Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Tipy na knihy pro dívky od 9-12 letTipy na knihy pro dívky od 9-12 let
MarinadaMarinada
1.3.2013 v 12:58:08

Milé maminky, zajímalo by mě, co čtou vaše slečny, které už odrostly prvnímu čtení. Výběr je dnes opravdu široký a je dost těžké se v tom zorientovat, tak by nám to třeba mohla tahle diskuze ulehčit. Děkuji za každý váš tip nebo názor.

Stránky: [1] 2 3
nuninka
25.3.2013 v 11:25:03

Dcera byla nadšená z knížku Amelie a tma. Nebo pribehy černé čarodějnice. Pěkné je také čtení od tomáše březiny klukům vstup zakázán .jsou různé díky a super je, že nenavazuji na sebe, takže nevadí když nemáte všechny díly.

PetraPetra
25.3.2013 v 10:54:33

Přidávám zrecenzované tipy ;-)
Od Marinady Horseland – Koně nejsou na hraní: http://www.vasedeti.cz/inspirace/knihy-pro-deti-inspirace/konske-prekvapeni/

Od nás Anička a Velikonocoe: http://www.vasedeti.cz/inspirace/knihy-pro-deti-inspirace/anicka-a-anicka-a-velikonoce/

…neustrnout ;-)

MarinadaMarinada
5.3.2013 v 10:07:53

Barvy pro krásu taky znám :-)

Kukačka
5.3.2013 v 9:51:03

Ještě jsem si vzpomněla, když se tu mluvilo o tom vyšívání. Já v těch nácti jednou dostala knihu Barvy pro krásu. Dnes už se nedá sehnat, vyšel i druhý díl, ale nevím, jestli už to taky není pasé. Možná v té knihovně. Ale vím, že mě nadchla – je tam takové to holčičí – oblékání, líčení, ale všechno podle barevné typologie – tenkrát k nám chodily kamarádky zkoušet si, jaký jsou barevný typ :-)

MarinadaMarinada
5.3.2013 v 9:05:49

Kukačko, časopisy ani knihy bohužel poradit nemůžu, ale u nás se děti učily nějaké stehy ve škole a pak jsem jen dceři koupila ve švadlence předtištěný obrázek koně a psa a ona si ho sama podle toho vyšila. No ale na výstavu to teda zrovna nebylo :-)

Petro, my o víkendu ráno občas animáček zapínáme a příběhy Winx jsem právě taky nějak nepochopila a ani se mi to nelíbilo…zlatí šmoulové :-)

PetraPetra
5.3.2013 v 8:46:55

Kukačko, díky za další tipy. Dům drobných radostí si musím zapamatovat.
Ty Disneyovské knížky a Barbie na sto způsobů taky nemusím. Příběh většinou není nic moc, překlad ještě horší, a ani tyhle líbivé obrázky nejsou moje gusto. Mnohem víc se mi líbí ilustrace, které mají šmrnc a vtip. Třeba obrázky od Q. Blakea (ilustruje právě knížky od R. Dahla), se mi líbí moc, jenže jak to není v knížce všechno barevné…
Na Krásu nesmírnou jsem zrovna nedávno v naší knihovničce taky koukala a říkala si, jestli tohle vůbec někdy budou holky číst, stejně tak Andersena, nebo tu mám třeba Mahulena, krásná panna. Možná je to moje chyba, že jsem jim tohle nepředčítala :-( Nějak se mi do těch dvaceti a vícestránkových pohádek nechtělo.

Marinado, jj, Winx běží v Animáčku na Barrandově. Anička s tím přišla ze školy, tak na to párkrát koukaly – dokud jsem si k tomu jednou nesedla s nima a nezjistila, že je to něco jako gormiti pro kluky. Akorát spolu bojují kouzly, ale i ty, co mají být “hodné“ mi přišly jako pořádně zákeřné a zlomyslné potvory. Takže tento seriál měl nakonec výchovný dopad na rodiče – v době Animáčku máme s holkama vždycky nějaký program (ne nutně zábavu, třeba koupání, večeře, úklid nádobí, ale prostě jsem ten čas začala víc organizovat), takže na winx teď už ani nevzpomenou.
To přirovnání k hračkám je trefné, ach jo :-(
Ale nedávno mě potěšilo, když měli ve škole čtenářskou dílničku a navzájem si ve dvojicích povídali o knížkách, co zrovna čtou, tak mi pak povídala, že její kamarádka měla cosi (název si nepamatuju) a prý: “Mami, to byla ještě větší blbost než Winx.“

Peťko, mně to spíš než estetika přijde jako marnivost (to nemyslím proti Barušce, spíš podle toho jak to sleduju doma).

biovirusko, našla jsem třeba tohle – http://www.bux.cz/knihy/116769-sikulka-siti-vysivani-a-pleteni-krok-za-krokem.html, třeba to ještě někde bude k sehnání
Jinak na netu najdeš spoustu předloh, stačí zadat třeba vyšívání děti, dětské vyšívání apod.
Pak se pochlub s výtvorem ;-)

…neustrnout ;-)

bioviruskabioviruska
4.3.2013 v 16:25:56

Holky, dneska se mě dcera ( 9 let) ptala, jestli existují nějaké knížky, nebo časopisy na vyšívání – dětské,vůbec jsem ji nedokázala odpovědět.
Nevíte některá o něčem takovém, kde by bylo i vysvětleno JAK na křížkový steh, a nějaké křížkovým stehem nakreslené obrázky pro začínající malé švadlenky?
Kdysi jsem toho měla plno, ještě z VLASTY ale po stěhování, kde je tomu konec ?
Uvítala bych i tipy na internetové stránky na dětskou výšivku, knihy, časopisy…

PeťkaPeťka
4.3.2013 v 13:00:24

To je zajímavý postřeh…..stačí, aby byla knížka ošoupaná.
U nás to taky platí. To jsem ráda, že nejsme samy. V knihovně jsou tři stejné knihy, vždy si zaručeně prohlédne všechny tři a domů nese tu nejpěknější! Pokud je kniha potrhaná, nevzhledně přebalená, ani na ni nesáhne.
Že by zafungovala estetika? :-)

MarinadaMarinada
4.3.2013 v 12:29:44

Kukačko, díky za další tipy. A Winx – to jde myslím i v televizi? S těma knihama je to možná jako s hračkama – co připadá dospělému hrozné, tak dítěti se to jako na potvoru strašně líbí :-)

Kukačka
4.3.2013 v 12:09:07

Jo, Petro, Winx u nás bohužel taky jede. Nebo teď si dcera (7 let) vybrala v knihovně pohádky – je tam třeba Pohacontas, Bambi, atd., na první pohled pěkné, ale ten překlad do češtiny je dost hrozný, příběhy taky nic moc. Ale má to pěkné obrázky:-) Když mluvím o těch pohádkách, já měla ráda takové ty “komplikovanější“, třeba z knihy Krása nesmírná (ruské pohádky) nebo H. CH. Andersena.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist