. :-)
A ještě jsou skvělí muminci, na ty bych málem zapomněla.

LienLien
13.3.2013 v 18:23:23

JEště jsem si díky jiné diskusi vzpoměla na knížku, kterou jsem sice nečetla, ale myslím si o ní, že nebude špatná.

“Je to pravda, tygříku?“ Katie Byron

Ivča a DomčaIvča a Domča
11.3.2013 v 10:16:52

A rovnou přidám i odkaz na recenzi, která vyšla dneska tady na VD. Je to knížka, která se synovi moc líbí:-)

http://www.vasedeti.cz/inspirace/knihy-pro-deti-inspirace/kouzla-jsou-vsude-kolem-nas/

Ivča a DomčaIvča a Domča
11.3.2013 v 10:13:31

Tak koukám na tu Honzíkovu cestu. Máme vydání z roku 2006, tam už nic o družstvě a pionýrech není:-) Ale u mamky mám vydání z mého dětství, takže tam to asi nejspíš bude:-)

Díky, i za další tipy na knížky! O mořské panně máme také, moc hezká knížka – zbylé dvě jsme si půjčily taky před nějakou dbou v knihovně. Velmi hezké jsou v nich ty ilustrace.

A dinosauři – Domča je taky zbožňuje. Tady vede hlavně knihovna, kde mají dost velký výběr, i když nějaké máme doma také, takže v nich dost listuje. Na Prima Zoom hodně kouká na ty seriály o dinosaurech, je fakt, že se mi to taky líbí, je to moc hezky zpracované počítačově jako příběhy těch zvířat.

zbynula
9.3.2013 v 20:55:40

Ahojky, my čteme všechno možné, syn 5 let miluje knížky odmalinka, dceru 3 roky musíme občas popostrčit. Jasným favoritem je už asi dva roky trilogie Dopadení piráta Hromburáce, Cesta za Krásným ostrovem a Lapálie s mořskou pannou – autorka Stanislava Bumbová. Hrozně dobře se to čte a pobaví se i dospělí.
Jinak hodně chodíme do knihovny, někdy se trefíme, někdy míň. V poslední době se nám líbilo: Pohádky o princích (F. Zacharník-snad mám to jméno dobře), zahlédla jsem tam i ve stejném duchu Pohádky o princeznách. I. Březinová: Rozpustilá ozvěna, Neotesánek. V.Čtvrtek: Hrompac a Tancibůrek (to se teda líbilo spíš mně, synovi moc ne :-)
On teď žere encyklopedii Zvíře a knížky o dinosaurech, dcera miluje knížky medvídka Pú, ani jedno mě moc nebere, ale lásku ke knihám podporuju!

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist