Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » zavřená školkazavřená školka
Anonym
27.2.2013 v 9:59:26

Holky jak řešíte to že je vaše školka zavřená všechny prázdniny? Letní prázdniny celé 2 měsíce a k tomu podzimní, zimní, jarní atd. Já jsem ještě doma s mladší dcerkou ale nevím jak to budu řešit pak. Taky vaše školka prostě napíše jen že bude zavřeno a víc se o nic nezajímá?
Nikol

Stránky: [1] 2 3
bioviruskabioviruska
4.3.2013 v 10:33:34

U nás to bylo tak, že byl vyvěšen lístek o tom, kdo a kolik dětí bude navštěvovat školku v období prázdnin ( 2 měsíční prázdniny- školka jela 1 měsíc druhý byla zavřená)a pak se třeba otevřela jen jedna třída- podle počtu přihlášených dětí

LienLien
4.3.2013 v 8:54:38

Nikol možná je problém v tom, že paní učitelku posloucháte, druhá maminka nejspíš ne,. Pokud máte placenou celodenní docházku a učitelka je tak drzá, že vám řekne, aby šlo dítě po obědě, pak je jen vaše hloupost, že jí poslechnete.

zuzina
3.3.2013 v 20:03:39

u nás máme školky čtyři,dvě jsou přes velké prázdniny zavřené celou dobu,zbývající dvě se dělí.14 dní v létě jsou zavřené všechny,takže máme vystaráno o termín dovolené,samozřejmě v té NEJ době :-( naštěstí máme hlídací babičku,prcek do té náhradní chodit nechce a měla bych to i komplikované s voděním a vyzvedáváním.Je úplně na druhé straně našeho městečka.O těch menších prázdninách/jarní,velikonoční,nějaké volna/ bývá papír kdo má zájem o provoz,nicméně klasicky tam je tak 5 dětí,zbytek nevím kam děti dávají a jak to dělají,zájem nebývá,tudíž ani školka nefunguje :-(

…láska na celý život :-)

MarieBMarieB
3.3.2013 v 17:37:29

U nás je to v klidu- malé prázdniny jede a velké si vypomáhá ještě s křesťanskou školkou, tak bude zavřená jen 2 týdny, takže týden jedeme na dovču a týden budu s malým doma.

Anonym
3.3.2013 v 17:13:40

Lussy taky se mi stalo že když jsem dcerku chtěla nechat ve školce spát tak jsem to taky schytala natvrdo. Učitelka mi řekla že jsem doma tak jí mám brát po obědě. Do odpoledne tam zůstává většinou 6 dětí. No učitelka chce prostě klídek u kafíčka. Dost mě ale štve když jiná nezaměstnaná maminka tam má dítě až do odpoledne a problém to není.
Nikol

kubajzMDkubajzMD
28.2.2013 v 11:40:25

Tak u nás ve školce to funguje tak,že se jede podle škol.Ale tak týden před zmiňovanými prázdninami,či státním svátkem a následným volnem,se učitelky ptají rodičů na zájem využití školky.První rok jsem z toho byla docela šokovaná,protože rodiče si děti nechávají prostě doma.Takže teď si zajišťujeme dovolenou,volno……..Pokud, jak tu bylo psáno,není určitý počet dětí provoz školky není.Máme tu 3 školky a vždy se to sjednotí do jedné.Protože nechápu,proč by třeba kvůli třem dětem,měla fungovat celá školka-hlavně,že funguje aspoň náhradní řešení pro ty,co jinou možnost nemají a jejich děti do školky prostě musí.

vdaná

alena5alena5
27.2.2013 v 22:22:04

Bami tady družina o prázdninách prostě nefunguje ani na jedné škole,je to hodně ovlivněné tím že děti přes prázdniny nemají nárok na slevu na obědy a platit plnou cenu za oběd se nikomu nechce a tak mělo o družinu zájem tak 5-6 dětí.Třeba teď o pololetních prázdninách naše škola družinu rodičům zkusmo nabídla a přišli 3 děti.
No a co se týče tebou zmiňované (ne)možnosti vzít si přes rok volno k lékaři,je to jak kde.Naše učitelky s dětmi i ze sebou běžně k doktorovi dopoledne chodí,učitelky ve škole jsou všechny prázdniny doma,kromě posledního týdne v srpnu-co nemají dovolenou tak dostávají studijní volno.A učitelky ve školce tím že si nestíhají vybrat volno přes letní prázdniny tak mívají dovolenou i přes rok.Horší to mají provozní zaměstnanci,protože ti nárok vzít si volno během šk. roku nemají a dovolené mají mnohem méně,takže prázdniny tráví v práci taky.
Ale neber to jako útok na tebe,jen píšu jaká je realita u nás

Anonym
27.2.2013 v 21:18:13

Milá bami
to asi nepůjde protože učitelky se tady drží a držet budou! Teda aspon těch 9 měsíců v roce když nemají ty prázdniny a volno.
Nikol

ksanda.1MD
27.2.2013 v 20:15:32

Bami, jsi dobrá, že umíš zůstat takhle v klidu. Mně (ač se již za učitelku nepovažuji) toto vždy tak hne žlučí ač momentálně řeším spíš opačný problém (tedy “kam s dětmi až budu chodit do práce“). Asi zopakuju jen to co jsi napsala ty až na to, že vesnické školky opravdu mívají zavřeno přes většinu prázdnin – z důvodu toho, že je absolutně nemožné, aby si uč. vzaly volno v jiné dny – prostě nemá kdo za ně jít do práce, nemají možnost smrsknout třídy do jedné a sama uč. tam být nemůže. Větší školky to mají v tomto jednoduší – vždy je možnost záskoku, sloučení… Ale pravda je ta, že (nejsem si jistá, jestli to není náhodou dokonce povinnost) školka v době zavření by měla zajistit možnost pobytu dětí v jiné školce – aspoň u nás to tak funguje (i když já jako matka bych se tomu radši vyhla). 8 týdnů dovolené uč. nezávidím – zregenerovat se za ně nestihnou. Mně spíš přijde smutné, že většina rodičů řeší, že mají zavřeno školky, ale u škol je to normální (ačkoliv prvňáka jistě taky nikdo doma samotného nenechá) – pro mě je to důkaz toho, že jsou prostě stále školky brané jako hlídárny, nikoliv jako vzdělávací instituce.

bamiskabamiska
27.2.2013 v 19:42:11

milá nicol až zjistíš kde maj učitelky placeno plně tři měsíce prázdnin, tak mi prosím dej vědět hned tam nastoupím :D

s prázdninami….nevím jak jinde školky nezavírají týkají se jich jen státní svátky, jinak o prázdninách bývá otevřeno, někdy je omezený provoz, že místo dvou tříd funguje jedna…

zřizovatelem je nastaveno v jakém minimálním počtu může fungovat školka….zjisti si to a i tím se řid eventuálně se odvolej ke zřizovazeli (my máme minimum 10 dětí pak nám jídelna neuvaří atd.)

o prázdninách velkých máme zavřeno jen měsíc a je to na jednu třídu také …..a musím připustit že se i stalo že se nenahlásil nikdo nechápu jak to dělají rodiče, asi je to vesnicí a rodičema v blízkosti….jinak by ti měla ředitelka třeba nabídnout a dohodnout místečko v jiné školce co funguje…vím že to takhle jednou ředitelka zajištovala jedné mamince a vozila pak do vedlejší vesnice…

stejně tak nemám špatnou zkušenost s družinou přes ty prázdniny menší během roku i volna většinou nabízejí jestli je o družinu zájem tak třeba i ty budeš mít štěstí….

a jinak opravdu já jako učitelka nemám možnost si udělat výlet během roku, k doktorovi chodím po pracovní době, na hory neexistuje atd….takže ono to chce někdy juknout i druhýma očima…ale stejně tak jsem i máme tří dětí a vidím oboje

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist